Fölényes Cornexi-továbbjutás

2006. január 15. 15:36

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabdacsapata január 14-én Bécsbe utazott a T.W. Atzgersdorf együtteséhez, hogy megvívja az EHF-kupa-sorozat 3. fordulójának visszavágó mérkőzését. Bár a fehérvári gárda már az első mérkőzésen eldöntötte a továbbjutást huszonkét gólos előnyt szerezve, mégis komolyan vették a találkozót, és végül 70-34-es összesített eredménnyel jutottak az EHF-kupa legjobb tizenhat csapata közé.

Nem vette fél vállról a találkozót az osztrák együttes sem, akik nem adták olyan könnyen a győzelmet a kupagyőztesnek, mint ahogy azt remélni lehetett. A harcias, néhol túlságosan is küzdő hazai csapat az első tíz percig egy gólt szerzett mindösszesen, utána azonban nem engedte, hogy a Cornexi az első félidő végéig nyolc gólnál nagyobb előnyre tegyen szert. A második játékrész a hazaiak négy egymást követő találatával indult, míg a fehérvári lányok lövéseit az osztrákok hálóőre rendre hárította. Közel negyed órán keresztül ment az "oda-vissza" játék, aztán Szabó Edina időkérését követően a cornexis lányok elhúztak, és végül 19-33-as végeredménnyel fölényesen nyerték a találkozót. A Cornexi-szurkolók igazi kupamérkőzéshez illő hangulatról gondoskodtak, annak ellenére, hogy igazán tétje már nem volt ennek a találkozónak.

EHF-kupa harmadik forduló, második mérkőzés
Tecton WAT Atzgersdorf - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 19-33 (9-17)
Bécs, Hans Lackner Sportcsarnok, 400 néző
Vezette: Malek Michael, Nowak Arkadiusz (lengyelek)

Atzgersdorf: Franz, Hrdlicka (kapusok); Kostkova 4, Vancova 3(2), Császár 2, Moravanska 2, Gams 2, Zierk 2, Friedl 1, Trumler 1, Umreich 1, Heiss 1, Trummer, Skazlic. Vezetőedző: Lubomir Popluhar
Cornexi: Sugár (kapus); Balogh B. 8(3), Tápai Sz. 6(3), Kordyuk 5, Kenyeres 4, Siti 3, Vaszari 2 (1), Vijunaite 2, Szabó V. 1, Trischuk 1, Pádár 1, Őri E , Tilinger. Vezetőedző: Szabó Edina
Hétméteresek: 2/4 (Moravanska hagyta ki mindkettőt); 7/7
Kiállítások: 12 perc, illetve 12 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-4,10. perc: 1-6,15. perc: 4-9, 20. perc: 7-12; 25. perc: 8-16; 35. perc: 12-17, 40. perc: 13-19, 45. perc: 15-20, 50. perc 16-24, 55. perc: 17-28

Lubomir Popluhar, a T.W. Atzgersdorf edzője: "A Cornexi egy nagyszerű csapat, de ma úgy érzem jobban játszottunk, mint az első meccsen. Látszik a két együttes közti különbség, hogy a Cornexi legalább egy kategóriával jobb, mint mi, ezért is ők az EHF-kupa-győztesek."

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Nagyon lelkesen küzdött a hazai csapat, én pedig nagyon örülök a győzelemnek, és annak, hogy sérülés nélkül megúsztuk ezt a mérkőzést. Nagy előnnyel érkeztünk, és egy lelkes de képzetlen csapat ellen játszottunk, annak minden veszélyével együtt. A lányok hozzáállásában nem lehet kivetnivalót találni, bár hiányoltam a rutinos csapat képét a mérkőzésről, azt, hogy a Cornexi megmutatta volna mennyivel tapasztaltabb. Az ellenfél elég keményen játszott, de a lányaim odatették magukat, és nyertünk, ez a lényeg, megyünk tovább, várjuk a keddi sorsolás eredményét."

Sugár Tímea, a Cornexi kapusa: "Az ellenfél végig küzdött, és bár természetesen mi is komolyan vettük a mérkőzést, az elején egy kicsit „dadogott” a labda, ezért tudták jobban tartani a különbséget, mint az első mérkőzésen, ahol nekünk jött ki jobban a lépés. Végig hajtottuk a meccset, ami mindenképpen jó a jövőre nézve. Tavaly sem gondolkoztunk azon, hogy kit lenne jó kapni ellenfélnek, és úgy meneteltünk végig, hogy amit az élet elénk hozott, azt próbáltuk minél jobban megoldani. Ezt a jól bevált taktikát szeretnénk idén is követni, és bízunk benne olyan ellenfelet kapunk, akit meg tudunk verni, és tovább tudunk haladni."

Balogh Beatrix, a Cornexi jobbszélsője: "Tudtuk, hogy nehezebb lesz a meccs, mert a hazaiak bizonyítani szerettek volna a közönségük előtt. Sokkal agresszívebben játszottak, mint nálunk, de a lényeg, hogy most is elég nagy különbséggel tudtunk nyerni. Úgy érzem mindenképp előre léptünk a védekezésünkkel az őszi szezonhoz képest, de még ebben is szeretnénk javítani. A támadójátékunk befejezésén, pedig még szeretnénk javítani, pontosítani."

Kenyeres Fanni, a Cornexi balszélsője: "A hazaiak elég durván védekeztek, de végül nagyarányú győzelmet arattunk, aminek örülni kell. Azon kívül szerintem minden játékosunk tudja miért elégedetlen a játék képével, mi az, amin javítani kell."

Siti Bea, a Cornexi csapatkapitánya: "Igazából nehéz volt, mert az első meccsen eldőlt minden, hazai közönség előtt, igazi örömjátékkal. Most tulajdonképpen kötelező győzelmet kellett aratnunk.

Ilyenkor nehezebben megy fel az adrenalin, hogy jobban pörögjön az ember, ami látszott is a mérkőzésen. Sok ziccert hibáztunk, sokkal nagyobb arányú lehetett volna a különbség. Mindenképpen oda kellett koncentrálni, mert sokkal nagyobb ilyen meccsen a sérülésveszély, amit sikerült megúszni. A pálya is sötét volt, és katlan jellegű, úgyhogy a szurkolóink segítettek abban, hogy igazi mérkőzés hangulat legyen, aminek nagyon örültünk. Huszonkét gólos hazai győzelem után nem számítottunk arra, hogy ilyen sokan kijönnek nekünk szurkolni."

Forrás: Presstige Média