Győri és újvárosi siker

2006. március 1. 23:13 © handball.hu

Az NBI-ben két hátramaradt találkozót játszottak szerdán. A 17. forduló mérkőzésén a Dunaferr győzte le a Spartacust, a 18. forduló meccsén pedig a Győr szerezte meg a két pontot a DVSC otthonában.

NBI, 17. forduló
Bp. Kőbányai Spartacus - Dunaferr NK 21-32 (9-15)
Kőér utca, 150 néző
Vez.: Szegedi, Unyatinszki

Spartacus: Lengyel, Székely (kapusok), Lánczos 1, Viglási 2, Nagy 1, Szamosi A. 1, Szamosi L. 4(3), Borkowska 4, Such, Szőke 3, Halmai 2, Novográdecz, Rózsa 3, Sípos. Edző: Laurencz László
Dunaferr: Sirina, Hoffmann (kapusok), Ferling 4, Balogh, Mehlmann 4, Borbás 5, Gerstmár R. 1, Kovács 1, Radulovics 4 (2), Lovász 2, Kindl 5(1), Gáspár 3, Vincze 2, Bulath 1. Edző: Kiss Szilárd
Kiállítások: 8 perc (Viglási, Szamosi A., Borkowska, Szőke); 8 perc (Balogh, Balogh, Bulath, Bulath)
Hétméteresek: 3/5 (Szőke és Viglási hagyott ki egyet-egyet); 3/4 (Radulovics hagyta ki)
Az eredmény alakulása: 3. p.: 1-2, 8. p.: 4-3, 13. p.: 6-7, 20. p.: 7-11, 26. p.: 8-14, 35. p.: 10-18, 41. p.: 13-23, 50. p.: 18-26, 56. p.: 21-29

A Dunaferr azzal a tudattal készülhetett a Spartacus elleni mérkőzésre, hogy ha egy pontot szerez, akkor bejut a felsőházi rájátszásba. Természetesen Kiss Szilárd csapata győzni szeretett volna a Kőér utcában, de a korai gólok után hosszú szünet következett, és 4-3-ra már a Szpari vezetett.

Mint utóbb kiderült, ez ekkor fordult elő utoljára, mert a vendégek rákapcsoltak, és még azt is elbírták, hogy Radulovics nem élete formájában játszott, hetest rontott, és könnyű helyzetekben hibázott. A másik oldalon sem jelentett előnyt a büntető, Viglási és Szőke kísérletét is védte Sirina, így a hazai gólcsendet kihasználva elhúzott a Dunnaferr, és 15-9-re vezetett félidőben.

Három vendéggóllal indult a második félidő, állandósult a tíz gól körüli Dunaferr-előny. A kőbányaiak nehezen tudták megbontani az újvárosiak védelmét, de ha helyzetbe kerültek, akkor még mindig ott volt Sirina.

Jellemző, hogy Viglási Zsuzsa, a Szpari gólzsákja csak a 38. percben szerezte első gólját. Kiss Szilárd mindenkinek lehetőséget adott, Radulovics is magára talált, és hosszú pihenő után az utolsó tíz percben négyszer is eredményes volt. Végül 32-21-es győzelemmel távozhatott a Dunaferr a Kőér utcából, a Spartacus pedig a folytatásban is erős csapatokkal vív - ahogyan Laurencz mester mondta - "edzőmeccset" az alsóházi rájátszás előtt, hiszen a Győr, a Vasas és az FTC lesz a kőbányaiak ellenfele az alapszakasz hátralévő fordulóiban.

NBI, 18. forduló
DVSC - Győri Graboplast ETO KC 24-29 (11-14)
Debrecen, 2800 néző
Vez.: Dobrovits, Tájok

DVSC: Vorozscova - Kereki 1, Latakaité, Orbán 10(4), Madai, Szűcs G. 2, Stuparicová 3. Cserék: Kolsofszki (kapus), Rácz 1, Caltiková 5, Sopronyi 2(1). Edző: Bíró Imre
Győr: Herr O. - Bódi 1, Lazer 1, Bradeanu 5, Temes 1, Görbicz 12(6), Juhász 4. Cserék: Petróczi (kapus), Vérten 3, Mörtel 1, Dokic 1, Kovacsicz. Edző: Róth Kálmán
Hétméteresek: 5/7 (Orbán és Sopronyi hagyott ki egyet-egyet); 6/6
Kiállítások: 4 perc (Caltíková, Szűcs G.); 10 perc (Dokic, Görbicz, Juhász, Temes, Temes)
Az eredmény alakulása: 4. p.:1-2, 6. p.:1-4, 7. p.:1-6, 10. p.:3-7, 14. p.:3-7, 17. p.:5-9, 20. p.:5-11, 23. p.:6-11, 26. p:7-13, 28. p.:10-14, 33. p.:13-15, 37. p.:15-16, 39. p.:16-17, 40. p.:17-18, 43. p.:17-20, 45. p.:17-21, 46. p.:18-21, 49. p.:18-24, 53. p.: 20-25, 55. p.:21-25, 57. p.:21-26