Halast vert az újonc Derecske

2007. szeptember 22. 20:49

A nőikézilabda NBI 5. fordulója szombaton Derecskén és Hódmezővásárhelyen folytatódott. Mindkét helyszínen hazai győzelem született: előbbi csapata négy góllal verte a Kiskunhalas csapatát, utóbbié pedig három találattal múlta felül a Vác együttesét.

Sütő Mariann Fotó: derecskekezilabda.hu
Sütő Mariann
Fotó: derecskekezilabda.hu
NBI, 5. forduló
Tajtavill-Derecske KK - Kiskunhalas NKSE 26-22 (15-10)
Derecske, 500 néző
Vez.: Kocsmáros, Nagy

A Derecske góllövői: Sütő 6(2), Kocsik 5, Szabados 4, Kereki 3, Rácz 3, Pádár 2, Szamosi A. 2, Kudor 1
A Kiskunhalas góllövői: Kurgyis 8(2), Csendes 8(5), Virág 2, Hodosi 1, Horváth 1, Rábai 1, Zámbó 1
Hétméteresek: 2/2; 7/7
Kiállítások: 10 perc; 4 perc

Néhány vérszegény kísérlet után a kiskunhalasiak szerezték az első gólt. Ám ekkor vezettek először és utoljára. Kocsikék hamar fordítottak, és úgy festett, ha elkapják a fonalat, elhúzhatnak. De sajnos nem kapták el. Biztosan tartották ugyan 2-4 gólos előnyüket, viszont nem koncentráltak elég jól, és védekezésben is gyakran elaludtak. Ezért pedig gólokkal bűnhődtek. Különösen az agilis Kurgyis okozott kellemetlen perceket a hazaiaknak. Ráadásul akadt „egy” Csendes-társa is. Ők ketten 16-szor találtak be, hétszer hetesből. A sok büntető is jelzi, hogy lyukas volt a vendéglátók fala. Szerencsére Sütő és Kocsik gondoskodtak arról, hogy ne legyen nagyobb a baj. Ha nagyon kellett, ők azért megzörgették a hálót. Így is csak a hajrában tudtak megnyugodni a lelkes drukkerek, akik végig űzték, hajtották kedvenceiket. A lányok mindent bele is adtak, de ezen a napon sokat hibáztak. Szerencsére most ez is belefért, s a áhított siker nem maradt el. Sőt, az ünneplés sem.

Köstner Vilmos: Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, mert főleg a második félidőben sok helyzetet elrontottunk, és rengeteg technikai hibát vétettünk.
Zsadányi Sándor: Ha egy kicsit jobban játszottunk volna, akkor most lenne jogalapom mondani egy kacifántosat...

Forrás: derecskekezilabda.hu

ASA-Hódmezővásárhelyi NKC - Váci NKSE 33-30 (15-12)
Hódtói Sportcsarnok, 500 néző
Vez.: Kolarovszki, Szabó

A Hódmezővásárhely góllövői: Nyikolajenko 8, Koroknai 7(2), Jenőfi 5, Wolf 4(1), Gerstmár R. 3, Földes 2, Szepesi 2, Borbély 1, Fülöp 1
A Vác góllövői: Gerstmár Sz. 9(4), Veszeli 7(1), Simon 4, Farkas 3, Lázár 2, Orbán 2, Bagócsi 1, Schmidt 1, Szilágyi 1
Hétméteresek: 3/4; 5/7
Kiállítások: 10 perc; 10 perc

Fotó: Zsoldos Balázs
A mérkőzés elején a Vác kissé meglépett, majd az első negyedórában a hazaiak vezettek egy-két találattal. Gyorsan sikerült azonban fordítani, annak ellenére, hogy két büntetőt is elhibáztak a vendégek, akiknek minden második gólját Veszeli Judit szerezte. Ám a vezetésnek nem sokáig örülhettek a váciak. A meccs harmadánál időt kértek a hazaiak és ezt követően háromgólos előnyre tettek szert. Újabb váci felzárkózás következett, ezúttal Gerstmár Szilvia volt többször is eredményes. A szünetre aztán visszaállt a különbség három gólra.

Fordulás után egy emberelőnyt kihasználva elhúztak a vendéglátók (34. perc: 19-13). Felváltva estek a gólok, a mérkőzés kétharmadánál tartotta ötgólos előnyét a Vásárhely. Furcsa volt, hogy a meccs első, hazai kiállítása után a bírók sorra küldték le kétpercre a váciakat. (43. perc: 26-19). Amikor aztán ismét emberelőnyben játszottak a vendégek, sikerült is faragni a hátrányból (49. perc: 27-24). Az utolsó tíz perc hazai időkéréssel indult. Kiállítás és büntetőpárbaj után: 55. perc: 29-27. A remény azonban gyorsan elszállt, hiszen pillanatok alatt ismét négy lett közte. A véghajrában is sűrűn potyogtak a gólok, azonban nem sikerült a váci pontmentés, hiszen a Vásárhely szinte végig vezetve nyert.

Forrás: vac.hu