Lépéselőnyben a Slagelse

2007. május 15. 8:35

Még Carmen Lungut nélkülözve is képes volt a Slagelse az orosz Lada Togliatti otthonában 29-29-es döntetlent kiharcolni a Bajnokok Ligája-döntő első összecsapásán. Ezzel a dánoknak jó esélyük van, hogy harmadszor is elhódítsák a trófeát. A vasárnapi visszavágón kiderül tehát, hogy zsinórban negyedszer is dán klubcsapaté lesz-e a legelitebb nemzetközi kupa.

Lungut az orosz határon "felejtette" a Slagelse
Lungut az orosz határon
"felejtette" a Slagelse
2500 néző izgulta végig a BL-döntő első mérkőzését, azt a végletekig kiélezett, nagy hőfokú csatát, amelyen bármelyik csapat megszerezhette volna a győzelmet. Mondhatjuk tehát, hogy igazságos döntetlen született. A nehézbombázó Lungu hiányát (az átlövőt megfelelő papírok hiányában be sem engedték Oroszországba) támadásban ugyan megérezte a Slagelse, ugyanakkor Bojana Popovics és Emilia Turey számtalanszor tört borsot az oroszok orra alá.

Kapkodva kezdődött a találkozó, nem is csoda, hogy az első találatra majdnem négy és fél percet kellett várni (Bliznova szerezte büntetőből).

A következő percek viszont a dánoké voltak, legfőképp Legangeré, aki ezúttal is kiváló formában védett: a meccs folyamán három hétméterest is hárított, és - szokásához híven - számos bravúrt is bemutatott. A Slagelse hamar elhúzott (1-4), majd a különbséget jó ideig tartani tudta (2-5, 5-9 és 8-12). Ezután viszont összekapta magát a Lada, és 3-2-1-es védekezésre váltott. Ennek, valamint Szidorova kapusnak köszönhetően az oroszok győzelmi reménye továbbra is életben maradt. Támadásban Posztnova, Bliznova és Marennyikova volt kimagasló formában (félidő: 15-16).

Bár a Slagelse kezdte jobban a második játékrészt, 15-17-es dán előny után a Togliatti kezébe vette a mérkőzést, és játékosai zsinórban négyszer is hibátlanul lőttek a kapura (19-17).

A Slagelse nem adta fel, s bár a második félidő közepén belszélsőjük, Maja Szavics egy sérülésnek köszönhetően a kispadra kényszerült, az utolsó játékrész teljesen kiegyenlített küzdelmet hozott.

A meccs eldőlni látszott, mikor a házigazdák 25-25-ről 28-25-re elhúztak, hiszen a találkozó folyamán most először vezetett a Lada három góllal, épp a lefújás előtt három perccel.

Elképesztő kettő perc következett, ahol teljes erőbedobással hajrázott a Slagelse. Cecilie Leganger mindent kihozott magából, s ez azt jelentette, hogy a dánok zsinórban négy gólt szereztek, amellyel át is vették a vezetést (28-29). Az oroszok csak a végjátékban tudtak kiegyenlíteni.

Peter Bruun Jørgensen (a Slagelse másodedzője): Vegyes érzéssel utazunk haza, hiszen nyerhettünk is volna, de vesztesként is lejöhettünk volna a pályáról. Számunkra általában a győzelem a legfontosabb, ám most annyi minden akadályozott minket, hogy végül is elégedettek lehetünk a döntetlennel. A Lada ellentámadásai hihetetlenül jók voltak, de igazából nem tudtak meglepni minket. Mindemellett nyilvánvalóan megéreztük Carmen Lungu hiányát, aki ráadásul mostanában kimagasló formában kézilabdázik. Most persze ki kell elemeznünk a találkozót, hogy eldönthessük, mi az, amin változtatnunk kell a visszavágóra.

A második összecsapásra a Koppenhága melletti Brøndby Hallenben kerül sor május 20-án (vasárnap) 19.15-kor.

Forrás: eurohandball.com (Peter Bruun)
Fordítás: handball.hu (bee)

BL: Döntő - döntetlen
"Meg akarjuk nyerni a Bajnokok Ligáját!"