Vereséget szenvedtek a lányok

2005. december 15. 20:48 © handball.hu

Elvesztette veretlenségét Oroszország ellen a magyar válogatott. A Görbiczet és Tóthot nélkülöző csapat 35-33-ra kapott ki, ám szégyenkezésre semmi ok, az utolsó középdöntős mérkőzéstől függetlenül már elődöntősök a lányok. A Románia-Magyarország vb-elődöntő mérkőzés magyar idő szerint 13:30-kor kezdődik szombaton!

Helyszíni tudósítás Szentpétervárról

XVII. nőikézilabda-világbajnokság, középdöntő, I csoport, 3. forduló
Oroszország - Magyarország 35-33 (15-17)
Ice Palace, 3500 néző
Vez.: Hansen, Pettersen (NOR)

Oroszország: Alizar - Uszkova 2, Posztnova 6, Szergejeva, Romenszkaja, Poljenova 11(8), Marennyikova 4. Cserék: Szidorova (kapus), Bliznova 1, Karejeva, Sipilova 2, Bodnyeva 7, Poltorackaja 1, Turej 1. Szöv. kap.: Jevgenyij Trefilov
Magyarország: Sugár - Kovacsicz 9, Őri 3, Kindl 1, Szűcs 3, Ferling 5(1), Kenyeres 3. Cserék: Pálinger (kapus), Mehlmann 4(1), Siti 4, Hornyák 1. Szöv. kap.: Németh András, edző: Zsiga Gyula
Hétméteresek: 8/8; 2/6 (Ferling és Mehlmann hagyott ki kettőt-kettőt)
Kiállítások: 10 perc (Romenszkaja, Poljenova, Romenszkaja, Posztnova, Bodnyeva); 8 perc (Szűcs, Szűcs, Szűcs, Kovacsicz)
Piros lap: Szűcs (41. perc - harmadik kiállítás)
Időkérés: 59' 14" (35-32); 29' 40" (15-17), 46' 24" (26-26)
A mérkőzés: 5. p.: 2-3, 10. p.: 4-6, 15. p.: 8-8, 20. p.: 10-11, 25. p.: 13-13, 35. p.: 19-20, 40. p.: 20-24, 45. p.: 25-26, 50. p.: 29-28, 55. p.: 32-30

A magyaroknál Szűcs és Ferling kezdett Tóth, illetve Görbicz helyén, a kapuban Sugár kapott bizalmat, akit mindössze két büntető erejéig váltott fel Pálinger.

A mérkőzés úgy alakult, ahogy várni lehetett, az orosz válogatott hatalmas belső emberei révén próbált előnyt kiharcolni, amíg erővel bírta, jól tartotta őket együttesünk. A két szélt viszont kissé feladtuk, ennek ellenére Marennyikova főleg labdaszerzések után (ebben a kategóriában eddig a vébé legjobbja volt) bizonyult eredményesnek.

A 12. percre sikerült utolérnie a magyar csapatot a hazaiaknak, s úgy tűnt, a fej-fej melletti küzdelem kitart a szünetig. Szerencsére játékosaink nem így gondolták: 13-13 után Őri, Kovacsicz, majd Siti is megvillant (13-16), Uszkova találata csak a 17-15-ös szépítésre volt elegendő.

A második játékrészt még jobban kezdte az együttes, ugyan a hatalmas termetű Poljenovát nem sikerült kikapcsolni (a robusztus átlövő minden lövése gólt ért), ám Szűcs kétszer villant, Siti betörésből volt eredményes, ráadásul Kovacsicz sem tudott hibázni.

24-20-as magyar előnynél aztán a norvég bírók kicsit belenyúltak a meccsbe, előbb Szűcs kapta meg harmadik kétpercét, s egyben piros lapját, majd a 46. perc végén Őri szabályos gólja felett hunytak szemet.

Nem lehetett más a vége, mint orosz feltámadás, a 47. percre némi bírói segédlettel, no meg a tarthatatlan Bodnyeva révén 26-26-ra egyenlített Oroszország, Németh András időt is kért, hogy rendezze a sorokat. A hazai lendület azonban töretlen maradt, Posztnova akkor lőtte ki a bal sarkot, amikor csak akarta, ráadásul Alizar is feljavult a kapuban (31-29).

A hajrára már nem tudott megújulni együttesünk, amely a 35-33-as eredménnyel csupán veretlenségét veszítette el.

Szombaton az elődöntőben Románia lesz az ellenfél magyar idő szerint 13:30-kor. A Sport TV mindkét elődöntőt élőben közvetíti.

Németh András szövetségi kapitány: "Úgy játszottunk, ahogy előre elterveztük, azoknak a játékosoknak szavaztunk bizalmat, akik eddig kevesebb lehetőséghez jutottak. Elégedett vagyok a teljesítménnyel, hiszen az általam legjobbnak tartott válogatott ellen értünk el nagyon szoros eredményt."

Jevgenyij Trefilov, az orosz válogatott szakvezetője: "A mérkőzés nagyon jó szórakozást nyújtott a nézőknek. Gratulálok a magyar csapatnak, régen nem láttuk ellenfelünket, sok fiatal, nagyon tehetséges játékossal érkeztek, s megszorítottak bennünket."