Norvégia megvédheti címét

2006. december 16. 18:30 © handball.hu

Mintegy 1500 norvég szurkoló utazott el a svéd fővárosba, hogy kedvenceiket beszurkolja az Európa-bajnokság döntőjébe. Az eddigi teljesítményük (vagy esetleg más ok...) miatt a találkozót a Laursen-Nielsen dán bírópáros fújta. A másik elődöntőhöz hasonlóan itt sem történt meglepetés, a norvégok - ha nem is könnyedén, de - legyőzték a francia válogatottat.

Norvégia - Franciaország 28-24 (15-12)
Stockholm
v.: Laursen, Nielsen (dán)
gól: Hammerseng 8/2, Kristine Lunde 7/2, Kari Mette Johansen 5, Aamodt 2, Sörlie-Lybekk 2, Riegelhuth 2, Nostvold 1, Breivang 1, illetve Spincer 5/1, Vanparys-Torres 5, Cano 4, Herbrecht 3, Kamto Njitam 2, Baudoin 2, Wendling 2, Lambert 1
hetes: 7/4, illetve 1/1
kiállítás: 4, illetve 8 perc

A skandinávok Katja Nyberg nélkül is bombaerős csapattal léptek pályára, és a magyarok ellen jól megszokott villámgyors középkezdéseket alkalmazták. A magas átlagéletkorú franciák azonban felvették a lépést velük, és rendre visszazárták a védelmüket (4-5). Spincer és Hammerseng gólpárbajából a norvégok jöttek ki jól, és a 14. percben átvették a vezetést (10-9). A félidő második részében mindkét válogatott tanácstalanná vált: a norvég támadósor felállt fal ellen most sem volt igazán hatékony, ráadásul szélsőik próbálkozásait többször is megfogta a Nicolas helyett beálló Linda Pradel (25. perc: 11-11). A norvégok sztárja, Gro Hammerseng két gyors találatával hárommal elhúzott a skandináv alakulat (félidő 15-12).

Még öt perc sem telt el a második játékrészből, és máris sikerült kiegyenlíteniük a franciáknak (16-16). Egy ideig fej-fej mellet haladtak az együttesek, de a norvég kontrák most már eredményesnek bizonyultak, s amelyik nem góllal zárult, azt a dán bírók hétméteressel kompenzálták (21-19). Úgy tűnik, nem csak a mieink ellen kísérleteztek azzal a norvégok, hogy emberhátrányban mellőzték kapusukat, Katrine Lundét, de a franciákkal szemben is kockáztattak. Nicolas kapusnak sikerült is annyira felhergelni magát, hogy ziccerek tömkelegét hárította, így a különbség továbbra is kettő maradt (23-21). A norvégok is könnyebb mérkőzésre számíthattak, hiszen többször is megremegett a kezük, Spincer pedig nem hibázott az ellentámadásoknál (24-23). Wendling befordulásával az 57. percben ki is egyenlítettek a franciák. Ezután Kristine Lunde percei következtek, aki gyakorlatilag az összes kapujára tartó labdát hárította. A végén kapus nélkül támadtak a franciák, amiből nem jöttek ki jól: még egy egészpályás találatot is elkönyvelhettek a statisztikában. A végeredmény: Norvégia-Franciaország 28-24. Az Európa-bajnokság vasárnapi döntőjét Norvégia és Oroszország játssza.

Marit Breivik: Köszönöm kollégámnak, Oliviernek ezt az izgalmas mérkőzést. Egyre jobban játszottunk a torna folyamán, aminek nagyon örülök. Igen nehéz volt lefutni a francia válogatottat, ám a játékosaink megfelelően küzdöttek. Nagyon nehéz volt győzni. 24 gólt kaptunk, egyszóval elégedett vagyok a győzelemmel, és azzal, hogy a döntőben vagyunk.
Tonje Nostvold: A franciák visszaértek velünk a lerohanásoknál, ezért nem tudtuk elégszer lefutni őket. Természetesen a győzelemmel elégedett vagyok.
Linn-Kristin Riegelhuth: Nagyszerű érzés a döntőben lenni. Kiválóan játszottak a franciák. Igaz, hogy hosszú volt az Európa-bajnokság, de a döntő mindig motiváló tényező, ezért nem is foglalkozunk a fáradsággal.

Olivier Krumbholz: Szomorúak vagyunk, hogy a bronzéremért játszunk, hiszen jól küzdöttünk, és végig jól teljesítettek az Eb alatt. A norvégok nagyon gyorsak játszanak, ezért nehéz volt támadásból védekezésbe cserélnem. Reméljük, tudtunk elég energiát tartalékolni holnapra a mai fárasztó mérkőzés után. Akármennyire is szerettünk volna, nem tudtunk taktikát változtatni, mert annyira gyors volt a játék. A védelmünkkel elégedett vagyok. Ígérhetem, hogy a jövő évi hazai rendezésű világbajnokságon jól szerepelünk, hiszen rengeteg szurkoló fog minket buzdítani.
Linda Pradel: Nagyon csalódott vagyok, nem a mai teljesítményem a fő probléma, hanem az eredmény. A meccsnek vége van, de a tornának nem, úgyhogy megyünk, küzdünk, amíg az erőnk tart.