Minimális előny a Népligetben

2006. május 13. 19:07 © handball.hu

A Ferencváros egy góllal győzte le a vendég Podravka csapatát az EHF-kupa döntőjének első mérkőzésén. A visszavágót jövő szombaton 17.45-kor rendezik Kaproncán, amelyet a Sport1 élőben közvetít.

EHF-kupa-döntő, 1. mérkőzés
Ferencvárosi TC - RK Podravka Vegeta 37-36 (16-19)
Népliget, 1500 néző
Vez.: Dinu, Din (románok)

FTC: Harisová - Mravíková 8, Szamoránsky P. 2, Uhraková 4(2), Tóth 7(1), Kirsner 5, Szucsánszki 1. Cserék: Pastrovics (kapus), Laluska 3, Kamper 7, Valovics. Edző: Németh András
Podravka: Stancin - Golubic 2, Pasicnik 11(1), Palcic 3, Tatari 1, Naukovic 5, Vresk 3. Cserék: Galkina (kapus), Franic 3(3), Hodak 6, Hrgovic 2, Zebic. Edző: Josip Sojat
Hétméteresek: 3/3; 4/5 (Pasicnik hagyta ki)
Kiállítások: 4 perc (Tóth, Uhraková); 16 perc (Pasicnik, Palcic, Golubic, Tatari, Vresk, Hodak, Palcic, Hrgovic)
A mérkőzés: 4. p.: 3-1, 8. p.: 5-4, 12. p.: 5-6, 16. p.: 6-9, 21. p.: 11-13, 26. p.: 15-14, 29. p.: 15-18, 33. p.: 19-19, 37. p.: 22-21, 43. p.: 25-25, 48. p.: 28-29, 53. p.: 30-33, 57. p.: 34-34, 58. p.: 35-36

Erősen kezdte a Fradi az EHF-kupa-döntő első mérkőzését, a 4. percben már 3-1 volt az állás, sőt, két perccel később már 5-2. Ám a Podravka - bár egyetlen mezőnyjátékosát sem cserélte, - 4 perc alatt felküzdötte magát, kiegyenlített, majd Naukovics bombájával át is vette a vezetést (12. perc: 5-6). A Fradiban Szucsánszki helyére Kamper érkezett, aki jól megnézte magának az ellenfél hálóját, és kiegyenlített. Ám a horvátok nem engedték a hazai csapatot, és három góllal elhúztak. Kamper ismét betalált, majd Naukovics újabb góljánál ismét háromgólos lett a hátrány (17. perc: 7-10).

Németh András lecserélte a kapuban a kezdő Harisovát, a Fradinak pedig - ha lassan is, de - sikerült faragni hátrányából. Tóth megszerezte első gólját, Kamper ismét beköszönt Stancinnak, majd Kirsner újabb két gólja ismét döntetlen állást ért (23. perc: 13-13). Palcic gólja után Laluska ismét kiegyenlített, Pastrovics pedig megzavarta Pasicnikot, aki a büntetőjét mellé lőtte. A másik oldalon Tóth viszont betalált a büntetőre beállt Galkina kapujába, így a Fradi ismét vezetett (26. perc: 15-14). A ferencvárosiak ekkor sok hibával játszottak, Stancin is találkozott a labdákkal, a Podravka Pasicnikja pedig büntetett, négyes sorozatával beállította a 16-19-es félideji eredményt.

A szünetben - többek között Maglódi Lajos is - ingyen alkoholt tartalmazó "hűsítővel" örvendeztette meg a szurkolókat - szép gesztus!

Tóth és Mravíková a második félidő elején hamar kiegyenlített, majd Laluska újabb gólja ezúttal már Fradi-vezetést jelentett a 36. percben (21-20). Ettől kezdve 16 percen keresztül fej-fej mellett haladt a két együttes, miközben Stancint Galkina váltotta a 37. percben. A 48. percig mindig a zöld-fehérek vezettek, és a Podravka egyenlített ki, a 48. percben azonban Hodak már vezetést szerzett saját csapatának. Ekkor a Fradi járt a vendégek nyomában, sajnos, nem sokáig.

Az 51. percben Hrgovic, majd Palcic és Franic lőtte a horvátok góljait, így - nem először a mérkőzés folyamán - ismét három góllal vezetett a Podravka (53. perc: 30-33). Németh András kikérte idejét, majd Pastrovics helyett ismét Harisová, a horvátoknál pedig Galkina helyett Stancin állt be a kapuba. Ekkor minden bejött a Fradinak, igaz, a román játékvezetők sem kímélték a horvátokat - kiszórták őket, amikor kellett. Az emberelőnyben Mravíkovát, majd Szamoránskyt is tudták indítani, így ismét kiegyenlített a Fradi (57. perc: 34-34).

Ugyanezt játszotta el Hodakkal Stancin is, aki ismét vezetést szerzett. A mérkőzés utolsó góljait Tóth Tímea és Kirsner Erika szerezte. Az előny kétgólos is lehetett volna, hiszen Kirsner szabaddobása az utolsó másodpercekben érkezett Stancinhoz, majd a kapuba úgy 30 méterről - ám ebbe már előzőleg belefújt a játékvezető, így az időntúli szabaddobás már csak Stancin kezében landolt.

A visszavágó mérkőzést Kaproncán rendezik jövő szombaton 17.45-kor, amelyet a Sport1 élőben közvetít.

Köszönet Kökény Beának, aki a tudósítás létrejöttét segítette.