Csoportrangadó előtt a csapat

2006. december 8. 13:05 © handball.hu

Előzetesen a Macedónia elleni összecsapást tartotta a legnehezebbnek Németh András, a magyar nőikézilabda-válogatott szövetségi kapitánya. Nos, az együttes már pénteken túl lesz ezen a csatán, az Európa-bajnokságon ugyanis a délszláv ellenfél következik.

"Magyar lecke a Müller-lányoknak" - ezt a címet adta a mérkőzésről szóló írásának az osztrák Sport1 a női kézilabda Európa-bajnokság nyitányát követően. Szó, ami szó, a mieink 42-23-as sikere komoly sikernek számít, főleg annak ismeretében, hogy a félidőben még csupán három góllal vezettek Mehlmannék.

A fölényes diadallal rajtoló magyarok 20.15-kor a szerbek elleni sikerrel hangoló macedónokkal találkoznak. Ellenfelünk eléggé vegyes képet mutatott a csütörtöki találkozón, hiába vezetett kétszer is hat góllal, végül izgulni kellett azért, hogy az utolsó percben kétszer is támadó szerbek nehogy kiegyenlítsenek. A csapat legjobbja a két honosított, Alegra Vernalis Olanga Loki, illetve Marina Naukovic volt.

Ami a mérleget illeti: Macedónia ellen még százszázalékos a magyar válogatott. Három meccsből hármat nyertünk, 86 dobott és 53 kapott gól áll egyik és másik oldalon. Az első meccsre még a Laurencz-érában, az 1994-es győri Keksz-kupán került sor (25-14), legutóbb 1999. november 21-én Pakson meccseltünk, s 13–7-es félidő után 29–12-re győztünk. Érdekesség, hogy azon a találkozón magyar részről Pálinger Katalin, macedón oldalról Klara Boeva már szerepelt.