Megvédhetik címüket az oroszok

2007. október 20. 15:48 © handball.hu

Izgalmas elődöntőnek lehettek szemtanúi a Világkupa szombati napjára kilátogató szurkolók. Az oroszok a félidőben még két góllal vezettek a norvégok ellen, majd a második félidő derekán már nyolccal is ellenfelük előtt jártak, de végül csak három találattal jutottak a vasárnapi döntőbe.

Jekatyerina Andrijusina
GF Világkupa, 1. elődöntő
Norvégia - Oroszország 27-30 (13-15)
Århus, NRGi Arena, 1581 néző
Vez.: Gatelis, Mazeika (litvánok)

Norvégia: Katrine Lunde Haraldsen, Kari Aalvik Grimsbø (kapusok), Gro Hammerseng 6, Linn Jørum Sulland 5, Tonje Nøstvold 4, Marit Malm Frafjord 3, Anette Hovind Johansen 2, Gøril Snorroeggen 2, Else-Marthe Sørlie Lybekk 2, Katja Nyberg 1, Karoline Dyhre Breivang 1, Linn-Kristin Riegelhuth 1Ragnhild Aamodt, Kari Mette Johansen
Oroszország: Inna Szuszlina, Maria Szidorova (kapusok), Polina Vjahirjeva 5, Ljudmila Posztnova 5, Emilija Turej 5, Jekatyerina Andrijusina 4, Irina Poltorackaja 3, Natalia Sipilova 3, Jelena Poljenova 2, Irina Bliznova 2, Okszana Romenszkaja 1, Anna Karejeva, Jana Uszkova, Olga Levina, Anna Kocsetova, Jelena Dmitrijeva
Hétméteresek: 5/6; 5/5
Kiállítások: 6 perc; 10 perc

Az első félidő elején tíz percig felváltva estek a gólok, majd az orosz válogatott négy góllal elhúzott, s néhány percen belül már öttel is vezettek, azonban a norvégok hatékony védekezéssel, és Katrine Lunde Haraldsen néhány hárításával az utolsó percre felzárkóztak két gólra.

Az oroszok jobban kezdték a második játékrészt, hiszen 13 perc elteltével már nyolc góllal vezettek (16-24). A skandinávok azonban újabb tíz perc elteltével öt gólt faragtak hátrányukból, és az 54. percben már 25-28-at mutatott az eredményjelző.

Másfél perccel a vége előtt az egy percig kettős emberelőnybe kerülő norvégok végül nem tudták megfordítani a meccs eredményét, és a bronzéremért játszhatnak, míg a Trefilov-lányok megvédhetik Világkupa-címüket a másik elődöntő győztesével szemben.