Edzőmeccsnek jó volt

2007. október 17. 19:15 © handball.hu

Magabiztos győzelemmel kezdte szereplését a Pannon-kupán a magyar nőikézilabda-válogatott, amely elsöprő, 22 gólos győzelmet aratott az osztrák nemzeti csapattal szemben.

Nem volt gond az eredménnyel
Pannon-kupa, 1. nap
Magyarország - Ausztria 44-22 (25-9)
Debrecen, 1000 néző
Magyarország gólszerzői:: Görbicz 10(2), Balogh B. 5, Ferling 4, Mehlmann 3, Borbás 3, Tóth T. 3, Szamoránsky P. 3, Szűcs 3, Orbán 3, Kovacsicz 2, Vérten 2, Hornyák 1, Kirsner 1, Tomori 1. Szövetségi kapitány: Németh András
Ausztria gólszerzői: Engel 9, Spiridon 3, Stumvoll 2, Plach 2, Magelinskas 2(2), Scheffknecht 2, Materzok 1, Richter 1. Szövetségi kapitány: Herbert Müller
Kiállítások: 10 ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2 ill. 4/3

Jól kezdett a magyar nőikézilabda-válogatott, amelyben a kapus Herr Orsolya és a Ferencváros irányítója, Szucsánszki Zita volt a két kimaradó. Az osztrákoknál csak Katrin Engel tudta felvenni Görbiczék ritmusát (10. perc: 9-6). Bár Herbert Müller időkérését követően okosabban kezdett játszani csapata, támadásaikat ziccerig járatták, ám Pálinger mellett képtelenek voltak betalálni. A magyaroknál ugyanakkor többen is csatlakoztak Görbiczhez, a szélsőink, Balogh és Vérten is eredményesek voltak. Így a 21. percben már tízgólos különbséget ünnepelhetett a lelkes debreceni közönség (17-7). Szépen-lassan edzőmeccsé fajult a találkozó, amelyen Ausztrián, mint kés a vajon, úgy mentek át lányaink. Ezt jól példázza, hogy mindössze két gólt sikerült szerezniük a vendégeknek az első félidő utolsó tíz percében (25-9).

Bár a második félidőre sort cserélt Németh András, ez mit sem változtatott az erőviszonyokon (40. perc: 31-12). A magyar csapat folyamatosan növelte előnyét a tanácstalanul játszó osztrák alakulattal szemben. Jól tükrözi az erőviszonyokat, hogy a második félidő legizgalmasabb jelenetét Németh András kétperces büntetése, és az utána következő kettős emberhátrány jelentette. „Természetesen” ebből a helyzetből is gólt szereztek lányaink, Kovacsicz Mónika révén. Végeredmény: MagyarországAusztria: 44-22.

Holnap, a Pannon-kupa második napján Litvánia legjobbjaival mérkőzik válogatottunk 18 órai kezdettel, előtte pedig 16 órától kerül sor a Kína-Ausztria találkozóra.