Oroszország is fináléba jutott

2005. december 17. 17:27 © handball.hu

Románia-Oroszország fináléra kerül sor a nőikézilabda-világbajnokságon, miután a második, szombati elődöntőben a házigazda együttes magabiztos, 31-24-es győzelmet aratott Dánia ellen.

Fotó: bolcs27.hu
Helyszíni tudósítás Szentpétervárról

eredmény, 2. elődöntő
Oroszország - Dánia 31-24 (16-9)
Szentpétervár, 5000 néző
v.: Ljudovik, Vakula (ukránok)
gól: Poltorackaja 7, Bodnyeva 5, Karejeva 4, Poljenova 3, Turey 3/1, Uszkova 3, Bliznova 2, Szergejeva 2, Sipilova 1, Marennyikova 1, illetve Fruelund 4/2, Hörlykke 4, L. Mortensen 4, Vestergaard Brandt 4, Brödsgaard 3, Touray 3, Bille-Hansen 1, Knudsen 1
hetes: 2/1, illetve 3/2
kiállítás: 16, illetve 10 perc

Nem indult gólzáporosan az összecsapás, orosz részről Szidorova kapus, a másik oldalon a dán védelem remekelt: amíg Romenszkaja játszott támadásban, meg tudták oldani egyszerre a beállós és az átlövők semlegesítését.

A 12. percre még mindig csak 4-4 állt a táblán, ám Bodnyeva érkezett, s két góljával először lépett meg két góllal a hazai együttes (6-4). A ljubljanai világklasszis megoldhatatlan problémát jelentett a dánoknak, de a vébén eddigi legjobbját mutatta Poltorackaja is, harmadik találatát követően időt is kért Jan Pytlick kapitány (12-7), ám a félidő 16-9-es orosz előnnyel zárult.

A második játékrész elején már kilenc góllal is elhúzott a hazai csapat (23-14), innen próbált kamikáze módjára feljönni Dánia, s beletett a mérkőzésbe egy 6-0-s sorozatot, 23-20-nál Uszkova ébredt elsőként, hogy itt még baj is lehet, ám 24-22-nál nem tudtak már közelebb lopózni a hajrába elfáradó északiak.

Karejeváék még egyszer megrázták magukat, s végül magabiztosan, 31-24-re hozták az összecsapást.