Kiesett a Dunaferr a KEK-ből

2006. március 19. 17:31

A KEK negyeddöntőjében 32-32-es döntetlent ért el a Dunaferr csapata a norvég Gjerpen ellen, és ezzel kiesett a további küzdelmekből. Ebben a sorozatban még a Győr, az EHF-kupában pedig még a DVSC továbbjutását várjuk.

KEK, negyeddöntő, visszavágó
Dunaferr NK - Gjerpen Haandball 32-32 (17-16)
(előző mérkőzésen: 28-29)
Dunaújváros
Vez.: Cohen, Peretz (izraeliek)

Dunaferr: Sirina - Lovász 4, Mehlmann 2, Ferling 5, Borbás 2, Bulath 3, Vincze 4. Csere: Hoffmann (kapus), Radulovics 11, Balogh 1, Kindl, Nagy, Gáspár. Vezetőedző: Kiss Szilárd
Továbbjutott: Gjerpen Haandball 61-60-as összesítéssel

Nehéz mérkőzésre, de természetesen győzelemben és továbbjutásban bízva várta a Gjerpen elleni KEK-negyeddöntő visszavágóját a Dunaferr NK csapata, mely egygólos hátrányból vághatott neki a dunaújvárosi hatvan percnek.

Esélyesség ide, hazai pálya oda, a vendégek kezdték jobban a találkozót, hiszen míg nálunk előbb Ferling, majd Vincze hibázott ziccert, addig a norvégektől Löke és Edin is betalált az első percekben (0-2). Ferling két góljával ugyan elkezdtük a kapaszkodást, de Edin újabb bombái után már az 5. percben kapust kellett cserélnie Kiss Szilárdnak (3-5). Hoffmann azonnal védéssel indított, majd Lovász és Radulovics pillanatai következtek, ugyanis míg előző a ziccereit, utóbbi a megítélt heteseket értékesítette biztos kézzel, s a 12. percben végre már nálunk volt az előny (7-6).

A vendégek azonban nem akartak leszakadni, s hiába lőtt Lovász, Vincze, majd Radulovics ismét gólt, szinte azonnal jött a válasz a túloldalról: a Gjerpen könyörtelenül kihasználta a Dunaferr védelmi megingásait, s vagy gyors középkezdésből, vagy átlövésekből egyenlítették ki minimális hátrányukat (11-11).

A 20. percben mintha meglódult volna a hazaiak szekere: védekezésben és támadásban is feljavult a csapat, de hiába "lógott meg" két fával a Dunaferr, időkéréssel rendezte sorait a norvég gárda, s pillanatok alatt kiegyenlített. A félidő hajráját azért egy góllal megnyerték Kiss Szilárd tanítványai, így egygólos vezetéssel vonulhattak pihenőre, de roppant nehéz harminc perc várt Ferlingékre a folytatásban - az már ekkor tisztán látszott, hogy az ellenfél valóban jó csapat, s egyáltalán nem mond le a továbbjutás kivívásáról (17-16).

A második játékrészt ennek megfelelően nagyon összeszedetten kezdték az újvárosiak. Radulovics szórta a gólokat, Sirina is elkapta végre a fonalat, s hatpercnyi játék után már négygólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (23-19). A norvégok továbbra is hatalmas akarással küzdöttek, de hiába farigcsálták hátrányukat, a piros-fehérek magabiztosan őrizték három-négygólos előnyüket, sőt, a félidő derekára úgy tűnt, hogy akár a továbbjutást is eldönthetik a véghajrá előtt (27-22).

Az utolsó negyedórában viszont hatalmasat változott a játék képe. Ahogy közeledett a véghajrá, úgy játszott egyre görcsösebben Kiss Szilárd együttese, s ezt remekül kihasználták a vendégek: Löke és Zamorská góljaival megkezdte a felzárkózást a Gjerpen. A magyar lányok ziccereket, átlövéseket hibáztak, s bár Sirina még ekkor sem védett rosszul, Zamorská tizedik gólja után már nagyon meleg volt a pite (30-28). Az utolsó négy percben ezzel együtt továbbra is élt a remény, hiszen Mehlmann és Bulath bombái után még három perccel a meccs vége előtt is három gól volt az előny, de az utolsó pillanatokra teljesen leblokkolt a hazai együttes.

A meccs vége előtt egy perccel Eriksson csökkentette minimálisra a vendégek hátrányát, s ekkor már ők álltak továbbjutásra, hiszen több gólt dobtak idegenben. Az utolsó percben még így is megvolt az esély, de Bulath ziccerben kapufát lőtt (hogy közben visszarántották a kezét, az egy másik olyan tényező, amin vitatkozni lehet), s az ellentámadásból Zamorská betalált - vége.

A 32-32-es végeredmény pedig egyúttal azt is jelentette, hogy csapatunk nem kis meglepetésre kiesett a KEK-ből, s véget ért idei szereplése a nemzetközi kupaporondon. Szomorú, de hozzá kell tennünk: nem teljesen érdemtelenül jutott tovább a remekül küzdő, taktika terén is a Dunaferr fölé nőtt norvég gárda.