Fradi-győzelem az első mérkőzésen

2007. augusztus 10. 20:45 © handball.hu

A Budapest Bank-FTC - Podravka-Koprovnica mérkőzéssel megkezdődött a Szabella-Kupa. A győri Magvassy sportcsarnokban megrendezésre kerülő nemzetközi torna első összecsapásán a budapesti zöld-fehér csapat 18-14-es félidő után 35-28 arányban nyert a horvát bajnok ellen. A másik találkozón is magyar győzelem született: a Győri Audi ETO KC 29 - 23-ra győzte le a Hypo NÖ csapatát.

Budapest Bank-FTC - Podravka-Koprovnica 35 - 28 ( 18 - 14 )
Győr, Magvassy Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Herczeg, Südi.
Budapest Bank-FTC: Pastrovics, Haris - Juhász 4, Szabó E. 1, Szamoránsky A., Zácsik 3, Szucsánszki 4, Kocsis, Uhrakova 2, Szamoránsky P. 3, Németh H. 2, Ilyés 6, Soós 1, Kovacsicz 9. Edző: Zsiga Gyula.
Podravka Koprovnica: Zderic, Stancin, Jelcic - Hrgovic, Koznjak, Palcic 3, Lovrek 5, Zebic 1, Gace 5, Horvat 1, Franic 2, Seric, Pasicnik 6, Torle 2, Tatari 3. Edző: Zdravko Zovko.
Kiállítások: 8 perc ill. 14 perc.
Hétméteresek: 10/6 ill. 5/3.

A mérkőzés enyhe horvát fölénnyel kezdődött, a Podravka 1-2 góllal vezetett a félidő közepéig. A Podravka időkéréséből a Fradi jött ki jobban: Zsiga Gyula lányai összeszedték magukat és a szünetre már 4 gólos ferencvárosi előnnyel vonultak öltözőbe a játékosok. A második félidőben aztán állva maradt Zdravko Zovko csapata, a 10. percben már 9 góllal is vezettek Szucsánszkiék. A folytatásban sem lett 5 gólnál szorosabb a meccs, a vége pedig magabiztos 35-28-as FTC győzelem lett.

Lucia Uhrakova: Az első félidőben mínusz négy gólról sikerült fordítanunk, mert agresszívabb játékra váltottunk, s ez meghozta a sikert. Az EHF-kupa döntőjében keményebb dió volt a Podravka, igaz, még ők is a felkészülés elején járnak. Holnap a Hypo ellen is pályára lépünk, de számomra ez is olyan mérkőzés lesz, mint bármelyik másik, dacára annak, hogy öt éven át játszottam Németh András keze alatt.

Zsiga Gyula: Ugyanolyan felkészülési mérkőzés volt, mint a többi, azzal a kiegészítéssel, hogy egy nevesebb európai csapattal játszottunk. Tetszett a lányok harciassága, bár az első tíz percben ez még nem látszott. Úgy gondolom, hogy hozzáállásban, teljesítményben felnőttünk a feladathoz. Kisebb kiigazításra, cserére volt szükség a védekezés tengelyében, ennek hatására felzárkóztunk, majd el is tudtunk menni az ellenféltől. A támadás előkészítése, szervezése a korábbi meccsekhez hasonlóan itt is jól és szellemesen működött. A végét kicsit "elszórakoztuk", több góllal is nyerhettünk volna. Igyekeztem mindenkinek játéklehetőséget adni.

Zdravko Zovko: Furcsa érzés ennyi év után női csapatot irányítani. Még csak 10 napja készülünk együtt, és ez meg is látszik a mutatott játékon és az eredményen is. A Ferencváros ráadásul jobb csapat. Holnap két másik csapattal játszunk, meglátjuk ellenük mire leszünk képesek.

Győri Audi ETO KC - Hypo NÖ 29 - 23 ( 15 - 12 )
1200 néző
Vezette: Brunovsky, Canda (szlovákok)
Győri Audi ETO KC: Pálinger, Herr - Vérten 3, Szölösi, Bradeanu 6, Tomori 5, Spiridon 3, Temes 3, Görbicz 6, Hornyák, Mravikova 3. Edző: Róth Kálmán.
Hypo NÖ: Blazek, Englert - Miguel 2, Nascimento, Piedade 6, Kim, Oh 3, Léránt, Plach, Tóth 8, Han, Amorin, Kirsner, Engel 2, Acimovic 2. Edző: Németh András.
Kiállítások: 6 perc ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3 ill. 3/3.

Róth Kálmán: Tisztában vagyunk azzal, hogy hol tartunk a felkészülésben. Az volt a meglepő, hogy elég keveset gyakoroltuk a meccsen látott védekezési variációkat (főleg ilyen színtű csapat ellen), ehhez képest szépen működött együtt, különösen a belső védekezésünk. Persze azért vannak még hibák. Arra számítottam, hogy nem fogunk folyamatosan támadni, mert annak csiszolására még nem jutott idő, eddig inkább a védekezésre hegyeztük ki a játékunkat, illetve magát a mérkőzést is. Lesz még időnk, a bajnokság kezdetére kialakul. Ahhoz képest, hogy csütörtökön olyan fáradtak voltak a lányok, hogy majd összeestek, jól bírták az iramot. A Hypo nagyon erős csapat, a BL végső megnyerésére is esélyesnek tartom őket, így különösen értékes ez a győzelem.