Mire lehet képes új edzőjével a GOG?

2006. március 10. 19:52 © handball.hu

Az idei szezon közben a dán nőikézilabda-válogatott leköszönő trénerével, Jan Pytlickkel erősített a Ferencváros EHF-kupa ellenfele, a GOG. Az újdonsült dán kupagyőztes és dán bajnoki hetedik helyezettel március 11-én és 18-án csap össze Németh András csapata az elődöntőbe jutásért.

Jan Pytlick
Jan Pytlick
A dán bajnokság utolsó fordulói előtt nem szerepelt fényesen a GOG Svendborg TGI, néhány mérkőzésre azonban összeszedte magát a csapat, hiszen a 7. helyen végeztek 9 nyert és 1 döntetlen mérkőzéssel. A Frederikshavn-t és a SönderjyskÉ-t kétszer-kétszer verték, egyszer-egyszer pedig az Esbjerget, az Aalborgot, a Randerset, a KIF-et és az FCK-t, valamint a Horsens-szel döntetlent játszottak.

Mivel tavaly már játszott egymással a Ferencváros és a GOG - éppen az EHF-kupa negyeddöntőjében (akkor itthon kezdett a Fradi, 31-30-ra nyert, idegenben 32-32-es döntetlent ért el) - ezért hasonlítsuk össze az akkori illetve a mostani csapatot.

Ma már nem játszik a GOG-ban Nagy Krisztina, Lene Lund Nielsen és Ragnhild Aamodt. Új játékos a jobbátlövő Thea Keller Roesbjerg, az irányító-balátlövő Annette Knudsen, a beállós Stinne Bossen, a szélső Stine Frank, a balszélső Laila Schmidt, a svájci beállós Sokra Smitran, Trine Jensen és Ditte Andersen. A legnagyobb "igazolás" viszont a válogatott irányítását lemondó Jan Pytlick edző, aki Peter Bruun Jörgensen helyét vette át néhány hete.

A szépséghibásnak mondható bajnoki szereplésük mellett ott fénylik azonban a Dán Kupa-győzelemért kapott aranyérem, amelyet december 30-án Aarhusban - semleges pályán - szerzett meg úgy, hogy a nyolcaddöntőben a Frederikshavn-t, a negyeddöntőben az Ikastot, az elődöntőben a Randerset verte hazai pályán, Gudméban, a döntőben pedig a Viborgon aratott kétgólos győzelmet.

A GOG az idei EHF-sorozatban a vilniuszi "Eagle" ellen (38-21, 31-25), az 1. FC Nürnberg ellen (30-24, 35-30) és az Anagenniszi Artasz Promitheasz ellen (25-25, 23-23; idegenben lőtt több góllal) jutott tovább a negyeddöntőbe.

A csapat egyébként két otthonnal is rendelkezik. Hazai találkozóit ugyanis Gudméban és Svendborgban is játszik, hiszen a két klub 2005. július 1-jén egyesült.