A Cornexi is továbbjutott

2006. február 19. 0:23

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabdacsapata Belgrádba utazott, hogy lejátssza az EHF-kupa nyolcaddöntőjének második mérkőzését. A fehérvári gárda végül 67-40-es összesített eredménnyel bejutott az európai kupa-sorozat legjobb nyolc csapata közé. A szerb-montenegrói RK Lasta Beograd együttese még otthonában sem tudta megszorítani a cornexis lányokat, akik végig magabiztos játékkal uralták a találkozót.

EHF-kupa nyolcaddöntő, második mérkőzés
RK Lasta - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 21-31 (10-17)
Belgrád, 500 néző
Vezette: Kouz, Zhoba (ukránok)

Lasta: Dukic, Pavlovic (kapusok), Bulatovic 5(1), Vuckovic 4, Obradovic 3(1), Kostic 3, Lojpur 3, Filipovic 2, Goudiaby 1, Tasic , Veraja , Kuridzsa, Dmitrovic, Grozdanic. Vezetőedző: Ljubomir Obradovic
Cornexi: Sugár, Fekete (kapusok), Balogh B. 10(2), Kenyeres 7, Korgyuk 6, Siti B. 2, Tápai Sz. 2, Triscsuk 2, Vaszari 1, Vijunaité 1, Őri E, Szabó V., Csernus, Pádár. Vezetőedző: Szabó Edina
Hétméteresek: 2/3 (Obradovic hagyta ki); 2/2
Kiállítások: 14 perc, illetve 14 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-3, 10. perc: 5-5, 15. perc: 5-9, 20. perc: 6-12, 25.perc: 9-15, 35. perc: 12-20, 40. perc: 15-22, 45. perc: 17-23, 50. perc: 19-24, 55. perc: 21-29

Továbbjutott: a Cornexi-Alcoa-HSB Holding 67-40-es összesítéssel

Ljubomir Obradovic, az RK Lasta Beograd vezetőedzője: "A fehérvári meccs után egyetlen célunk maradt, hogy szépen búcsúzzunk az EHF-kupa-sorozattól. Úgy gondolom hazai pályán jobb teljesítményt nyújtottunk, jobb volt a játékunk, mint az első találkozón, amit mindenképpen előrelépésnek tekintek."

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Örülök, hogy egy nagyon feltüzelt Cornexi lépett a pályára, hiszen egy pillanatig sem szerettük volna, hogy kétséges legyen a győzelem. Tudtuk, hogy az ellenfelünk nagyon készül ellenünk és szeretnének nyerni. Szerintem sokkal jobb csapat annál, mint amilyen arányban megvertük őket. Amikor kiderült a belgrádi lányok számára, hogy nincs esélyük megnyerni a mérkőzést, elvesztették a motivációjukat. Az addig jó ritmusú találkozó egy igazi Cornexi-Show-vá alakult. Nagyon elégedett vagyok a lányok hozzáállásával és teljesítményével."

Balogh Beatrix, a Cornexi jobbszélsője: "Teljes koncentrálással készültünk erre a visszavágóra, hiszen fontos volt a győzelem. Úgy gondolom ennek meglett az eredménye. Az első félidőben jó teljesítményt nyújtott a csapat, hétgólos előnnyel vonulhattunk az öltözőbe. A második játékrészben végül folyamatos vezetés után, tízgólos különbséggel nyertük a találkozót. Nagyon jó körülmények közé jöttünk, jó volt a hangulat, és az utazásunk is rendben volt.

Kíváncsian várjuk, hogy milyen ellenfelet sorsolnak nekünk az EHF-kupában, de addig is nagyon fontos bajnoki mérkőzések várnak ránk. Hétfő délutántól minden erőnkkel a soron következő meccsre készülünk, hiszen jövő hétvégén a Dunaferr csapatát fogadjuk Székesfehérváron."

Forrás: Presstige Média