Későn jött a Cornexi hajrája

2007. május 20. 0:00 © handball.hu

A bajnoki rájátszás utolsó előtti fordulójában eldőlt, hogy a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapatának a bronzéremre maradt csak esélye, míg a Budapest Bank-FTC versenyben maradt a bajnoki címért. A Népligetben lejátszott mérkőzésen a hazaiak ötgólos félidei vezetése után hárommal győzték le a fehérváriakat, akik a mérkőzés utolsó negyedórájában egy 7-0-s szériát produkáltak, de a huszáros hajrával sem sikerült megfordítaniuk a meccset. - Vasárnap a Győri Audi ETO KC vendége a Dunaferr NK lesz. A fordulót a másik kieső Makó vendégjátéka zárja Békéscsabán.

NBI, rájátszás, 5. forduló
felsőház:
Budapest Bank-FTC - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 33-30 (18-13)
Budapest, Népligeti sportcsarnok, 1000 néző
Vezette: Jancsó István, Marczinka Csaba
Budapest Bank-FTC: Pastrovics, Haris - Mravikova 5, Soós 1, Szucsánszki 4(1), Uhrakova 5(1), Tóth 11(1), Kirsner 3, Németh H., Szamoránsky P. 3, Szamoránsky A., Zácsik 1. Edző: Németh András.
Cornexi-Alcoa-HSB Holding: Fekete, Djeric - Balogh 5(1), Kordyuk 6, Őri 3, Vijunaite 2, Szrnka 10(1), Kenyeres 1, Valova, Pádár, Trishchuk 2, Vaszari 1, Nascimento. Edző: Vura József.
Kiállítások: 4 perc (Kirsner, Németh H.), ill. 8 perc (Balogh, Valova, Vaszari, Őri)
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2 (Balogh hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-1, 10. perc: 5-5, 15. perc: 10-8, 20. perc: 13-10, 25. perc: 16-12; 35. perc: 21-14, 40. perc: 25-18, 45. perc: 29-21, 50. perc: 31-23, 55. perc: 31-27.

Nyilatkozatok

Vura József, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding vezetőedzője:
“Az előző mérkőzésekkel ellentétben keményen kezdtük a találkozót, látszott a csapaton az elszántság. Szépen megteremtettük a helyzeteinket, de sok ziccert – szám szerint hetet – kihagytunk az első félidőben, ami azt jelenti, hogy voltak ugyan helyzeteink, de nem koncentráltunk eléggé a befejezésre. Lehetett volna sokkal szorosabb az első félidő. A második játékrészben a Fradi szép fokozatosan bedarált minket, így a tízgólos különbségből kellett visszahozni a mérkőzést. Ekkor olyan szériát produkáltunk, ami megcsillantotta az esélyt. Azonban az idő már kevés volt.
Nem szabadott volna hagynunk, hogy az ellenfelünk ennyire megugorjon tőlünk, és akkor talán még szorosabb végjátékot tudtunk volna produkálni. A 7-0-ás szériánkkal azonban megleptük az ellenfelünket, és így nyugodt lelkiismerettel jöhettünk le a pályáról. Most teljes erővel a Dunaferre készülünk. Biztos vagyok benne, hogy mindkét gárda jó fizikai állapotban lesz, inkább az fogja eldönteni a találkozó kimenetelét, hogy fejben melyik csapat lesz erősebb.”

Szrnka Hortenzia, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding balátlövője:
“Ha jobban hiszünk magunkban, és jobban védekezünk, akkor akár nyerhettünk is volna. Utólag nézve, azért lehetett volna jobb is az eredmény, de ennek ellenére úgy érzem, a csapat így is jó teljesítményt nyújtott a körülményekhez képest. Mindenképpen szeretnénk odaérni a harmadik helyre, és nagyon bízom benne, hogy ezt meg is tudjuk valósítani.”

Őri Edina, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding irányítója:
“Az elején jó volt a védekezésünk és a támadásunk is, de aztán nagyon sok ziccert hibáztunk, Pastrovics Melinda kifogott rajtunk. Ennek tudható be, hogy a félidőben öt góllal voltunk lemaradva ellenfelünktől. A második félidő elején talán kicsit az öltözőben maradtunk, és akkor ismét növelte előnyét a Fradi, de aztán sikerült egy jó szériát produkálnunk, és három gólra csökkenteni hátrányunkat. Akkorra végre összeállt a védekezésünk, és Sly a kapuban több ziccert is fogott, ami pedig még több önbizalmat adott nekünk. Így, hogy sikerült szépíteni, lehetőségünk van, hogy pozitívabb érzésekkel menjünk a Dunaferr elleni meccsre, ahol a bronzérem a cél.”

Presstige Média

A forduló további eredményei
középsőház:

Vasas-INVITEL - Kiskunhalas NKSE 27-24 (14-10)
Fáy u., 400 néző
Vezette: Kovács Tivadar, Pauer Zoltán
Vasas-INVITEL: Triffa - Kántor, Nagy 7(4), Kamper 3, Gaál 2, Tomori 6(2), Gorova 4, Moszkovaja 2, Stiener, Blaskovits, Balog 3(2). Edző: Mocsai Lajos.
Kiskunhalas NKSE: Vörös - Sterbik 1, Kósa 1, Borbély 4, Ilyés 4, Kocsik 1, Koroknai 7, Szikora, Kocsis 1, Valovics 1, Barna, Baross 4, Kurgyis. Edző: Zsiga Gyula.
Kiállítások: 2 perc (Stiener) ill. 6 perc (Ilyés, Kurgyis, Valovics)
Hétméteresek: 10/8 (Balog és Nagy hagyott ki) ill. 1/0 (Kocsik hagyta ki)

DVSC-Aquaticum - Hódmezővásárhelyi NKC SE 29-21 (14-12)
Debrecen, Hódos Imre sportcsarnok, 500 néző
Vezette: Ágnecz Tamás, Sipos Ottó
DVSC-Aquaticum: Vorozscova, Kiss - Csáki 2, Szabó 2, Rácz 3, Szűcs 9(2), Latakaite 2, Stuparicová 1, Sopronyi 7(2), Sütő 2, Hornyák, Kazai 1(1). Edző: Varga József.
Hódmezővásárhelyi NKC SE: Abramovics, Scholtz - Földes, Nikolayenko 1, Wolf 7(2), Mayer 2, Jenőfi 6, Ancsin 2, Gerstmár 2, Sipos 1, Szepesi, Takács, Fülöp. Edző: Kiss Szilárd.
Kiállítások: 8 perc (Csáki, Rácz) ill. 12 perc (Fülöp, Gerstmár, Szepesi, Jenőfi)
Kizárás: Rácz (3x2 perces kiállítása után)
Hétméteresek: 5/4 (Sopronyi hagyta ki) ill. 2/2.