Nyolcan verték a dánokat

2005. december 9. 21:17 © handball.hu

Ausztria válogatottja 42-35-re verte a C-csoportban Dánia csapatát. A mérkőzés érdekessége, hogy amíg a dánok minden játékosukat kipróbálták, addig az osztrákok szinte végig a kezdősorukkal verték ellenfelüket. Petra Blazek kapus csak egyetlen hetes erejéig lépett pályára az első félidő végén.

XVII. nőikézilabda-világbajnokság, C-csoport, 4. forduló
Ausztria - Dánia 42-35 (23-17)
Jubilejnyij I, 500 néző
Vez.: Herczeg, Südi (HUN)

Ausztria: Rusnatchenko - Engel 3, Teodorovic 4, Budecevic 7, Spiridon 6, Rotis Nagy 7, Logvin 15(5). Csere: Blazek (kapus). Szöv. kap.: Herbert Müller
Dánia: Schmidt, K. Mortensen (kapusok), Andersen 1, Wangsöe 1, Sjöberg 5(3), Vestergaard Brandt 4, L. Mortensen 1, Hörlykke B. Jörgensen 6, Lund Nielsen 1, Knudsen 2, Fruelund 4(2), Thomsen 3, Brödsgaard 3, Touray 4. Szöv. kap.: Jan Pytlick
Hétméteresek: 5/7 (Logvin hagyott ki kettőt); 6/8 (Sjöberg és Fruelund hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 6 perc (Budecevic, Logvin, Spiridon); 10 perc (Sjöberg, Lund Nielsen, Thomsen, Brödsgaard, Brödsgaard)
A mérkőzés: 6. p.: 2-4, 10. p.: 8-5, 15. p.: 12-7, 21. p.: 17-9, 25. p.: 19-12, 34. p.: 25-17, 40. p.: 27-21, 44. p.: 31-22, 50. p.: 33-26, 54. p.: 38-28, 58. p.: 40-32

Nem fogott ki jó napot a dán válogatott az osztrákok elleni mérkőzésen, hiszen sem lövőik, sem kapusaik nem teljesítettek jól. Egyedül talán csak az irányító poszton játszó Rikke Hörlykkét van oka dicsérni Pytlick kapitánynak, aki hat góllal csapata legeredményesebb játékosa volt ezen a mérkőzésen. Rikke Schmidt 45 lövésből csak kilencet fogott meg (20%). Talán elfáradhatott, hiszen a németek elleni mérkőzésre egyedüli kapusként volt nevezve, ahol 40 százalékosan védett. A másik hálóőr, Karin Mortensen is csak kilenc lövésből hármat tudott hárítani (33%).

Az osztrákok kezdő hetese viszont emberfeletti erővel játszotta végig a hatvan percet, és nyert. Rusnatchenkónak csak egyetlen büntető erejéig volt cseréje Petra Blazek, aki egyébként azt sem hárította. Az osztrákok első számú kapusa 50 kapu felé tartó lövésből 16-ot védett (32%), amely még szintén nem a legjobb kapusteljesítmény. A támadások befejezése többségében Logvin feladata volt, 24 lövésből 15 talált be a hálóba. Ezzel ismét átvette a góllövőlistán a vezetést, a macedón Todorovska hiába lőtt ma 21(!) gólt kameruni hálóba.

A találkozón az osztrákok szerezték az első gólt Spiridon révén. A dánok azonban gyorsan fordítottak (5. p.: 1-3). Ettől kezdve nyolc perc alatt 9-2-es sorozatot csináltak Rotisék (13. p.: 10-5). Pytlick már nem bírta tovább lányai döcögő támadásait, időt kért, és a 16. percre három gólra jöttek fel (12-9).

Ekkor Müller is úgy gondolta, rendet kell tennie a fejekben, amely annyira sikerült, hogy a 21. percben Logvin gólja után már 17-9-et mutatott az eredményjelző. Fordulás előtt már csak annyit tudtak tenni Sjöbergék, hogy hat gólra jöttek fel, 23-17-re alakították az eredményt.

A második félidő elején Spiridon és Logvin lövésével újra nyolcgólos lett az előny, ám a 38. perc elejére Vestergaard Brandt, Brödsgaard és Hörlykke is betalált, csökkentette a hátrányt. A sógorok azonban ismét megrezdítették néhányszor a hálót (42. p.: 30-21). Pytlick ismét időt kért, amelynek eredménye meg is lett: az 50. percre Touray találatával már csak hatgólos volt a differencia (32-26).

Logvinnal továbbra sem tudott mit kezdeni a dán védelem, csak szórta a gólokat, így az 54. percre a két csapat között már tízgólos volt a különbség (38-28). Thomsenék ismét tudtak egy kicsit faragni hátrányukon (59. p.: 40-34), de az utolsó percben két Budecevic-gól tette fel az i-re a pontot. Az osztrák "hetes" - amely ugyan a már említett kapuscsere miatt tulajdonképpen nyolcas - 42-35-re verte ellenfelét, így a csoport élén Németország visszavette a vezetést jobb gólkülönbséggel Dánia és Ausztria előtt.