Tizenhat között a Ferencváros

2006. október 22. 21:02 © handball.hu

Európa 16 legjobb csapata közé került a Budapest Bank-FTC, miután egy góllal ugyan kikapott a CSM Urban Rulmentul csapatától Brassóban, de összesítésben az ötgólos előny elegendő volt ehhez. A Ferencváros teljes csapata jelen lesz a BL-csoportok sorsolásánál, amelyet a Klubcsapat Eb idején, október 29-én, 15.45-kor tartanak Viborgban.

Fantasztikus hangulatú mérkőzésen van túl a Ferencváros csapata. A Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörében a Brassó ellen már hatgólos előnyt szerzett az elmúlt vasárnap, a visszavágón pedig mindvégig az ellenfél sarkában járt, sőt, többször vezetett is a zöld-fehér gárda. A lányok csak akkor ijesztettek az egy-másfélszáz jelenlévő fradista szurkolóra, amikor három góllal engedték meglépni a Rulmentul csapatát. A végére azonban a sárga-kék ellenfél lélekben feladta a harcot, így Németh András EHF-kupa-győztes csapatának sikerült kivívnia a Bajnokok Ligája csoportkörébe jutást.

A csoportok sorsolását Viborgban, a Klubcsapat Eb helyszínén tartják október 29-én, vasárnap 15.45-kor (a bronzmérkőzés után, és a döntő előtt). A sorsoláson jelen lesz az egész csapat, hiszen a ferencvárosi lányok versenyeznek a címért.

Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, visszavágó
CSM Urban Rulmentul - Budapest Bank-FTC 30-29 (14-15)
Brassó
Vez.: La Cour Laursen, Nielsen

Rulmentul: Blaga, Makarenko, Munteanu (kapusok), Sorodoc 8, Neagu 5, Raceala 5(3), Niculae 3, Vintila 3, Avadanii 2, Spiridon 2, Barcan 1, Damian 1, Yilmaz, Zavragiu. Edző: Mariana Tarca
FTC: Pastrovics - Mravíková 5, Soós 1, Uhráková 3(1), Szucsánszki 5(1), Zácsik 5, Kirsner 5. Cserék: Haris (kapus), Szamoránsky P. 2, Németh H. 1, Tóth 2. Edző: Németh András

Hétméteresek: 3/3; 2/3 (Zácsik hagyta ki - 58.)
Kiállítások: 12 perc (Damian - 9., Spiridon - 23., Raceala - 29., Damian - 40., Zavragiu - 48., Spiridon - 55.); 8 perc (Uhráková - 26., Szamoránsky P. - 49., Németh H. - 59., Szamoránsky P. - 60.)

Időkérés: 10'08", 55'47"; - , 59'48"
A mérkőzés: 5. p.: 3-1, 10. p.: 5-6, 15. p.: 9-6, 20. p.: 12-10, 25. p.: 14-12, félidő: 14-15; 35. p.: 16-18, 40. p.: 20-18, 45. p.: 22-22, 50. p.: 26-24, 55. p.: 27-28