Csak az FTC és a Győr a négy között

2007. március 25. 9:32 © handball.hu

Felemásra sikerült a hétvége nőikézi-csapataink számára, hiszen miután a Budapest Bank-FTC magabiztos, 9 gólos győzelemmel búcsúztatta a dán GOG Gudme csapatát, vasárnap csak a másik zöld-fehér alakulat, a Győri Audi ETO KC biztosította helyét a BL legjobb négy csapata között, a Dunaferr NK és a DVSC Aquaticum győzelmeik ellenére nem jutottak tovább.

KEK, negyeddöntő, második mérkőzés
Budapest Bank-FTC - GOG Gudme 28–19 (15–10)
Kőbányai út, 1200 néző,
Vezette: Pavel, State (román)
FTC: Haris, Mravikova 5, Szamoránsky P. 2, Szucsánszki 3, Uhrakova 6(2), Tóth T. 7 (3), Kirsner 1. cserék: Pastrovics (kapus), Soós 2, Zácsik 2 (1), Szamoránsky A. Edző: Németh András
GOG: Szuszlina – Kviesgaard 2, T. Jensen 3, Mölgaard 1, Flognman 4, Johansen 1, Dalgaard, cserék: Rokne 5 (3), Wissel 1, Hilster 1, Andersen, Knudsen 1 Edző: Jan Pytlick
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 3/3

Továbbjutott a Budapest Bank-FTC 57 - 48-as összesítéssel.

Bajnokok Ligája negyeddöntő, visszavágó
Larvik HK - Győri Audi ETO KC 23 - 27 (12-14)
Larvik
Játékvezetők: Peter Brunovsky, Vladimir Canda (szlovák)

Az első összecsapás hatgólos diadala után Larvikba is győzelmi szándékkal utazott a Győri Audi ETO KC. A csoportmeccsek során brillírozó norvégok ezúttal erőtlennek tűntek, igaz, a magyarok szinte lehengerelték őket kiváló játékukkal.

A norvég bajnokcsapat mindössze az első percben tudta megkaparintani a vezetést a magyarok legjobbjai ellen. Ezután főként Görbicz-nek és Bradeanunak köszönhetően pillanatok alatt 2-5-re elhúzott az ETO. A hazaiak egyszerűen képtelenek voltak áthatolni a győriek kiválóan szervezett védelmén, ezt jól példázza, hogy a 15. percben még csak négy gólnál jártak (4-9). Bár a norvégok külön embert állítottak Görbicz-re, Bradeanut továbbra is szabadon mozoghatott, s az átlövő ezt könyörtelenül ki is használta. A Larvik megpróbálta csökkenteni a hátrányát, és a góllövőlista éllovasa, Riegelhuth hathatós közreműködésével sikerült is 12-14-re feltornászni magukat a félidőre. Igaz, a skandinávok összesítésben még így is nyolcgólos hátrányban voltak.

Az erőtlenül támadó Larvikot többször is leindították a Győr fürge játékosai a második játékrész elején, a hazai csapat pedig csak a 8. percben tudott először válaszolni a gólzáporra (13-18). Az elkeseredett norvégok arcán jól látszott, hogy a tetemes hátrány ledolgozására nem sok reményt látnak, igaz, a magyar bajnok erre semmi esélyt nem is adott. Néha Rantala azért megvillant egy-egy szép védéssel, ez arra elég is volt, hogy csapata ne fusson bele hazai pályán egy nagyobb zakóba. Végeredmény: Larvik-Győr 23-27.

Így 55-45-os gólkülönbséggel a Győr várhatja a keddi sorsolást, ahol kiderül, hogy a Hypo, Slagelse, Lada trióból kivel mérkőznek meg a magyarok a BL-döntőbe jutásért.

bee

EHF kupa negyeddöntő, visszavágó:
Dunaferr NK - Orsan Elda Prestigio 28-24 (12-11)
Dunaújváros
Játékvezetők: Andre Hansen, Oistein Pettersen (norvég)

