Zsiga: "Nem vagyok elkeseredve"

2006. szeptember 24. 23:47 © handball.hu

A handball.hu cikkében Zsiga Gyula értékelését olvashatjátok a nőikézilabda-bajnokság 4. fordulójának Ferencváros - Kiskunhalas mérkőzéséről.

"Ezen a mérkőzésen az a csapat nyert, amelyik szinte maximálisan kihasználta ellenfele hibáit. Illetve az, amelyik végig élvezte a hazai pálya előnyét, és ezt még annak ellenére is mondom, hogy 9 góllal szenvedtünk vereséget.

Nagyon jól tartottuk magunkat a 23. percig, sőt, a felállt védelemben az egész mérkőzés alatt óriási különbség alakult ki a két csapat teljesítménye között. Bizonyára sokan furcsán értékelik majd ezen véleményemet, de a bekapott 38 gól ellenére, és a gyenge kapusteljesítmény (Vörös Heni 28%) bekalkulásával is a felállt védelmünk 24-19(!!) arányban legyőzte a Fradi védelmét. A nagyobb baj az, hogy 16 indításos vagy lerohanásos gólt kaptunk, a mi 4 gólunkkal szemben. A kapusteljesítmény is azért sikeredett olyan gyengére, mert csak 6 olyan gólt kaptunk, amely átlövésből született.

Kocsis és Kocsik vezérletével igen jól szervezetten kézilabdáztunk. A 23. percben 13-12 az eredmény. Sajnos, produkáltunk egy 1-5-ös 4 percet, amely végleg megpecsételte az első 30 perc végeredményét. Fél óra alatt 10 alkalommal kaptunk indításgólt, és ebből 9 alkalommal a mi hibánkat kontrázta és büntette azonnal a Fradi.

A második félidő elején elég volt 2 perc kihagyás (itt hátrányban voltunk) és zsinórban kaptunk 3 gólt a meglévő 5-höz. Tehát abban a 6 percben, amelyről beszélek, az arány 1-8, de sajnos nem ide! A második játékrészben már Ilyés (5 gól) és Vörös (36%) is felnőni látszott a feladathoz. Kocsis Ági gólerős, és Kocsik Viki szervezőjátéka folytatódott.

Sajnos a beálló és a szélsőjátékunk eredményessége elmaradt az általam várt teljesítménytől. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a csarnokban uralkodó hangulat még görcsösebbé tette a játékosaimat, és 8 percet voltunk hátrányban ebben a játékrészben. Kár volt érte.

Továbbra is hiba, hogy a gyors labdafelhozatalainkat csak részben tudjuk góllal befejezni, amely eddigi ellenfeleinknek zömében sikerült. 8 lehetőséget puskáztunk el. Vagy technikai hibát csináltunk, vagy kihagytuk a ziccert.