Megyei rangadót nyert a Cornexi

2006. szeptember 17. 14:44

Két góllal megnyerte a fejér megyei rangadót a Cornexi csapata a vendég Dunaferr ellen. A hazaiaknál Szrnka tíz, a vendégeknél Ferling kilenc gólig jutott. Paula Ungureanura a hírek szerint féléves kényszerpihenő vár. Szombaton a Hódmezővásárhely idegenben verte a Makó csapatát a csongrád megyei csatán.

Szrnka Hortenzia
Női NBI, 3. forduló
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Dunaferr NK 31-29 (18-14)
Székesfehérvár
Vez.: Kékes, Kékes

Cornexi: Fekete - Korgyuk 1, Vaszari, Valová 3, Szrnka 10(3), Kenyeres 5, Őri E. 1. Cserék: Djeric (kapus), Balogh Be. 3(1), Vijunaité 2, Triscsuk 3, Pádár 3, Tilinger. Edző: Szabó Edina
Dunaferr: Ungureanu - Lovász 6, Őri A. 4(2), Balogh Ba., Ferling 9, Laluska 1, Vincze 1. Cserék: Sirina (kapus), Gáspár, Pigniczki, Mörtel 4, Gerstmár R. 1, Borbás 1, Nagy 2. Edző: Kovács Péter
Hétméteresek: 4/4; 2/2
Kiállítások: 8 perc (Valová, Tilinger, Korgyuk, Valová); 8 perc (Balogh Ba., Gáspár, Borbás, Laluska)
A mérkőzés: 7. p.: 4-4, 10. p.: 4-7, 15. p.: 6-8, 20. p.: 12-8, 25. p.: 14-12 - 35. p.: 20-18, 40. p.: 21-20, 45. p.: 24-22, 50. p.: 27-25, 55. p.: 30-29
Időkérés: 12'09", 59'27"; 19'32", 58'27"

A Dunaferr csapata kezdte a fejér megyei rangadót, és néhány perc alatt el is húzott ellenfelétől. Egyetlen hátránya az lehetett, hogy Ungureanu (vagyis a Hypótól igazolt Radulescu), a román válogatott kapusa megsérült az 5. percben. A kapuban Sirina váltotta. Tizenkét perc elteltével a vendégek már 8-4-re vezettek, azonban Szabó Edina időt kért, és a Cornexi szépen lassan felzárkózott. Sőt, a 17. percben Triscsuk megszerezte a Cornexi vezetőgólját is.

Kilenc percig tartott a vendégek gólcsendje, amelyet a 21. percben Mörtel tört meg, de csak akkor, amikor a Cornexi már előnyben volt (12-9). Bár a Dunaferrnek sikerült még két gólra felzárkóznia, ám a félidőre ismét négy gólos volt a hazai vezetés. Ferling az első félidőben hét, Szrnka pedig öt találatot szerzett.

A Cornexi kapujában Djeric kezdett a 2. félidőben, ám a 35.percben Fekete visszaállt, mivel a Dunaferr gyorsan lefaragta négygólos hátrányát. Lovász a 36. perc végén egyenlített (20-20). Ettől kezdve kiegyenlítetté vált a mérkőzés, itt-ott estek a gólok, majd a Cornexi ismét három találattal vezetett (46. p.: 25-22). Szabó Edina ismét kapust cserélt, a 48. perc elején Djeric lépett pályára.

A Dunaferr ettől kezdve már nem tudott egyenlíteni, mindig csak egy góllal közelítette meg a hazaiakat, a Cornexi pedig rendre két gólos előnyt tudott elérni. Djericet ismét Fekete váltotta, aki az utolsó percekben hatásosan védte csapata kapuját, ahogyan a másik oldalon Sirina is. A mérkőzés főszerepét a 10 gólig jutó Szrnka, valamint a 9 találatot szerző Ferling játszotta.

A hírek szerint Paula Ungureanura (Radulescu) féléves kényszerpihenő vár, miután térdsérülést szenvedett a rangadón ötödik percében.

a másik mérkőzésen
Kiskunhalas NKSE - Győri Audi ETO KC 28-39 (15-19)
Kiskunhalas, 800 néző
Vez.: Kisfalvi, Péli

Kiskunhalas: Vörös, Győri (kapusok), Kocsik 8(2), Kocsis 5(1), Borbély 4, Ilyés 4, Herr A. 2, Koroknai 2, Kurgyis 1, Sterbik 1, Szűcs V. 1, Baross, Kósa, Valovics. Edző: Zsiga Gyula
Győr: Guiu, Petróczi (kapusok), Görbicz 10(4), Bradeanu 7, Vérten 7, Radulovics 5, Bódi 4, Dokic 3, Hornyák 1, Temes 1, Gogirla 1(1), Bognár, Juhász, Kovacsicz. Edző: Róth Kálmán
Hétméteresek: 3/3; 5/5
Kiállítások: 6 perc (Kocsik, Kurgyis, Kurgyis); 12 perc (Gogirla, Gogirla, Hornyák, Hornyák, Temes, Vérten)

szombaton
Németh Toll Makó - Hódmezővásárhelyi NKC SE 24-31 (12-16)
Makó, 800 néző
Vez.: Hargitai, Markó

Makó: Szabó, Klembucz (kapusok), Bartucz 9(4), Csendes 7(2), Baunok 3, Barna 2, Horváth 2, Stupakova 1, Erdei, Fekete, Hegyi, Lévai, Németh, Szöllősi. Edző: Farkas József
Vásárhely: Abramovics, Körmöczi (kapusok), Wolf 11(3), Nyikolajenko 6(2), Jókai 5, Reiner 4, Jenőfi 2, Mucsi 2, Ancsin 1, Bloj, Fülöp, Raffai, Sipos, Szepesi. Edző: Kiss Szilárd
Hétméteresek: 6/7 (Csendes hagyta ki); 5/7 (Nyikolajenko és Wolf hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 8 perc (Bartucz, Bartucz, Baunok, Csendes); 12 perc (Bloj, Bloj, Jókai, Nyikolajenko, Sipos, Wolf)