Győzelemmel rajtolt a Ferencváros

2007. január 6. 21:37 © handball.hu

Remekül kezdte a Bajonok Ligája csoportküzdelmeit a Budapest Bank-FTC csapata, amely végig vezetve három góllal múlta felül a macedón bajnok Kometal Skopje csapatát. A KEK-ben induló Cornexi-Alcoa-HSB Holding hazai pályán döntetlent ért el a román sztárcsapat Oltchim Valcea ellen.

Szucsánszki 8 góllal mutatkozott be a BL-ben
Szucsánszki 8 góllal
mutatkozott be a BL-ben
Bajnokok Ligája, 1. csoportkör, D-csoport
Budapest Bank-FTC - HK Kometal Gjorce Petrov 31 - 28 (14 - 12)
Népliget, 1500 néző
A Budapest Bank-FTC gólszerzői:
Szucsánszki Zita 8/1/1, Tóth Tímea 8/4/4, Kirsner Erika 5, Mravíková Katarina 5, Németh Helga 2, Soós Viktória 1, Szamoránsky Piroska 1, Lucia Uhraková 1/2/0
Edző: Németh András

A vendégek az autóbalesetet szenvedő Marina Naukovics nélkül léptek pályára, a budapestieknél pedig már az egyetlen lábadozó, a fiatal Zácsik Szandra is kapott pár percnyi lehetőséget.

Villámrajtot vett az FTC, amely főként összeszedett védekezésének, és gyors indításainak köszönhetően meglépett ellenfelétől. Özelék válaszul többször is túl keményen védekeztek, amit a cseh játékvezetők rendre két perces kiállításokkal büntettek (6-2). Így történhetett, hogy a szinte folyamatosan emberhátrányban játszó vendégek 9 percen át nem találtak be a kapuba, a gólcsendet csak a jó formában lévő Oholanga Loki törte meg. Tovább nehezítette a Szkopje helyzetét, hogy a 20. percben Özelnek piros lappal végleg el kellett hagynia a pályát, miután egy lerohanásnál kilökte Mravikovát a pályáról. A török játékos hiányát mégse érezték meg a macedónok, sőt Amorim védhetetlen lövéseinek köszönhetően kettőre faragták hatgólos hátrányukat a szünetre (14-12).

Az élete első BL-mérkőzésén játszó Szucsánszki meglepően felszabadultan kézilabdázott, és már hatodik találatát szerezte a második játékrész elején. Vele és Tóth-tal továbbra is csak Amorim tudta felvenni a versenyt, aki még mindig hibátlanul célzott. Főként az ő teljesítményének köszönhetően jóval kiegyenlítettebb játékot láthatott a közönség: a Szkopje továbbra sem adta fel a küzdelmet, kapaszkodott az FTC után (43. perc: 21-17). A magyarok egyre fáradtabbnak tűntek, védelmük már nem volt olyan összeszedett, egységes, mint a találkozó elején. Többször későn nyúltak a betörő macedón játékosok után, aminek meg is lett az eredménye: egyre inkább csökkent a különbség a két csapat közt (26-24). A csereként beállt Pastrovics a legjobb pillanatban fogta meg Valentina Radulovics büntetőjét, s a kapus bravúrja átsegítette a hazaiakat a holtponton. A Kometal már nem tudott közelebb kerülni az FTC-hez, amely 31-28-as győzelmével bezsebelte a két pontot.

A D-csoport másik mérkőzésén:
Slagelse DT - Hypo Niederösterreich 22-25

KEK, harmadik forduló:
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Oltchim Rm. Valcea 25-25 (14-15)
Köfém Sportcsarnok, 1100 néző
Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Szrnka 8 (4), Kenyeres 4, Tápai Sz. 4, Pádár 3, Válova 3, Trishchuk 2, Vijunaite 1, Balogh B., Kordyuk, Lima, Őri E. Vezetőedző: Vura József
Valcea: Dinu és Pislaru (kapusok), Ardean-Elisei 11, Gilca 5, Maier 5, Luca 3, Gheorghe 1, Bese, Grigore, Lecusanu, Manea, Nechita, Tivadar, Vadineau. Vezetőedző: Gheorghe Tadici
Hétméteresek: 4/6 (Tápai Sz. és Szrnka Hortenzia hagyott ki egyet-egyet); 0/0
Kiállítások: 2 perc, illetve 12 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 6-5, 15. perc: 8-9, 20. perc: 11-10, 25. perc: 12-14; 35. perc: 18-16, 40. perc: 20-19, 45. perc: 21-20, 50. perc: 22-22, 55. perc: 24-23.