Német KO, magyar szomorúság

2006. december 12. 18:19 © handball.hu

Gyenge játékkal, súlyos, 34-27-es vereséget szenvedett Németországtól a magyar nőikézilabda-válogatott, így vereséggel kezdte a középdöntőt a svédországi Európa-bajnokságon. Szerdán Lengyelország következik.

Eredmény, Európa-bajnokság, középdöntő, 1. forduló, I. csoport
Magyarország - Németország 27-34 (9-19)
Göteborg
v.: Goulao, Macau (portugál)
gól: Mehlmann 5/2, Siti 5, Balogh 3, Görbicz 3/2, Kirsner 3, Borbás 3, Tóth T. 2, Szamoránsky 1, Vérten 1, Hornyák 1, illetve Krause 9, Melbeck 5, Härdter 4, Reiche 4, Baumbach 4, Jurack 2, Müller 2, Althaus 2, Loerper 1, Wörz 1
hetes: 5/4, illetve 2/0
kiállítás: 8, illetve 4 perc

Németország az újraegyesítés óta 16 alkalommal csapott össze a magyarokkal, s a mérleg kiválónak mondható: 13 győzelem és 1 döntetlen mellett mindössze kétszer szenvedtünk vereséget, dobtunk 439-et, amíg a mi hálónk mindössze 374-szer zörrent meg. Az Eb-mérlegünk még jobb: eddig ötször meccseltünk Németországgal, s minden alkalommal nyertünk.

Ehhez képet botrányosan kezdtük a mérkőzést, s bár reménykedni lehetett, hogy a csapat hullámvölgye csupán olyan rövid lesz, mint a csoportmeccsek során, csalódnunk kellett.

A németek pillanatok alatt elhúztak 3-0-ra úgy, hogy szélről, beállós pozícióból és átlövésből is betaláltak, elbizonytalanítva ezzel védőinket. A „kettesek”, Vérten és Szamoránsky nem bírtak a nagy lövőerejű németekkel, a belső emberek nem tudtak blokkolni, a szélsők beljebb húzódva megnyitották a területet a német vonalembereknek, így a 16. percre már 12-4 állt az eredményjelzőn – nem a mi javunkra.

Érdekesség, hogy napra pontosan két évvel ezelőtt a két csapat Debrecenben Eb-középdöntőn találkozott egymással, akkor hasonló forgatókönyv szerint zajlott minden, azzal a különbséggel, hogy akkor 4-12-ről a félidőre 10-13 lett az eredmény, a meccs végére pedig megfordították az állást Radulovicsék…

Ezúttal nem. Félidőre 19-9-es német előnnyel mehettek pihenni a csapatok, s a 43. percre 26-15-re nőtt a különbség. A szakvezetés hiába próbált meg mindent, semmi sem jött össze, mindenki csődöt mondott, Pálinger sem remekelt, Herr pedig általában csak akkor ért labdába, amikor maga mögé nyúlt egy-egy német gólnál.

A végeredmény 34-27 lett Németország javára, a papírforma szerint a magyar együttes számára csak akkor nyílik lehetőség az éremszerzésre, ha legyőzi szerdán Lengyelországot, majd csütörtökön Norvégiát