Kirsner robogott, a Fradi győzött

2005. november 13. 17:31 © handball.hu

Az NBI 12. fordulójának fővárosi mérkőzésén az Ferencváros nyolc góllal verte meg a Vasast Angyalföldön. A vendégek jó védekezéssel sok indításból szereztek gólokat Kirsner révén.

Kirsner Erika
NBI, 12. forduló
Vasas-invitel - FTC-Klub Petrol 22-30 (10-15)
All Star Vasas Aréna, 1600 néző
Vez.: Dobrovits, Tájok

Vasas: Triffa - Berta 1, Szilágyi 2, Moszkovaja 1, Őri A. 3(3), Tomori 5, Horova 2. Cserék: Tóthová (kapus), Blaskovits 3, Ábrahám 4, Andrási, Simon 1. Edző: Mocsai Lajos
FTC: Pastrovics - Mravíková 3, Szamoránsky P. 2, Tóth T. 3, Uhraková 4(1), Szucsánszki 3, Kirsner 9. Cserék: Harisová (kapus), Laluska 1, Németh H. 2, Kamper 1, Szamoránsky A., Valovics, Horváth 2. Edző: Németh András
Hétméteresek: 3/3; 1/2 (Tóth T. hagyta ki)
Kiállítások: 2 perc (Szilágyi); 4 perc (Szamoránsky P., Uhraková)

Mindkét csapat számára nagy volt a tét a Vasas-csarnokában rendezett találkozón, hiszen a Ferencváros a bajnokság élmezőnyében akarta megszilárditani a helyét, a Vasas pedig ugyanott követelt helyet magának.

Tóth és Őri Adrienn gólváltásával indult a találkozó. Nem potyogtak a gólok, mert a kapusok kiválóan védtek, illetve az átlövők sem céloztak pontosan. A vezetést általában az FTC ragadta magához, de a hazaiak rendre ki tudtak egyenliteni (8. perc: 3-3)

Kirsner indulásból szerzett góljával először vezettek a vendégek két góllal, amit Szamoránsky Piroska ügyes labdaszerzése után még tovább növelt. A Vasas azonban Horova és Moszkovaja révén hamar felzárkózott, sőt Tomori ki is egyenlitett (15. perc: 7-7).

A 18. perctől új labdával kellett játszaniuk a csapatoknak, mert Tomori nagyerejü lövése után a felső lécről kivágódó labda fennakadt a reflektorok között. Az apró közjáték inkább a vendégeknek kedvezett, Mraviková és Kirsner indulásgóljaival újra magukhoz ragadták a vezetést (21. perc: 8-10)

A vendégek hatosfala nagyon jól összeállt, Szamoránsky, Németh Helga és Uhraková kiválóan semlegesitették a Vasas beállóját, Moszkovaját, és a megszerzett labdákkal Mraviková, Kirsner és Szamoránsky eredményesen tudta befejezni a lerohanásokat. Ennek következtében a félidőre jelentős különbség alakult ki (10-15).

A második játékrészben a vendégek védekezése még tovább csiszolódott: rendre megakadályozták a Vasast a lövőhelyzetek kialakitásában, végső esetben pedig mindig ott volt Pastrovics, aki ziccerekben is többször háritott. Az ellentámadásokat a hazaiak védői nem tudták megakadályozni, igy Kirsner és Mraviková tovább folytatta a gólgyártást.

A Vasas védekezésváltással igyekezett alakitani a mérkőzés képén, Simon Orsolya Tóth Timeát próbálta kivenni a játékból. A rutinos Németh Helga, valamint Laluska és Szucsánszki azonban ki tudták használni az igy keletkező nagyobb területet, és folyamatosan növelték a különbséget (53. perc: 18-28).

A mérkőzés végén a hazaiak faragtak valamennyit a hátrányon, de a magabiztos FTC-győzelmet nem tudták megakadályozni.