DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYunFcaj' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Magyarország a Pannon-kupa győztese | handball.hu - kézilabda

Magyarország a Pannon-kupa győztese

2007. október 19. 18:43 © handball.hu

Magyarország nőikézilabda-válogatottja ezúttal Kína ellen ért el nagyarányú győzelmet, s ezzel a papírformának és az erőviszonyoknak megfelelően megnyerte a tornát. A "bronzmeccsen" Ausztria Litvánia ellen diadalmaskodott.

Nyíregyháza, 2000 néző
Vezette: Polagyenko, Csernyega (oroszok)
Magyarország: Pálinger - Balogh B. 4, Szamoránsky 5, Tóth T. 3, Görbicz 6(4), Szűcs G. 2, Vérten 1. Cserék: Herr (kapus), Mehlmann 5, Kirsner 3, Kovacsicz 2, Borbás 3, Hornyák 2, Ferling, Tomori 1, Szucsánszki 3. Szövetségi kapitány: Németh András
Kína: Liu Gui Ni - Wang Min, Yan Mei Zhu 3, Wang Sha Sha Liu Yun 5, Wu Wen Juan 4, Wu Yanan 1. Cserék: Huang Hong (kapus), Shen Ping, Liu Xiao Mei 6 (1), Liu Na 1, Yang Liu, Wei Qiu Xiang 1. Szövetségi kapitány: Kang Jae Won
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1

A találkozó előtt Herr Orsolyát 25., Kirsner Erikát pedig 125. válogatottsága alkalmából köszöntötték. A keretből ezúttal Triffa Ágnes és Orbán Annamária maradt ki.

Rögtön a mérkőzés elején többször is saját fegyverét, a gyors lerohanásokat alkalmaztuk eredményesen Kína ellen (10. perc: 8-2). Ellenfelünk lábmunkája lassúnak bizonyult a védelemben, így a magyarok könnyedén szerezték találataikat. Szamoránsky a félidő derekán már ötödik találatánál járt, Mehlmann pedig immár saját posztjáról szórta az átlövésgólokat (20. perc: 14-7). Bár Kovacsicz dereka megrándult, s el is kellett hagynia a pályát, még így is kilencgólos előnnyel vonulhattunk pihenőre.

Nem tett jót a félidei pihenő a mieinknek, hiszen fejetlen védekezésünknek köszönhetően többször is büntetőhöz jutottak a kínaiak (40. perc: 24-15). Mikor végre kezdett összeállni hatosfalunk, akkor támadásban bizonytalanodtak a szünet után becserélt embereink (50. perc: 30-19). Szucsánszki beállítása új lendületet vitt a játékba, Mehlmann pedig ismét bombagólokkal köszönt be. A 40-21-es végeredménnyel Magyarország ismét győztesen hagyhatta el a játékteret, és zsebelhette be a Pannon-kupát. Másfél hónap múlva pedig az is kiderül, fel tudjuk-e venni a versenyt a világ élvonalával is.

A torna gólkirálynője 21 góllal Görbicz Anita lett, a legjobb kapus címet pedig Pálinger Katalin érdemelte ki. A szervezők minden résztvevő csapatból díjazták a legjobb játékost. A litvánoknál Rūta Latakaitė, az osztrákoknál Simona Spiridon, a kínaiaknál Wu Wenjuan, a magyaroknál pedig Tóth Tímea érdemelte ki ezt a címet.

A másik találkozón: Litvánia - Ausztria 19-27