Szűcs: "Eloszlottak az erőviszonyok"

2005. október 30. 20:46 © handball.hu

Az idei bajnokság kétség kívül legkiszámíthatatlanabb formáját a Ferencváros együttese mutatja. A fővárosiak miután kikaptak Vácott, hazai pályán leiskolázták a Dunaferrt, majd pár nap múlva alig egy góllal győztek a Kiskunhalas ellen. A 9. fordulóban pedig a végig 8-10 góllal vezető Debrecen ellenében maradtak alul, ráadásul a Népligetben. Ez utóbbi mérkőzés után készítettünk interjúcsokrot a drámai csata főszereplőivel.

Bíró Imre
Bíró Imre
Bíró Imre (a Debrecen vezetőedzője): Az első félidei koncentrált védekezésnek és pontos támadásnak köszönhetően nagy különbségű vezetésre tettünk szert. Aztán erre a Fradi rendkívül keményen reagált, és a mérkőzés végéhez közeledve egyre jobban dolgozta le a hátrányát. Az ellenfél agresszív védekezésének köszönhetően pontatlanul lőttünk, ezeket a lövéseket kapusuk könnyedén hárította, majd ebből leindítottak minket. Egy csapat fejlődéséhez állomások kellenek, amelyeket meg kell vívni. Hódmezővásárhelyen például közünk sem volt a meccshez, utána egy jobb periódus következett, majd a Győr ellen az első félidő 15. percéig tudtuk tartani az ellenfél iramát, de aztán ledaráltak bennünket. Most - az első játékrésznek köszönhetően - végre idegenben is sikerült győznünk.

Szűcs Gabriella (a Debrecen 6 gólt szerző játékosa): Az első félidőben nagy előnyre sikerült szert tennünk, majd kicsit meginogott a csapat, rengeteg volt a technikai hiba, elkapkodtuk a helyzeteket. De szerencsére a kemény védekezésünknek köszönhetően sikerült nyernünk egy góllal és ezzel két fontos pontot gyűjtöttünk be. A Dunaferr ellen is nagyon fontos mérkőzést játszottunk, abból is jó lett volna döntetlent kihozni, de a mai bravúrral egy kicsit előrébb tudtunk lépni a tabellán. Bízom benne, hogy sikerül a 3-4. hely valamelyikét megszerezni, de titkon a bronzéremben reménykedem. Az igazolások révén kicsit eloszlottak az erőviszonyok a magyar bajnokságban, így kiszámíthatatlan a szezon végkimenetele.

Németh András (a Ferencváros vezetőedzője): Jelen pillanatban senki nem tudja, hogy melyik a Ferencváros igazi arca. Úgy is fogalmazhatnék, hogy olyan hullámvasúton vagyunk, amelyen nem lehet látni a következő métert. Meg kell találnunk annak az okát, hogy miért tudunk egyszer koncentráltan és jól kézilabdázni, s miért történik pár nap múlva épp az ellenkezője. Idáig legalább követhető volt egy föl-le haladó ritmus, de ez a mai mérkőzéssel megszűnt, mert most lefelé haladunk. Ezt a mélyesést valahogy meg kell állítanunk. Talán ott keresendő a probléma oka, hogy a tavalyi négy húzóemberünk közül "kicsúsznak" páran, mert azt gondolják, hogy az új játékosaink át tudják venni a szerepüket. Pedig nekünk minden ember maximális tudására szükségünk van. Ebből ma 40 percig semmi nem volt látható. Ha a szünet után közvetlenül összeszedtük volna magukat, talán lett volna esélyünk. Semmi olyan nem történt a mérkőzésen, amit ne tudtunk volna, amire ne számítottunk volna, csak nem tudtuk az edzéseken, felkészülési meccseken bemutatottakat megvalósítani. Elsősorban a fejekben kell keresni a hibát: tudomásul kell vennünk, hogy nem vagyunk világmegváltó csapat. Minden sikerért borzasztóan meg kell dolgoznunk, és csak úgy tudunk eredményesek lenni, ha mindenki a maximumot akarja. Jól példázza a hatalmas hullámvölgyet, hogy az a csapat, amely egy hete 19 gólt kapott a Dunaferrtől, rá egy hétre, ugyanazon a pályán 19 gólt kap a Debrecentől egy félidő alatt.