Négy között a Ferencváros

2006. március 18. 20:36 © handball.hu

Bejutott az EHF-kupa legjobb négy csapata közé a Ferencváros nőikézilabda-csapata, miután a szurkolók pokoli hangulatot teremtve támogatták Uhrakováékat, akik így nyolc góllal legyőzték a dán bajnokság hetedik helyezettjét, a GOG-ot. A Fradi így várhatja a keddi sorsolást.

EHF-kupa, negyeddöntő, visszavágó
Ferencvárosi TC - GOG Svendborg TGI 31-23 (18-11)
(előző mérkőzésen: 29-30)
Népliget, 1200 néző
Vez.: Karlubik, Struhar (szlovákok)

FTC: Pastrovics - Mravíková 4, Szamoránsky P. 2, Uhraková 8(3), Tóth T. 4(2), Szucsánszki, Kirsner 5. Cserék: Harisová (kapus), Laluska 3, Kamper 3, Valovics 2(1), Szamoránsky A., Horváth M., Németh Zs. Edző: Németh András
GOG: Iversen - Hajafune 4, T. Jensen 3, Mölgaard 1, Flognman, Hovind Johansen 2, Frank 1. Cserék: Szuszlina (kapus), A. Knudsen, Karejeva 3, van der Wissel 3(1), Bossen 6, D. Andersen. Edző: Jan Pytlick
Hétméteresek: 6/7 (Laluska hagyta ki); 1/2 (Hovind Johansen hagyta ki)
Kiállítások: 12 perc (Szamoránsky P., Tóth T., Szamoránsky P., Kirsner, Valovics, Valovics); 2 perc (Bossen)
Továbbjutott: Ferencváros 60-53-as összesítéssel

A Ferencváros kedvező előjelekkel várta az EHF-kupa negyeddöntőjének visszavágó mérkőzését, hiszen Gudméban az első meccsen mindössze egy góllal kapott ki.

A találkozó Pastrovics büntetővédésével kezdődött, Hovind Johansen hetesét hárította az egész mérkőzésen jó formában védő kapus. A 7. percben azonban már a GOG vezetett, miután Trine Jensen és Stine Frank is betalált a hálóba (2-3). Ezután a Fradi többször is tudta indítani Mravíkovát, így a 11. percre már 7-3-at mutatott az eredményjelző.

Jan Pytlick ki is kérte idejét, de a négygólos előny alig csökkent, sőt, a 21. percre Uhrakováék megduplázták előnyüket (15-7). A félidő végére sem lankadt a Fradi, mindösszesen csak egy gólt tudott lefaragni ellenfele (18-11).

A második félidőt fergeteges gólzáporral kezdte a Fradi: Laluska, Kirsner, Kamper és Tóth is betalált (34-. p.: 22-11). A két csapat innentől kezdve fej-fej mellett haladt, néha már 12 gól volt a zöld-fehérek előnye. A 47. percben 27-16-os állásnál nyugodott meg igazán Németh András, aki ekkor pályára küldte Valovicsot, és így pihentette kulcsjátékosait. Néhány perccel később Pastrovicsot Harisová váltotta, majd Szamoránsky Anikó és Horváth Mónika is megízlelte az európai kupalégkört.

Az 55. percben három gyors góllal büntetett a GOG, de a továbbjutás ekkor már igazán nem forgott veszélyben. Miután Valovics két góllal hálálta meg edzője bizalmát, az 58. percben Németh Zsófia is támadott már a csapatban. A mérkőzés ugyan van der Wissel és Bossen góljaival zárult, a Ferencváros megérdemelten jutott az EHF-kupa elődöntőjébe.

A sorsolást kedden 11 órakor rendezik Bécsben, az EHF központjában, az elődöntőkre az április 15-16-i és az azt követő hétvégén rendezik.