Gyenge védekezéssel is nyert a Győr

2005. szeptember 19. 0:00 © handball.hu

A bajnoki címvédő Győri Graboplast ETO KC csapata az idei szezonban eddig nem túl eredményes Váci NK otthonába látogatott, és látványos, gólokban gazdag, ugyanakkor mindkét oldalon gyengébb védekezést hozó mérkőzésen szinte végig vezetve győzött. Hajdu János lányainak igyekezetére nem lehetett panasz, de nem tudták úgy megnehezíteni a vendégek dolgát, mint a legutóbbi váci mérkőzésen. A meccset Németh András szövetségi kapitány is megtekintette, aki elsősorban a válogatottnál figyelembe vett játékosok teljesítményére volt kíváncsi.

Veszeli Judit Fotó: vac.hu
Veszeli Judit
Fotó: vac.hu
Váci NKSE - Győri Graboplast ETO KC 32-38 (16-22)
Vác, 500 néző
Vez.: Dobrovits, Tájok

Vác: Gridnyeva - Sterbik 4, Hornyák 5, Rábai 2, Őri 2, Veszeli 11(5), Klász 4. Csere: Juhász (kapus), Farkas 4(1), Trufán. Edző: Hajdu János
Győr: Herr O. - Kovacicová 3, Lazer 4, Bradeanu 1, Gogirla 6, Vérten 8, Görbicz 7(3). Csere: Petróczi (kapus), Dokic 3, Mörtel 3, Bódi 3, Temes. Edző: Róth Kálmán
Hétméteresek: 6/6; 3/3
Kiállítások: 8 perc (Hornyák, Hornyák, Trufán, Veszeli); 18 perc (Bradeanu, Bradeanu, Gogirla, Görbicz, Kovacicová, Kovacicová, Lazer, Temes, Temes)

A mérkőzés első szakaszában nyitottabb védekezéssel próbálkoztak a csapatok, és az irányítókra zavarót állítottak. Emiatt időnként érdekes helyzet állt elő, hiszen a két játékmester, Rábai és Görbicz egymást igyekezett kikapcsolni, s a támadó-védekező szerepük attól függött, hogy éppen melyik kapu előtt folyt a küzdelem.

A védekezési formációk miatt felértékelődött a nagyobb lövőerő, illetve a beálló megjátszásának lehetősége. Ebben a győriek kerekedtek felül, Gogirla a kilencesen kívülre szorítva is tudott gólt lőni, Dokic pedig 2-3 védővel a nyakán, jobb és bal kézzel egyaránt betalált a kapuba.

Hajdu János időkérése után rendezték soraikat a váci lányok és a 13. percben sikerült is kiegyenlíteniük a jobbszélső Sterbik és a balátlövő Veszeli gólerős játékának köszönhetően. Ezzel azonban el is lőtték a puskaporukat. A vendégcsapat a gyors indításokat kihasználva folyamatosan növelte előnyét, a szünetre hat gól lett a különbség (16-22).

A második játékrészben hasonlóan alakult a mérkőzés forgatókönyve. A félidő elején 3 gólra még fel tudtak jönni a hazaiak, de tovább már nem sikerült csökkenteniük a hátrányt. Bár Veszeli Judit a mezőnyből és hétméteresből is eredményes volt (végül 11 gólig jutott), a győrieknél Görbicz, Lazer és Vérten mindig hozzátett annyit a játékhoz, ami a magabiztos győzelemhez kellett. Amint a gólok száma is mutatja, a védők egyik oldalon sem álltak a helyzet magaslatán, és a kapusok sem tudtak sokat hozzátenni a játékhoz (32-38).

Hajdu János, a Vác edzője: A célunkat elértük, megszorítottuk a nagyon erős Győrt, és jó mérkőzést játszottunk velük. Végig tartani tudtuk velük a lépést, és ez nekünk már eredmény. Lassan már meccset is kellene nyernünk. Az eddigi fordulókban a Kiskunhalas elleni vereség nagyon fájó, mert arra a két pontra mindenképpen szükségünk lett volna, a többi pontvesztés bekalkulálható volt. Haladnunk kell tovább és az előttünk lévő feladatokra koncentrálni.

Róth Kálmán, a Győr szakvezetője: Egyáltalán nem vagyok elégedett a csapatom mai játékával, csak a két pontnak tudok örülni. A védekezésünk katasztrofális volt, semmilyen kontaktus nem volt az egymás mellett lévő védők között. Sajnos, az elején nagyon lezserül kezdtük a játékot és nem tudtunk igazán felpörögni, még akkor sem, amikor a rendkívül szimpatikusan és jól küzdő Vác felzárkózott. A kapusteljesítményünk is legfeljebb átlagosnak volt mondható a mai napon. Több mint 30 gólt kaptunk, ilyet komoly csapat nem engedhet meg magának.

Németh András, a női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya: Sok gólt hozó, látványos mérkőzést nézhettünk végig, viszont a védekezés egyik oldalon sem tetszett. Ennél sokkal többet kell nyújtania mindkét csapatnak, például a nemzetközi kupában, vagy a Győrnek a Dunaferr elleni legközelebbi meccsén. Elsősorban a válogatottnál is tekintetbe vett játékosokat figyeltem, ők általában jó teljesítményt nyújtottak. Ez alól igazából a kapusposzt volt ma kivétel, Herr Orsitól jobbat vártam.

A válogatott legközelebb október 10-én találkozik, ehhez össze kell állítanom a keretet. Meg fogom várni a Győr-Dunaferr mérkőzést, és az ott látottak alapján véglegesítem a névsort. Van még néhány helyen kérdőjel, még nem döntöttem el, hogy a lehető legjobb csapattal menjünk-e, vagy felhasználjuk a lehetőséget bizonyos formációk kipróbálására. Ez még nem alakult ki végleg bennem, majd a játékosok formája alapján döntök. A posztokat tekintve a kapuban van még kérdőjel, illetve a balszélső poszton is, bár itt inkább kellemes gondjaim vannak, hiszen Vérten, Kenyeres és Kirsner is folyamatosan jól teljesít. Nagy Ivettet még nem láttam, őt egyelőre csak videóról tudtam mostanában megfigyelni. A balátlövő és az irányító poszt nagyjából kialakult, a beálló poszton vannak még gondjaim, és a második jobbszélsővel kapcsolatban kell még döntenem.