Megvan a bronzérem!

2005. december 18. 14:10 © handball.hu

A magyar válogatott fergeteges második félideji játékával megszerezte a bronzérmet, miután 27-24-re megnyerte a mérkőzést Dánia válogatottja ellen. Gratulálunk a lányoknak és a vezetésnek!

Helyszíni tudósítás Szentpétervárról

XVII. nőikézilabda-világbajnokság, bronzmérkőzés
Dánia - Magyarország 24-27 (15-14)
Ice Palace
Vez.: Polagyenko, Csernega (oroszok)

Dánia: Schmidt - Touray 3, Knudsen, Brödsgaard 3, Hörlykke B. Jörgensen 2, Fruelund 7(1), L. Mortesen 2. Cserék: K. Mortensen (kapus), Andersen 1, Vestergaard Brandt 3, Lund Nielsen 3, Sjöberg, Wangsöe. Szöv. kap.: Jan Pytlick
Magyarország: Pálinger - Kovacsicz 1, Borbás 4, Tóth 2, Szűcs 1, Vérten 1, Görbicz 7(2). Cserék: Mehlmann 2, Balogh 1, Hornyák, Kenyeres 3, Siti 3, Ferling 2. Szöv. kap.: Németh András, edző: Zsiga Gyula
Hétméteresek: 1/1; 2/4 (Tóth és Ferling hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 4 perc (Hörlykke B. Jörgensen, Touray); 10 perc (Szűcs, Szűcs, Kenyeres, Kenyeres, Tóth)
Időkérés: 28'25" (15-14), 51'12" (19-23); 57'04" (22-27)
A mérkőzés: 5. p.: 2-1, 10. p.: 3-5, 15. p.: 6-8, 20. p.: 9-9, 25. p.: 12-11, 35. p.: 16-16, 40. p.: 16-17, 45. p.: 18-21, 50. p.: 19-22, 55. p.: 22-25

A mai mérkőzésen a dánok közül Kristine Bille-Hansen és Lene Thomsen, a magyar csapatból Őri Cecília és Kindl Gabriella maradt ki.

A bronzcsata előtt sem maradhatott el a kisebb ünnepség, ezúttal a dán szövetség köszöntötte a Rikke Hörlykkét 125. válogatottsága alkalmából. A magyar együttes nagyon idegesen kezdte a találkozót, lövéseink messze a léc fölött hagyták el a játékteret, mégis mi kaptunk először lábra, s 3-2-nál átvéve a vezetést 9-8-ig nem akadt különösebb probléma.

Ekkor azonban Jan Pytlick kapitány beküldte a kapuba a világbajnokság elején még deréksérülése miatt csak fekvő Karin Mortensent, aki megbabonázta csapatunkat. Az együttes legrutinosabb játékosainak is megremegett a keze, a másik oldalon viszont a sztárok - főleg Vestergaard Brandt és Fruelund - remekül összekapták csapatukat, s a félidőre 15-14-es előnnyel mehetett pihenni Dánia.

A második játékrészt remekül kezdtek a magyarok, ugyan Brödsgaard kétszer kifogott Pálingeren, ám a csapat így is 6-2-es szériával nyitott. A háromirányítós játékra nem érkezett megfelelő dán válasz, Siti, Görbicz és Ferling szétzilálta a dán falat - talán érdemes lett volna többször is a "titkos fegyverünk" után nyúlni.

20-17-es előnyünk után Borbás pillanatai következtek, a Dunaferr beállósa háromszor is beköszönt, s amikor négy perccel a vége előtt 27-22-t mutatott az eredményjelző, már lehetett örülni. A hajrában ugyan az ünnepelt Hörlykke kétszer még eltalálta kapunkat, a csapat 27-24-re nyert, azaz bronzéremmel - és nem kevés pénzzel, 20 ezer dollárral - térhet haza a behavazott Szentpétervárról.

Érdekesség, hogy a világbajnokság utolsó előtti mérkőzésén Jan Pytlick szövetségi kapitány utoljára ült a dánok kispadján, nemrégen ugyanis lemondott posztjáról. Pályafutását a GOG Svendborg csapatának edzőjeként folytatja.

Németh András szövetségi kapitány: "A csalódott csapatok mérkőzésén mindig az dönt, hogy melyik csapat tudja feldolgozni jobban a vesztes elődöntő kudarcát. A románok elleni vereség után egyből visszamentünk a hotelbe, nem elemeztük a csapat játékát, csakis az előttünk álló feladatra koncentráltunk. Ezen a mérkőzésen főleg lelkileg és erőnlétben voltunk jobbak, ez főleg a második félidőben jött elő."

Kim Jensen, a dánok másodedzője: "Gratulálok ellenfelünknek, sajnos, csak az első félidőben tudtuk megfogni a magyarok átlövőit, a második játékrészre azonban Görbicz és Siti sok gondot okozott. Rengeteg helyzetet hagytunk ki."