Franciákat verő norvégok

2007. október 16. 20:56 © handball.hu

A Világkupa első napjának második találkozóján a vb-házigazda franciák négy góllal kaptak ki az Európa-bajnok norvégoktól. Hegedüs Márk helyszíni tudósítása.

GF Világkupa, 1. nap, B-csoport
Norvégia - Franciaország 27-23 (12-8)
Århus, NRGi Arena, 500 néző
Vez.: Baum, Goralczyk (lengyelek)

Norvégia: Kari Aalvik Grimsbø, Therese Pedersen (kapusok), Katja Nyberg 1, Ragnhild Aamodt, Gøril Snorroeggen 1, Else-Marte Sørlie-Lybekk 2, Tonje Nøstvold 2, Karoline Dyhre Breivang 1, Gro Hammerseng 6(2), Kari-Mette Johansen 2, Linn-Kristin Riegelhuth 5(1), Vigdis Hårsaker 3(1), Isabel Blanco 2, Camilla Herrem 2.
Franciaország: Valerie Nicolas, Amandine Leynaud (kapusok), Nina Kanto, Camille Ayglon 3(1), Allison Pineau 1, Veronique Pecqueux-Rolland 4, Paule Baudouin 2, Sophie Herbrecht 2, Stephanie Cano, Isabelle Wendling 3, Myriam Borg-Korfanty 4, Sirara Dembele 2, Maakan Tounkara 2, Alexandra Lacrabere.
Hétméteresek: 4/7; 1/1
Kiállítások: 6 perc; 0 perc

A nap második mérkőzésén az előző Eb két elődöntőse, az Európa-bajnok Norvégia és a vb-házigazda Franciaország összecsapása már igazi kézilabdás slágert jelentett a női kézilabdázás szerelmeseinek. Mindkét csapat a legjobb összeállításában érkezett Århusba, egyedül a bemelegítéskor könnyebben megsérült Katrine Lunde Haraldsen nem léphetett pályára a norvég oldalon, azonban Kari Aalvik Grimsbø és Therese Pedersen is sikeresen helyettesítette őt.

Az első félidő közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, észrevehető volt, hogy kevés gól esik, mely dicséri a jól záró védelmeket és a parádésan védő kapusokat. A francia kapusnak, Amandine Leynaud-nak köszönhetően az első félidő közepén nagyobb sebességre kapcsoló norvégok csak négy gól különbséggel tudtak elhúzni (félidő: 12-8).

A norvégok a második félidőben tartották a nagy sebességet, találataikat ekkor Johansen és Herrem révén főleg lerohanásból és szélről érték el. A francia csapat csak a 45. perc környékén, Vernonique Pecquex-Rolland két percen belül szerzett három találatának köszönhetően tudott faragni a hátrányból, de két gólnál közelebb így sem jutottak.

Marit Breivik szövetségi kapitány ekkor gyorsan rendezte a norvég sorokat, és válogatottja a mérkőzés végére továbbnövelte a két csapat közötti különbséget, és a végeredményt tekintve megérdemelten győzött 27-23-ra.