Hazai tornagyőzelem Derecskén

2007. augusztus 4. 20:46

Még nem fejeződött be Derecskén a II. Speed 99-kupa, az első nap végeztével, két győzelmével mégis a hazai csapat nyerte a tornát. Köstner Vilmos csapata előbb a Békéscsaba, majd a Vasas ellen diadalmaskodott, s a pontnélküli Vác ellen vasárnap délelőtt lép pályára.

II. Speed 99-kupa, Derecske
Tajtavill-Derecske - City Line-Békéscsabai NKC 24-21 (11-10)
Derecskei Városi Sportcsarnok, 150 néző

Derecske: Király - Flaska 4, Kereki 4(2), Rácz 3, Pádár 4, Sütő M. 4(3), Szabados 1. Cserék: Kolsofszki, Lajtos (kapusok), Gulyás, Szamosi A. 2(1), Szűcs N. 2, Csapó H., Szamosi L.
A Békéscsaba gólszerzői: Takács 5(5), Tóth K. 4, Szekeres 3, Valyuch 3, Szögi 3(1), Herr 2, Hajduch 1
Kiállítások: 4 perc; 4 perc
Hétméteresek: 6/8; 7/8
A mérkőzés: 10. p.: 2-6, 16. p.: 5-7, 27. p.: 9-9, 36. p.: 13-13, 44. p.: 18-14, 53. p.: 22-16

A négy elsőosztályú alakulatot felvonultató torna első összecsapásán a Kocsik Viktóriát és Kudor Kittit - előbbi játékos még nem teljesen épült fel sérüléséből, míg utóbbi a junior válogatottal készül az Eb-re - nélkülöző derecskei csapat alaposan ráijesztett a csarnokba kilátogató hazai drukkerekre, hiszen Sütő Mariann büntetőjével csupán a hetedik percben szerezte meg első találatát. Addigra a Mátéfi Eszter irányította, láthatóan magasabb fordulatszámon pörgő rivális már négy gólt is dobott, ám szerencsére még időben észbekaptak Kerekiék, és főleg a védekezésüket rendezve megkezdték a felzárkózást. A 27. percben érték utol a viharsarkiakat a Flaska Mónika góljaira építő hazaiak (9–9), akik Sütő Mariann időntúli szabaddobás-góljával egygólos előnnyel vonulhattak pihenőre (11–10).

A második félidő első felében még fej-fej mellett haladtak a felek, ám azt követően az egyre jobban magára találó derecskei alakulat Szűcs Nikolett, Pádár Margó és Kereki Edina két-két találatával fokozatosan ellépett, és a végjátékra izgalommentessé tette a találkozót. A Köstner Vilmos irányította élvonalbeli újonc együttes tehát győzelemmel mutatkozott be a hazai publikumnak.

Köstner Vilmos: Kicsit lassabban és támadásban több hibával játszottunk, mint ahogy azt elterveztük, de a védekezésünk és a lelkesedésünk megfelelő volt. Egy harcos és jó Békéscsabát győztünk le.
Mátéfi Eszter: A felkészülés kellős közepén járunk, ennek megfelelően előjöttek az ilyenkor szokásos hibák és hiányosságok. Ezzel együtt egy jó és küzdelmes mérkőzést vívtunk a Derecskével.

Vasas - Váci NKSE 27-25 (14-15)

A Vasas legjobb gólszerzői: Balogh B. 9, Szeberényi 9
A Vác legjobb gólszerzői: Orbán Adrienn 6, Szilágyi 4, Ábrahám 4

City Line-Békéscsabai ENK - Váci NKSE 26-23 (12-13)

A Békéscsaba legjobb gólszerzői: Takács B. 9(3), Tóth K. 4
A Vác legjobb gólszerzői: Orbán Adrienn 8(4), Farkas V. 3, Lázár 3

Tajtavill-Derecske - Vasas 29-26 (12-12)

A Derecske legjobb gólszerzői: Rácz 8(2), Flaska 5, Kereki 4
A Vasas legjobb gólszerzői: Szeberényi 7(3), Balogh B. 5(2)