Vendéggyőzelem nagy csatában

2007. szeptember 21. 22:36

Háromgólos győzelmet aratott a Dunaferr NK az újonc Goldberger otthonában. A hazaiak alaposan megnehezítették a vendégek dolgát, ám Ferlingék a véghajrában így is a maguk javára fordították a találkozót.

Lovász: 7 gól
Óbudai Goldberger SE - Dunaferr NK 27-30 (17-16)
Sportmax csarnok, 500 néző
Vezette: Pech, Vágvölgyi
Goldberger: Gridnyeva - Baross 3, Kordyuk 3, Huszák 3, Vakarcs 5, Forgács 2, Burai 5. Csere: Lehel 1, Matus 4(2), Szelenka, Szűcs 1, Tápai
Edző: Kovács Péter
Dunaferr NK: Hoffmann - Lovász 7, Laluska 1, Ferling 6, Borbás 3, Mörtel 7, Vincze 2. Csere: Knezovic, Ungureanu (kapusok), Pigniczki 2, Balogh 1, Sopronyi 1, Berta, Gáspár.
Edző: Imre Vilmos.

A Debrecen elleni győzelem után talán egy kicsivel könnyebb mérkőzés várt ma este a Dunaferr NK női kézilabdázóira, akik az újonc, s elsősorban hazai pályán vitézkedő Goldberger ellen léptek pályára az ötödik bajnoki fordulóban.

Nagy hátrányban

Ezzel együtt nem kezdődött túl jól számunkra a találkozó, hiszen az első tíz percben rendre a házigazdáknál volt az előnyt, míg a mieink erejéből csak az egyenlítésre futotta. A Baross vezérletével csatázó házigazdák a 7. percben már két fával is vezettek, úgy, hogy közben Mörtel Renáta két büntetőt is kihagyott (5-3).

Ferling ugyan egymás után háromszor is gólnak örülhetett, a folytatásban sem a mieinkről szólt a mérkőzés. Csapatunk nagyon sok hibával kézilabdázott, főleg védekezése hagyott sok kívánni valót maga után, így a félidő derekához érve már három góllal álltak jobban a rendkívül lelkesen és összeszedetten kézilabdázó vendéglátók (9-6).

Hiába próbált Imre Vilmos időkéréssel véget vetni a csapat gyengébb formájának, a 22. percig szinte semmi nem változott a játékunkban. Támadásban és védekezésben is bosszantó hibákat vétettünk, így a játékrész hajrája előtt már tetemes volt a tavaly még a mi csapatunkat irányító Kovács Péter új együttesének előnye (16-10).

Javulunk, javulgatunk...

Még mielőtt nagy bajba kerülhettünk volna, azért összeszedte magát a Dunaferr, s a félidő utolsó nyolc percében nagyot változott a játék képe. Elsősorban védekezésben, s Knezovic beállásával kapusteljesítményben is feljavultunk, s ha lassan is, de elkezdtük ledolgozni hátrányunkat. A gólfelelős ekkor Lovász Zsuzsa volt, de rajta kívül Pigniczki, Sopronyi és Vincze is betalált a házigazdák kapujába, így a félidei szünethez érve már csak egy gól volt a hátrányunk (17-16).

Baljós folytatás

A második felvonást sajnos ugyanolyan rosszul kezdtük, mint az elsőt: a 36. percig ugyan tartottuk a lépést Kovács Péter új alakulatával, ám az ezt követő négy minutumot hárommal nyerték a hazaiak, akik így ismét megnyugtató, négyfás előnyre tettek szert (23-19). Tovább nehezítette a mieink helyzetét, hogy egy szabálytalanság után Borbás Rita megsérült, a hátralévő időben első számú beállósunk nélkül kellett kiharcolni valahogy a győzelmet.

Nehezen, de sikerült

Négygólos hátránya tudatában ismét összekapta védelmét Imre Vilmos csapata, s Ungureanu védéseivel, valamint az első félidőben kissé halványabban játszó Mörtel vezérletével ismét megkezdte a felzárkózást. A félidő derekán már csak két góllal álltak jobban Vakarcsék, majd újabb négypercnyi játékot követően hosszú idő után először ismét egált mutatott az eredményjelző (25-25).

A véghajrá rendkívül izgalmasan alakult, hiszen Laluska és Mörtel góljai után már két góllal vezettünk, ám a hazaiak nem adták fel, s Balogh Barbara kiállítása alatt akadt is lehetőségük az egyenlítésre. Gólt azonban így is Lovász szerzett, s bár Huszáknak köszönhetően még egyszer felcsillant a remény a hazaiak előtt, az utolsó négy percben már csak két dunaújvárosi találat született. Ferling és Mörtel újabb gólja után végül, ha nagy csatában is, de megnyerte a mérkőzést együttesünk (27-30).

S az újonc elleni diadal az összesített eredményen is ékes nyomot hagyot: a Dunaferr negyedik győzelmét aratva felkapaszkodott a dobogó harmadik fokára.

Forrás: Dunaújváros Online