Dunaferr NK: Sirina, Lovász 2, Laluska 2, Ferling 5, Borbás 4, Mörtel 3, Nagy I. 4. Csere: Ungureanu (kapus), Pigniczki 7, Balogh, Gáspár, Őri, Vincze 1. Edző: Kovács Péter.
ELDA: Elejaga , Rodrigues, BOX 3, Fernandez 2, FRAILE 10, Amoros, Dajcman 2. Csere: Ajglováa (kapus), Soit 2, Ilic 3, Verdu, Knyitlova 2
Az eredmény alakulása: 5. p.: 2–2. 15. p.: 5–3. 26. p.: 10–8. 38. p.: 16–14. 41.p.: 19–15. 46. p.: 22–16. 50. p.: 25–17. 56. p.: 26–22
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 0

A Dunaferr a Sirina-Nagy-Ferling-Mörtel-Laluska-Lovász összeállításban lépett pályára, s joggal reménykedett, hogy bejuthat az EHF-kupa elődöntőjébe.

A mérkőzés Mörtel bombájával kezdődött, majd Borbás dupla találatával folytatódott, amelyre csak Boxnak volt válasza, szintén beállós pozícióból. (5. perc, 3-2). Ezután Sirina percei következtek, míg a mezőnyjátékosok egymás után rontották el a helyzeteket mindkét oldalon, így közel 5 percig egyik fél sem tudta bevenni a másik kapuját. Ferlinget követő emberfogással igyekeztek kivenni a játékból, így Nagy Ivett labdacsenését követően először Pignicki, majd ismét nagy Ivett parádézott. (15. perc, 5-3). Két gyors spanyol akció és Borbás kiállítása révén egált mutatott az eredményjelző, majd Laluska kiharcolt hetesét Ferling kegyetlenül gólra váltotta. Ezután felváltva estek a találatok, és a Dunaferrnek esélye nyílt, hogy három fával meglépjen, de Lovász rálépett a vonalra és elvették a labdát a norvég bírók. A félidő utolsó perceiben a beállók villantak, így 12-11-es eredménnyel mehettek pihenőre a csapatok.

Az Elda egy percig sem hagyta magát, szorosan tapadt a Dunaferre, és hiába állt be a magyarok kapujába a sérüléséből visszatér Ungureanu, maradt a kétgólos differencia. Ezután az újvárosiak elkapták a fonalat, mert Mörtel, Lovász és Pignickinek hála, összesítésben két gólra olvadt a spanyol lányok előnye. (10. perc, 19-15) Fraile már a negyedik gólját lőtte a félidőben, és lényegében egy emberként tartotta a lelket csapatában, amikor előbb Borbás, majd Pigniczki köszönt be, ráadásul Ungureanu kritikus helyzetben hárított. Laluska bombájának hála 45 perc alatt sikerült ledolgozni az idegenbeli hatgólos hátrányt. (15. perc, 22-16). Ferling tovább növelte a Fejér megyeiek előnyét, amelyre továbbra is csak Frailének volt válasza. Pigniczi a visszatérése óta talán a legjobb teljesítményt nyújtotta, mert már az ötödik gólját lőtte, s ezzel már-már biztosnak tűnt a Dunaferr továbbjutása (19. perc, 25-17) Ekkor Mörtel sérülés miatt kivált a játékből, és Ferlinget is sikeresen semlegesítették, és 3 gólt faragtak a nyolcgólos hátrányukból. A helyzetet csak tovább rontotta, hogy a kapuban Elajega is magára talált. Kovács Péter visszaküldte Sirinát, de sajnos ez sem segített, mert a megszerzett előny egyre csak apadt. Két perccel a vége előtt még mindig x-re hozhatta volna a meccset a Dunaferr, de egy elhibázott támadás és egy vitatható ítélet miatt elvették a labdát. Fél perccel a vége előtt a spanyolok beállították a 28-24-es végeredményt, ami azt jelenti, hogy 58-56-os összesítéssel az Orsan Elda Prestigo jutott tovább a legjobb négy közé.

Kovács Péter: Rendkívül csalódott vagyok, hisz nagyon közel voltunk a végső győzelemhez. Pignicki Krisztina, Borbás Rita és Nagy Ivett kiemelkedően jól teljesített, viszont a kapusainkkal enyhén szólva nem vagyok elégedett.