Brazília lett a hetedik

2005. december 17. 12:38 © handball.hu

Nagy csatában, 29-28-ra legyőzte Korea együttesét a brazil nőikézilabda-válogatott, s történetének legnagyobb sikerét aratva a világbajnokság hetedik helyén végzett.

Helyszíni jelentés Szentpétervárról

eredmény, 7. helyért
Korea - Brazília 28-29 (14-15)
Szentpétervár, 100 néző
v.: Hansen, Pettersen (norvégok)
gól: Jung Szuk Huh 7, Im Jong Csoj 6/5, Szun Hi Vu 5, Bok Hi Mjung 4/3, Cse Jun Kim 3, Eun Jung Kim 2, Haj Rim Szong 1, illetve Alexandra do Nascimento 9, Aline dos Santos 5/1, Lucila dos Santos 4, Idalina Mesquita 4, Viviane Jacques 3, Alessandra de Oliveira 1, Daniela Piedade 1, Silvia Pinheiro 1, Aline da Silva 1
hetes: 8/8, illetve 2/1
kiállítás: 8, illetve 10 perc

Sok hibával, idegesen kezdtek a csapatok, főként gyors lerohanásokból érték el góljaikat. Két találat ide vagy oda nem számított, hárommal először Vu révén Korea tudott meglépni (8-5).

A dél-amerikai együttes nem boldogult az ellenfél nyitott védekezésével, a Hypo beállósa, Piedade pedig nem tudta egymaga kellően megosztani a koreaiak figyelmét. A 25. percre fáradt el az ázsiai gépezet, Jacques két ziccerével 13-13-ra egyenlített Brazília, s félidőt 15-14-es előnnyel zárta.

Nem változott a helyzet a szünet után sem, csupán a 45. percben indult be a brazil gépezet, s lett pillanatok alatt 24-21 az állás. A hajrára a négygólos brazil előny egyre csökkent (26-27), de a győzelmet már semmi sem veszélyeztette (28-29).

Brazília története legnagyobb sikerét elérve a vb hetedik helyén végzett, ráadásul mindezt úgy érte el, hogy nemcsak megelőzte, de le is győzte többek között az olimpiai ezüstérmes Korea mellett a világbajnoki címvédő franciákat is.