Egy félidőt engedett az ETO

2007. október 3. 19:30

A Bajnokok Ligájában érdekelt két magyar csapat, a bajnok Budapest Bank - FTC és a kvalifikációs tornáról bejutó Győri Audi ETO KC a nyolcadik fordulóból előrehozott mérkőzéseit játszotta. A fővárosi zöld-fehérek a hatodik helyen álló ASA-Hódmezővásárhelyi NKC gárdáját fogadták, míg Győrbe az újonc Tajtavill-Derecske látogatott. A Fradi végig vezetve nyerte a találkozót, míg az ETO az csak a második félidőben biztosította be a győzelmét.

Kovacsicz: 6 gól
Budapest Bank-FTC - ASA-Hódmezővásárhelyi NKC 36-29 (20-14)
Népliget, 500 néző
Vezette: Nagy, Túróczy
Az FTC gólszerzői: Juhász 7(6), Kovacsicz 6, Szamoránsky P. 6, Szucsánszki 5(2), Zácsik 3(1), Ilyés 3, Soós 3, Uhrakova 1, Kocsis 1, Németh H. 1
A Vásárhely gólszerzői: Nikolayenko 6, Koroknai 6, Jenőfi 6, Wolf 5(2), Szepesi 3, Borbély 2, Földes 1
Kiállítások: 2 ill. 12 perc
Hétméteresek: 10/9 ill. 2/2

Juhász hétméteresből szerzett góljára Nyikolajenko válaszolt, az ötödik percben viszont már 6–2-re vezetett a Ferencváros, amely addigra Juhász révén négy gólt lőtt büntetőből. A vásárhelyiek a félidő közepén kezdték meg a felzárkózást, 10–5 után Wolf háromszor is betalált, így a vendégek feljöttek 11–9-re. A folytatásban Ilyés Annamária percei következtek, majd amikor a gyors indulásoknak köszönhetően a Fradi előnye ismét öt gólra duzzadt, Rapatyi Tamás időt kért. A vásárhelyieken azonban az egyperces eligazítás sem segített, az FTC magabiztosan őrizte vezetését, ráadásul a szünet előtti utolsó percben Szamoránszky Piroska és Kovacsicz is eredményes volt, így harminc perc után 20–14-gyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő Wolf találatával indult, ám ezt követően a Ferencváros tetszés szerint érte el góljait, és a 47. percben 30–21-nél egy komoly vereség képe is felrémlett. A Vásárhely tartására jellemző, hogy a következő hat percet 6–1-re nyerték Szepesiék, és négyre szűkítették a különbséget. A hajrában az ASA-HNKC mellől elpártolt a szerencse: a vendégek háromszor is a kapufát találták telibe, így a bajnoki címvédő zöld-fehérek végül hétgólos sikernek örülhettek.

Forrás: hnkc.hu

Győri Audi ETO KC - Tajtavill-Derecske 31-25 (12-14)
Győr, 1000 néző
Vezette: Bóna, Miskei
A Győr gólszerzői: Görbicz 7(3), Bradeanu 6, Tomori 6, Vérten 5, Hornyák 2, Spiridon 2, Temes 2, Szölösi 1
A Derecske gólszerzői: Flaskova 5, Kocsik 4, Szabados 4, Pádár 3, Sütő 3, Kereki 2, Kereki 2, Gulyás 1, Szamosi 1(1)
Kiállítások: 0 ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3 ill. 3/1

A péntektől vasárnapig tartó BL-selejtező után sok sérült és beteg játékosa volt az ETO-nak, ám valamennyien vállalni tudták a játékot. S ez önmagában is a derecskei együttes elismerése, hiszen a bajnokság első számú favoritja „tisztelte meg” azzal a csapatunkat, hogy legerősebb keretével lépett pályára.

Látszott, hogy Köstner Vilmos remekül felkészítette játékosait az ellenfélből, ráadásul a hazaiak is sokat hibáztak, így az első félidő derekán négy góllal is vezettetek a vendégek. A mieink, keményen védekeztek, támadásban magabiztosan tartották a labdát, igyekeztek ziccerig játszani.
Fordulás után egy ideig még tartotta kétgólos előnyét Tajtavill, ám ekkor gyorsított az iramon az ETO , s fordíttottak Konkoly Csaba tanítványai, de a vereség ellenére maximális dicséretet érdemel a remekül küzdő Tajtavill-Derecske is.

Konkoly Csaba: – Nagyon motivált és nagyszerűen felkészített Derecske érkezett hozzánk, és sokáig alaposan meglepett bennünket. Aztán bebizonyítottuk, hogy mi is tudunk küzdeni, és szünet után javuló játékkal magabiztosan fordítottunk.
Köstner Vilmos: – Negyven percen át nagyon jól játszottunk, és csaknem mindent megoldottunk abból, amit elterveztünk. Később egyre jobban kidomborodott az ETO nagyobb tudása, jobb helyzetkihasználása. Bizonyítottuk, hogy méltóképpen képviseljük Derecske és Hajdú-Bihar megye kézilabdasportját.

Forrás: derecskekezilabda.hu