Magabiztos hazai győzelmek

2007. szeptember 29. 16:29 © handball.hu

A múlt heti győri fiaskót követően nagy nyomás nehezedett a Ferencváros lányaira, ám ennek ellenére magabiztosan álták a sarat a Debrecen ellen. A Vác pedig hazai pályán nyert a Kiskunhalas ellen az NBI 6. fordulójában.

Zácsik Szandra: 9 gól
A DVSC elleni mérkőzést a Ferencváros kezdte jobban, a félidő első részében már négy góllal is vezetett a zöld-fehér csapat. A kapuban Haris remekelt, elől pedig Zácsik szórta a gólokat. A félidő végére aztán felzárkózott a Debrecen.

A második félidő ugyanúgy kezdődött mint az első, de Zsiga Gyula lányai ezúttal sikeresebben tudták tartani a 3-4 gólos előnyt. A Debrecen csapatából kiemelkedett a második félidőben 9 gólt szerző Szűcs Gabriella, de egymaga kevés volt a Ferencváros megszorításához, a bajnokcsapatból ebben a periódusban többen is kiemelkedően játszottak. A második félidő képe alapján teljesen megérdemelten nyert a hazai csapat.

Érdekesség, hogy a mérkőzésen nem játszhatott a fővárosiak hálóőre, Pastrovics Melinda, ugyanis elkeveredett a játékengedélye.

NBI 6. forduló

Budapest Bank-FTC - DVSC-Aquaticum 33 - 29 (15 - 14)
A Budapest Bank-FTC gólszerzői: Zácsik 9, Juhász 5(3), Szamoránsky P. 5, Szucsánszki 5(1), Uhraková 4, Soós 4, Kovacsicz 1
A DVSC-Aquaticum gólszerzői: Szűcs 10, Latakaite 6, Nagy 4, Benyáts 4(4), Orbán 3, Szabó 1, Stuparicová 1,
Kiállítások: 4 perc ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4

Váci NKSE - Kiskunhalas NKSE 31-27 (19-14)
Vác, 400 néző
Vez.: Medve, Tóth

Vác: Juhász - Orbán 3, Szilágyi 7, Farkas 2, Ábrahám 2, Veszeli 8(3), Gerstmár 7(2). Csere: Nábelek (kapus), Schmidt 2, Lázár, Simon, Rózsa. Edző: Kenyeres József.
Kiskunhalas: Győri - Virág 2, Zámbó 4, Kósa 3, Rábai 1, Kurgyis 3(1), Csendes 3. Csere: Szikora (kapus), Hodosi 2, Micskó, Horváth 2, Földes 6(3), Tóth 1. Edző: Zsadányi Sándor.
Kiállítások: 12 perc, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 6/5, illetve 6/4.