Kudlacz vezetésével nyertek a lengyelek

2006. december 12. 16:31 © handball.hu

A göteborgi középdöntők első körének nyitómeccsén az A- és B-csoport harmadik helyezettje, Macedónia és Lengyelország találkozott egymással.

Eredmény, Európa-bajnokság, középdöntő, 1. forduló, I. csoport
MacedóniaLengyelország 33-35 (21-16)
Göteborg
v.: Laursen, Nielsen (dán)
gól: Naukovics 9, Portjanko 9, Radulovic 8/2, Crvenkoska 2/1, Atanasoska 2, Oholonga Loki 2, Platon 1, illetve Kudlacz 17/5, Malczewska 6/2, Zaleczna 4, Kowalska 3, Jacek 2, Majererk 2, Siodmiak 1
hetes: 4/3, illetve 8/7
kiállítás: 10, illetve 6 perc

A macedón csapat húzóembere, Marina Naukovics már az első öt percben iskolát tartott a lengyel védőjátékosoknak, hisz az első öt gólból három az ő nevéhez fűződött.

Ekkor a lengyel edző, Zenon Lakomy időt kért, melynek köszönhetően 5-3-ról kiegyenlítettek lányai. 8-8-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban a lengyelek rendre pontatlanabbul fejezték be támadásaikat. A félidő közepén már 4 gólos macedón előny regisztrálódott, mely főként Radulovic befejezéseire épült. A lengyelek lelkesen küzdöttek, ám mivel védekezésben továbbra sem tudtak ellenfelük fölé nőni, még az egyenlítés közelébe sem jutottak. A félidő utolsó pár percére láthatóan el is fáradtak, így a második 30 percre 21-16-tal fordultak a csapatok.

A második játékrészt a lengyelek kezdték erősebben: az első félidőben 10 gólig jutó Kudlacz és Malczewska góljaival 22-19-re felzárkóztak. Szerencsére csapatuk is ráérzett ekkorra a ritmusra, és kitűnő összjátékukkal valamint eredményes lerohanásaikkal a 15. perben Kudlacz találatával átvették a vezetést (26-27).

Hat perccel a vége előtt ismét a macedónoknak állt a zászló (33-31), de a lengyelek kitartása mit sem csüggedt: kettős emberhátrányból először egálra hozták az állást, majd kettőre sikerült elhúzniuk. Chemicz kapus az utolsó másodpercekig biztos pontot jelentett mögöttük. Végül – kisebb meglepetésre – a lengyelek örülhettek, hiszen 33-35-re múlták felül ellenfelüket.