Csodálatos taktikai győzelem

2006. január 7. 18:47 © handball.hu

A Dunaferr együttese nagyszerű diadalt aratott a világbajnokokkal teletűzdelt Lada Toljatti ellen az idei évad első BL-csoportmeccsén. A nagy fizikai fölényben lévő orosz csapatot intenzív lábmunkán alapuló nyitott védekezéssel, bravúros kapusteljesítménnyel, ötletes, bátor támadójátékkal és nagy szívvel győzték le a magyar lányok. A Győr idegenben súlyos, tízgólos vereséget szenvedett a Kometal csapatától a D-csoportban.

Hoffmann Kitti
Bajnokok Ligája, B-csoport, 1. forduló
Dunaferr NK - HK Lada Toljatti 30-27 (17-14)
Dunaújváros, 1000 néző
Vez.: Baum, Goralczyk (POL)

Dunaferr: Hoffmann - Lovász 5, Kindl 5, Gáspár, Bulath 1, Ferling 5(2), Vincze 6. Cserék: Sirina (kapus), Mehlmann 3, Borbás 4, Balogh, Radulovics 1. Edző: Kiss Szilárd
Toljatti: Szidorova - Juscsenko 1, Bliznova 1, Posztnova 3, Sipilova 3, Romenszkaja 2, Marennyikova 5. Cserék: Szpirova (kapus), Vjahirjeva 4, Kirszanova 2, Gruzdjeva 5(5), Csisztyakova 1, O. Vinogradova, A. Vinogradova. Edző: Jevgenyij Trefilov
Hétméteresek: 2/2; 5/5
Kiállítások: 12 perc (Ferling, Bulath, Bulath, Lovász, Ferling, Mehlmann); 6 perc (Marennyikova, Posztnova, Marennyikova)

Hatalmas taktikai csatát hozott a mérkőzés, amelynek első szakaszában Kiss Szilárd kiütéses győzelmet aratott a szigorú tekintetű Trefilov mester felett. A Dunaferr nyitott védekezése kiválóan működött, óriási fölényt alakított ki a hazai csapat, szinte állva hagyták világbajnokokkal teletűzdelt ellenfelüket. A nagytermetű orosz lövők alig-alig jutottak lehetőséghez, mert a magyar lányok sokmozgásos, intenzív lábmunkán alapuló védekezésükkel rendre kiszorították őket. Ha pedig mégis el tudták lőni a labdát, Hoffmann Kitti húzta le a rolót, több bravúrt is bemutatva (10. perc: 7-2).

A kiváló védekezés önmagában nem lett volna elég, ha a megszerzett labdákat nem sikerült volna értékesíteni, de ma minden jól ment: Lovász, Ferling, Vincze, Borbás szinte száz százalékosan használták ki az indulásokból adódó helyzeteket. Sajnos, az óriási termetű orosz játékosokkal folytatott birkózás sokat kivett a magyar lányokból, de így is sikerült megőrizni valamennyit az előnyből a félidőig (17-14).

A második játékrészben még egy lapáttal rátettek Kiss Szilárd tanítványai addig is nagyszerű teljesítményükre: miközben sikerült megőrizniük a védekezés hatékonyságát, támadásban is csodálatos dolgokat vittek végbe. Ferling Bernadett zseniálisan irányította a felállt fal elleni játékot, Borbás, Vincze, Lovász is klasszis teljesítményt nyújtottak, a legjobbkor szerezték a gólokat, így hamarosan 10-re növekedett a Dunaferr előnye a világbajnokoktól hemzsegő orosz csapattal szemben. Kindl Gabi bátran, ötletesen lőtt, Borbás Rita kiválóan zárt neki, sorra zörgették meg a hálót az újvárosi hölgyek.

Már-már nyugodtan hátradőlhettünk volna, de ezt női kézilabdameccsen sohasem szabad megtenni. Ezúttal is beállt egy kisebb fordulat: az oroszok elkezdték megjátszani hatalmas termetű beállóikat, Sipilovát és Romenszkaját. A nagy tempó miatt elfáradó védők le-lemaradtak ezekről a bejátszásokról. A lefelé lőtt labdákkal szemben nagyszerűen védő Hoffmann Kittinek a felső sarkokra kezdtek célozni az orosz lányok, s így sokat lefaragtak a hátrányukból. Támadásban nagyon elbátortalanodott a Dunaferr, az addig gyengélkedő Szidorova is elkezdett labdákat fogni.

Utolsó erőtartalékait mozgósítva tudott újítani a magyar csapat: kicsit sikerült feszesebbé tenni a védekezést, javítani a helyzetkihasználáson, így végül az újvárosi lányok csodálatos győzelmet arattak, és megtették az első lépést egy remélhetőleg sikeres BL-menetelésben.

a csoport másik mérkőzésén
ZRK Knjaz Milos (szerb-montenegrói) – Slagelse DT (dán) 24-33 (10-15)
Knjaz Milos:
Melinda Toth 7, Valentina Ardean Elisei 7/4, Sanja Rajovic 4/1, Katarina Vojcic 3, Jelena Nisavic 2, Slavica Koperec 1
Slagelse DT: Rikke Hörlykke 8/1, Bojana Popovic 6/1, Carmen Lungu 5, Emilija Turej 5, Maja Savic 4, Kamillla Kristensen 3, Ane Batinic 1, Anne Loft 1

D-csoport
RK Kometal G. P. - Győri Graboplast ETO KC 32-22 (15-12)
Szkopje
Vez.: Abrahamsen, Kristiansen (NOR)

Kometal: Kolesnik, Lukovic (kapusok), Nahcivanli, Crvenkoska, Platon 1, Bajramovska, Bujanova 3, Özel 3(1), Radulovics 7(6), Amorim 1, Todorovska 8, Portjanko 4, Oholanga Loki 3, Rajhel 2. Edző: Andrej Portnoj
Győr: Herr O., Petróczi (kapusok), Herr A., Dokic 4, Mörtel 4, Kovacsicz 2, Temes 2(1), Bódi, Görbicz 5(1), Lazer 1, Bradeanu 1, Gogirla 3, Nagy K. Edző: Róth Kálmán
Hétméteresek: 7/7; 2/4 (Gogirla és Görbicz hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 14 perc (Oholanga Loki, Amorim, Amorim, Özel, Özel, Platon, Platon); 10 perc (Mörtel, Dokic, Gogirla, Görbicz, Gogirla)