A Fradi nyerte a kőbányai csatát

2006. március 24. 18:03 © handball.hu

A Ferencváros nagyarányú győzelmet aratott a bajnokság rájátszás előtti utolsó fordulójában a Kőér utcában. Az ellenfél a Spartacus volt, amely az első félidőben még jól tartotta magát, azonban később már csak ritkán sikerült áttörnie a zöld-fehér falat. A vendégek csapatában mindenki kivette a részét a győzelemben, a fiatalok is tudtak gólt lőni. Az alapszakaszban a Fradi a második a Spartacus pedig az utolsó helyen végzett.

Valovics Nóra
NBI, 22. forduló
Bp. Kőbányai Spartacus - Ferencvárosi TC 23-36 (15-18)
Kőér utca, 350 néző
Vez.: Pech, Vágvölgyi

Spartacus: Lengyel - Szamosi A. 5, Lánczos 1, Borkowska 1, Szőke 2, Kévés 6(3), Balog B. 3(1). Cserék: Székely (kapus), Such 2, Halmai 1, Szamosi L., Nagy A. 2, Rózsa. Edző: Laurencz László
FTC: Pastrovics - Mravíková 4, Szamoránsky P. 3, Uhraková 3(2), Tóth T. 5(1), Kirsner 5(1), Szucsánszki 4. Cserék: Harisová (kapus), Laluska 3, Kamper 3, Valovics 3, Szamoránsky A. 1, Horváth M. 2, Németh Zs. Edző: Németh András
Hétméteresek: 4/4; 4/4
Kiállítások: 12 perc (Lánczos, Nagy A., Szőke, Such, Such, Szamosi A.); 4 perc (Szamoránsky P. Laluska)
A mérkőzés: 3. p.: 2-1, 8. p.: 3-6, 13. p.: 4-10, 17. p.: 8-12, 24. p.: 12-16, 36. p.: 16-21, 42. p.: 18-25, 47. p.: 21-29, 51. p.: 23-32

Szerzett három kellemes percet szurkolóinak a Kőbányai Spartacus nőikézilabda-csapata, amely villámrajtot vett a Ferencváros ellen az alapszakasz utolsó fordulójában. Amíg a zöldek három támadásból háromszor ejtették el a labdát, addig a hazaiak Kévés két góljával (egy hetes és egy akciótalálat) 2-0-ra megléptek, hogy aztán Mravíkova, Kirsner és Tóth Tímea találataival szűk öt perc után már a Fradinál legyen az előny (3-2).

3-3-nál volt utoljára iksz, a Tóth és Uhrakova vezette FTC könnyedén érte el góljait, 16-10-nél kialakult a meccs addigi legnagyobb különbsége is. A hajrát aztán elszórakozta Németh András csapata, a félidő utolsó perceit 5-2-re a Szpari nyerte, 18-15-re felzárkózva az első 30 perc végén.

A második játékrészben átalakította csapatát Németh edző: Tóth helyén Valovics, Uhrakova helyett Szamoránsky Piroska kezdett, majd Kirsner és Mravíková is leülhetett, helyükre Szamoránsky Anikó és Horváth Mónika állt be. A különbség pedig így is nőtt, a Viglásit nélkülöző hazaiak nem bírták tartani a lépést.

A végeredmény 36-23 lett, a Ferencváros könnyedén diadalmaskodott a fővárosi ellenféllel szemben.