A bronzérem még meglehet

2005. december 17. 14:57 © handball.hu

A XVII. nőikézilabda-világbajnokság 1. elődöntőjén Magyarország kétgólos vereséget szenvedett Románia válogatottja ellen, így a magyar csapat vasárnap a bronzéremért játszhat.

Helyszíni tudósítás Szentpétervárról

XVII. nőikézilabda-világbajnokság,
1. elődöntő

Románia - Magyarország 26-24 (15-14)
Ice Palace
Vez.: Hakansson, Nilsson (SWE)

Románia: Dinu - Varzaru 1, Luca 4, Bradeanu 2, Gilca 2, Gogirla 3, Ardean Elisei 4. Cserék: Tamás (kapus), Lazer 1, Tivadar, Lecusanu 2, Gatzel 4, Maier 3(2), Ivan. Szöv. kap.: Gheorghe Tadici
Magyarország: Pálinger - Balogh, Borbás 1, Tóth 2, Szűcs 3, Vérten 2, Görbicz 3(1). Cserék: Sugár (kapus), Mehlmann 6, Siti 2, Kovacsicz 2, Ferling 3, Kindl, Őri. Szöv. kap.: Németh András, edző: Zsiga Gyula
Hétméteresek: 2/3 (Maier hagyta ki); 1/3 (Ferling és Görbicz hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 12 perc (Lazer, Ardean Elisei, Lazer, Ivan, Gatzel, Gogirla); 6 perc (Kovacsicz, Tóth, Vérten)
Időkérés: 57'25" (26-24); 51'23" (25-21)
A mérkőzés: 5. p.: 2-4, 10. p.: 6-5, 15. p.: 7-8, 20. p.: 10-10, 25. p.: 12-13, 35. p.: 18-17, 40. p.: 20-18, 45. p.: 21-21, 50. p.: 24-21, 55. p.: 26-23

A mai mérkőzésen Kenyeres Fanni és Hornyák Ágnes maradt ki a magyar csapatból, a románoknál Oana Soit és Paula Radulescu nem játszott.

Utoljára talán kilenc éve, egy aradi felkészülési mérkőzésen kapott ki a magyar nőikézilabda-válogatott Romániától, s szomorúan kell jelenteni, az újabb vereségre a szentpétervári világbajnokság elődöntőjében került sor.

Az összecsapáson huszonöt percig játszott úgy a csapat, ahogy várni lehetett, a meccset Szűcs és Mehlmann átlövései nyitották, ám ezeknek a továbbiakban nem sok nyoma maradt. Feltűnően lyukas posztnak bizonyult a beállós, ahonnan gólt sem tudtunk szerezni, ráadásul szélről elképesztő gyengén játszott a csapat.

Utoljára 14-13-nál volt nálunk az előny, a félidő hajrájában aztán Bradeanu egyenlítő gólját Maier még egy hetessel megtoldotta.

15-14-es román előnyről pillanatok alatt 17-14-re nőtt az előny a második játékrész elején, ugyan a csapat még megpróbálkozott egy hajrával, s 21-21-re felkapaszkodott, ám Görbicz sorsdöntő helyzetben kihagyott egy büntetőt - pedig itt még talán érezni lehetett, ha megvan az előny, meg lehet a mérkőzés.

A svéd játékvezető páros sem ítélkezett mindig megfelelően, de az is igaz, gólt mégsem lőhettek helyettünk. A hajrára beálló Tamas kapus megbabonázta együttesünket, 12 lövésből nyolcat megfogott, így pedig nem lehetett megnyerni az összecsapást.

Románia 26-24-re nyert, s jutott döntőbe, a magyar csapat tagjai sírásban törtek ki, Zsiga Gyula pedig egy vizes flakont bikázott a félpályáról az alapvonalon túlra.

"Számomra is érthetetlen módon idegesen játszottunk ezen a mérkőzésen, nem volt senki a csapatban, aki magával ragadta volna a többieket. Sajnos sok helyzetet hagytunk ki szélről" - mondta Németh András, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a meccset követő sajtótájékoztatón.

A szakvezető elmondta, hogy mostantól csak az számít, hogy meglegyen a bronzérem, s az egyik leglelkesebb, s legbugyutább orosz újságíró kérdésére még azt is megígérte, ha szükséges, a vesztes nyakkendőjén sem változtat...