Kiütéses győzelem Győrben

2007. szeptember 2. 22:10

A Győr huszonegy góllal győzte le az NBI 1. fordulójában a Kiskunhalas csapatát, így a tabella élére került, a két újonc összecsapásán pedig a Goldberger diadalmaskodott a Derecske ellen.

NBI, 1. forduló
Győri Audi ETO KC - Kiskunhalas NKSE 40-19 (23-12)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1600 néző
Vez.: Natkai, Szalay

Győr: Pálinger, Herr (kapusok), Görbicz 10(6), Mravíková 5, Tomori 5, Vérten 5, Spiridon 4, Bradeanu 2, Deáki 2, Dokic 2, Hornyák 2, Kovacsics 1, Szegedi 1, Temes 1. Edző: Konkoly Csaba
Kiskunhalas: Győri, Pethő, Szikora (kapusok), Csendes 4, Földes 4(2), Rábai 3, Hodosi 2, Virág 2, Zámbó 2, Kurgyis 2(1), Kósa, Micskó, Horváth, Szarka. Edző: Zsadányi Sándor
Hétméteresek: 6/6; 3/7 (Kurgyis és Micskó hagyott ki egyet-egyet, Csendes kettőt)
Kiállítások: 4 perc (Dokic, Hornyák); 10 perc (Kurgyis, Kósa, Kósa, Kósa, Zámbó)
Piros lap: Kósa (Kiskunhalas)

A bajnokság győri nyitányán eleinte úgy tűnt, hogy az ETO játékosai a lámpalázasabbak. Védekezésben sok volt a hiba, amit elsősorban az egykori győri, Csendes Edit használt ki. Aztán beállt a kapuba Herr Orsolya, rendezettebbé vált a védekezés, és ettől kezdve folyamatosan nőtt az előny. A mérkőzés ezen szakaszában Tomori, Spiridon és Mravikova lőtte a győri gólokat. Pályára lépett az addig kispadon pihenő Görbicz Anita, a támadójáték gyorsabb, gördülékenyebb lett és a szünetre a lényeges kérdések eldőltek.

A fordulás után Konkoly Csaba folyamatosan cserélt, mindenki lehetőséget kapott. A remeklő Herr Orsi helyett visszajött Pálinger, aki szintén javuló formában védett. Az utolsó negyedórában játéklehetőséget kaptak a fiatalok, és a többiek – főleg Görbicz Anita – elsősorban arra figyeltek, hogy őket is megdobassák, ami sikerült is. Deáki két gyönyörű átlövésből, Kovacsics és Szegedi pedig lerohanásból volt eredményes.

Konkoly Csaba: Ilyen bemutatkozásra számítottam, hiszen kedvező volt a sorsolásunk. A Vác ellen is komolyan készülünk, nehogy visszafelé süljön el a kapanyél.

Óbudai Goldberger SE - Tajtavill-Derecske KK 28-21 (12-8)
SPORTMAX Sportcsarnok, 450 néző
Vez.: Kisfalvi, Péli

Goldberger: Gridnyeva - Baross 1, Korgyuk 5, Szűcs 2, Forgács 3, Vakarcs 4, Matus 6(3). Cserék: Polgár (kapus), Huszák 5, Rummer, Burai 2, Selenka, Lehel, Minárovics. Edző: Kovács Péter
Derecske: Király - Kereki 1, Pádár M. 3, Rácz 2, Sütő 8(4), Kocsik 5, Szabados 1. Cserék: Kolsofszki (kapus), Kudor, Gulyás, Flaska, Szamosi A., Csapó H. 1. Edző: Köstner Vilmos
Hétméteresek: 3/3; 4/7 (Kocsik, Pádár és Sütő hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 14 perc (Burai, Forgács, Rummer, Selenka, Szűcs, Szűcs, Szűcs); 10 perc (Gulyás, Kereki, Kocsik, Rácz, Sütő)
A mérkőzés: 9. p.: 3-2, 15. p.: 7-3, 25. p.: 11-7, 38. p.: 16-10, 47. p.: 22-14, 58. p.: 25-20

Kovács Péter: "Nagyon örülök a győzelemnek, a lányok talán elhiszik, milyen fontos a sok munka. Ezzel együtt semmi különös nem történt, van két pontunk."
Köstner Vilmos: "Gratulálok a Goldbergernek, sokkal jobb teljesítményt nyújtott, motiváltabban játszott. Sajnos csapatomnak ez a bajnokság ötven perccel később kezdődött, mint első ellenfelének."

Forrás: MKSZ, gyorietokc.hu és derecskekezilabda.hu