Minimális különbségű francia győzelem

2007. október 17. 17:19 © handball.hu

A Világkupa második napjának első mérkőzésén a B-csoportban Franciaország egy góllal győzte le Románia válogatottját. Göntér Zsuzsanna helyszíni tudósítása.

Valérie Nicolas
GF Világkupa, 2. nap, B-csoport
Románia - Franciaország 24-25 (10-13)
Århus, NRGi Arena, 400 néző
Vez.: Cacador, Nicolau (portugálok)

Románia: Luminita Dinu (kapus), Ramona Maier 5, Clara Vadineanu 2, Adriana Oltean-Nechita 3, Christina Neagu 3(3), Aurelia Bradeanu 1, Ionela Stanca-Gâlca 1, Oana Manea, Steluta Luca, Valentina Ardean-Elisei 1(1), Simona Gogârla, Adina Meiroşu 2, Valeria Beşe 3, Narcisa Lecusanu 3.
Franciaország: Valérie Nicolas (kapus), Stéphanie Lambert 2, Camille Ayglon 1, Allison Pineau 1, Véronique Pecqueux-Rolland 3, Sophie Herbrecht 4(2), Stéphanie Cano 1, Isabelle Wendling 4, Ludivine Jacquinot 2, Siraba Dembele, Délphine Guehl 5, Maakan Tounkara 2, Alexandra Lacrabere.
Hétméteresek: 4/5; 2/2
Kiállítások: 4 perc; 4 perc

A legjobb játékosok: Valérie Nicolas, Délphine Guehl (Franciaország); Ramona Maier (Románia)

A B-csoport állása
1. Románia 2 1 0 1 52-42 2 pont
2. Norvégia 1 1 0 0 27-23 2
3. Franciaország 2 1 0 1 48-51 2
4. Svédország 1 0 0 1 17-28 0

Igazi kézilabda-csemegének ígérkezett a Világkupa második napjának nyitómeccse, melyen Románia mérkőzött meg a vb-házigazda franciákkal. A kilátogató közel 400 nézőnek nem is kellett csalódni, végig színvonalas, izgalmas meccset láthattak.

A találkozót Románia kezdte Dinu, Ardean-Elisei, Neagu, Gâlca-Stanca, Maier, Luca, Bradeanu összeállításban a Cano, Pecqueux-Rolland, Ayglon, Wendling, Herbrecht, Guehl francia védősor ellen. A francia kapuban Valérie Nicolas állt, aki sikerrel hárította az első román kísérletet, így francia oldalon született az első találat Lambert talpról leadott lövéséből. A következő két román támadás is eredménytelen maradt Nicolas-nak köszönhetően, míg a franciák mindkét ellentámadásukat góllal fejezték be, így Tadici mester már a 4. perc végén kénytelen volt kikérni idejét. Ám az első román gólra újabb három percet kellett várni, ekkor Ardean-Elisei hetesgóljával 1-4-re módosult az eredmény.

Nicolas újra brillírozott, a románok minden átlövési kísérletét hárította, majd Ardean-Elisei újabb hetesét védte. A harmadik román büntetőt Neagu végezte el, és magabiztosan értékesítette azt, majd a 12. percben Beşe megszerezte a románok első akciógólját (3-7). Mindkét oldalon védések, majd értékesített hetesek következtek, ezután a románok átlövésgólokkal kerültek közelebb ellenfelükhöz. Olivier Krumbholz 7-9-nél kért időt, ám az ezt követő periodus egyértelműen a románoké volt: Dinu ziccert védett, és Lecuşanu két átlövésgóljával a 24. percben utolérték a franciákat (9-9). A félidő hajrája azonban a franciáknak sikerült jobban: két átlövés- és egy beállósgóljukra csupán egy román válasz érkezett, így 10-13-as állással zárult az első 30 perc.

A 2. félidő első felében több hiba csúszott a francia támadásokba, melyet a románok Maier és Vadineanu révén négy lerohanásgóllal büntettek (44. perc: 19-17). Az utolsó 10 perc kezdetekor is két gól volt a románok előnye (23-21), ráadásul a franciák kettős emberhátrányban játszottak több mint egy percig. Ám Nicolas újabb bravúrokat mutatott be, és az 58. percben ismét francia vezetést mutatott az eredményjelző (23-24).

Az izgalmas véghajrában még egy-egy gól született mindkét oldalon, ekkor a franciák bebiztosíthatták volna győzelmüket, hiszen fél perccel a vége előtt ők támadhattak, ám a labda a kapu fölé szállt. A románoknak azonban nem maradt idejük az egyenlítésre, három másodperccel a lefújás előtt reménytelen helyzetből voltak kénytelenek kapura lőni.

A B-csoport mai rangadóját így első félidei produkciójának és elszántságának köszönhetően Franciaország válogatottja nyerte 25-24-re.