Ezúttal is simán

2007. október 7. 8:02

Kettős győzelemmel jutott tovább a Dunaferr nőikézilabda-csapata az EHF-kupa második köréből, miután a visszavágón is könnyedén, 38-20-ra győzte le az azeri Garadag HC Baku gárdáját.

Dunaferr NK - Garadag HC Baku 38-20 (20-9)
Dunaújváros, 500 néző.

Dunaferr NK: Knezovics, Berta 2, Sopronyi 8, Gáspár 1, Borbás 3, Mörtel 4, Vincze 2. Csere: Hoffmann (kapus), Laluska 1, Balogh B. 5, Domokos 5, Slakta 2, Tamás K. 3, Gábor E 2.
Edző: Imre Vilmos.

A tegnapi, kiütéses siker után újabb fölényes győzelemben reménykedve várták a dunaújvárosi drukkerek csapatunk újabb EHF-kupa mérkőzését. A ma délutáni találkozóra azonban alapos "vérfrissítésen" esett át csapatunk, hiszen Ungureanu kapus mellett Ferling, Pigniczki és Lovász is csak a lelátóról szurkolt társainak, míg helyettük az ifjúsági csapat tehetségei kerültek az együttesbe.

Vezetés hibákkal is

Ahogyan azt előzetesen elképzeltük, két gyors hazai találattal indult a mérkőzés, ám a várt sziporkázás ekkor még elmaradt. Köszönhetően elsősorban annak, hogy egymás után négy ziccert is hibázott csapatunk, míg a vendégek ezt nem tették meg, így az ötödik perchez érve ki is egyenlítettek (2-2). A folytatásban azért összekapta magát együttesünk, s jó védekezésének, valamint gyors indításainak köszönhetően öt találatot szerzett sorozatban úgy, hogy az ellenfél egyet sem, így a tizedik percben már öt gól volt az előny (7-2).

Ezt követően azonban ismét többet hibáztunk a kelleténél, s Imre Vilmosnak időt is kellett kérnie, hogy egy kicsit összekapja csapata játékát. Ez sikerült is, mert hiába küzdött talán még a tegnapinál is nagyobb elánnal az azeri gárda, Sopronyi, Mörtel és a csereként beállt Domokos Kinga góljaival pillanatok alatt megduplázta vezetését együttesünk (17-7). A félidő utolsó perceiben több ziccert is kihagytak a csapatok, ám ez sokat már nem számított, hiszen a szünetre 20-9-es vezetéssel vonulhatott együttesünk.

Bravó fiatalok!

A második játékrészre alaposan felforgatta együttesét Imre Vilmos vezetőedző, hiszen Knezovic kapus mellett Mörtel, Berta, Gáspár és Borbás is kispadra került, ám a helyettük beálló fiatalok nem okoztak csalódást. Hibák persze így is becsúsztak a játékba, de Domokos Kinga, Tamás Krisztina, Gábor Eszter és Slakta Petra is élni tudott a bizalommal, így a folytatásban sem volt egy súlycsoportban a két együttes (27-12).

A mérkőzés utolsó negyed órájában már csak az volt a kérdés, hogy megússza-e a húszgólos verést a vendégcsapat, s ez végül sikerült is a lelkes bakui egyletnek. Bár a mieink továbbra is könnyedén érték el találataikat, Kulikova révén többször is sikerült átjátszania védelmünket a vendégeknek, akik a tegnapi 32 gólos vereség után ezúttal "megúszták" 18 gólos zakóval (38-20).
A továbbjutás ugyan már az első mérkőzésen eldőlt, azért álljon itt az összegzés: csapatunk kettős győzelemmel, 84-34-es gólkülönbséggel jutott az EHF-kupa harmadik fordulójába.

Forrás: dferrhandball.com