Búcsúzott a KEK-től a Cornexi

2007. január 14. 13:12 © handball.hu

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapata január 14-én, vasárnap délelőtt játszotta le KEK-visszavágóját az Oltchim Valcea otthonában, ami a fehérvári gárdának egyben a nemzetközi kupaszerepléstől való búcsúzást is jelentette.

A válogatottak sorát felvonultató román bajnok mindent megtett a győzelemért, és a találkozó első percétől magabiztosan vezetett Vura József lányaival szemben. A fehérvári döntetlen után remélt szoros eredmény elmaradt, a Cornexi 12 gólos hátránnyal fordult a félidőben, és a második játékrészben sem sikerült a csapatnak magára találni.
65-48-as összesített eredménnyel az Oltchim Rm. Valcea jutott tovább a KEK 4. fordulójába.

KEK 3. forduló 2. mérkőzés
Oltchim Rm. Valcea – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 40-23 (21-9)
Valcea, 2200 néző
Vezette: Opava, Valek (CZE)
Valcea: Dinu és Pislaru (kapusok), Ardean-Elisei 7, Gilca 8, Maier 4, Luca 4, Bese 4, Lecusanu 3, Manea 2, Nechita, Tivadar 3, Gatzel 1, Cheraschu 2, Meirosu 2. Vezetőedző: Gheorghe Tadici
Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Szrnka 3 , Kenyeres 1, Tápai Sz. 1, Pádár 1, Válova 4, Trishchuk 4 (1), Tápai A., Balogh B. 5, Kordyuk 2, Lima, Őri E. Vaszari 2, Vezetőedző: Vura József
Hétméteresek: 3/6; 1/1
Kiállítások: 4 perc, illetve 10 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 6-3, 15. perc: 10-5, 20. perc: 15-6, 25. perc: 19-6; 35. perc: 24-11, 40. perc: 27-13, 45. perc: 30-14, 50. perc: 35-16, 55. perc: 38-20.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:
"Nem tudtuk megvalósítani az előre eltervezettet, ami a legjobban fáj, hogy azt az agresszivitást, ami a hazai meccsen az erényünk volt, most nem láttam a csapatunkon. Tulajdonképpen a román válogatott ellen játszottunk, véleményem szerint nem az volt a csoda, hogy ma itt nem tudtunk továbbjutni, hanem az, hogy otthon sikerült a döntetlent elérni."