"Szeretnék új színt vinni a játékba!"

2005. szeptember 15. 13:17 © handball.hu

A Cornexi elleni döntetlen elérésében hatalmas szerepe volt a Vasas-Invitel és a magyar junior nőikézilabda-válogatott 18 éves játékosának, Tomori Zsuzsannának, aki hatszor talált be az ellenfél hálójába. A rangadó után a handball.hu rövid értékelésre kérte a fiatal tehetséget.

handball.hu: Értékelnéd nekünk a mérkőzést?
Tomori Zsuzsanna: Az első félidőben dekoncentráltak voltunk mind védekezésben, mind támadásban. Aztán a támadásaink átlövéseinknek köszönhetően bejöttek és a szélsőinket is meg tudtuk játszani. Ekkor már az én teljesítményem is feljavult és segíteni tudtam a csapatom. Három nehéz ellenfél ellen kezdtük a bajnokságot, azt hiszem, sikernek könyvelhetjük el a megszerzett egy pontot. Ráadásul a másik két találkozón se játszottunk rosszul, a Ferencváros elleni meccsben is benne volt a győzelem lehetősége.

handball.hu: Ha ilyen ütemben fejlődsz, talán a felnőtt válogatottság is elérhető közelségbe kerülhet...
Tomori: Az azért még messze van, hiszen még csak 18 éves vagyok. De remélem, hogy 2-3 év múlva magamra ölthetem a címeres mezt. Hozzá kell tennem, hogy nagyon sokan vannak a posztomon és fizikailag, és technikálisan is van még mit fejlődnöm. Mindenesetre célom, hogy a felnőtt válogatottba bekerüljek és persze, hogy kijussak az olimpiára.

handball.hu: Hogy értékeled utólag a junior világbajnokságon elért eredményt?
Tomori: Mivel a vb-t gyakorlatilag hat játékos játszotta végig szinte csere nélkül, reális eredménynek tartom a negyedik helyet és nagyon örülök neki.

handball.hu: Sokan extravagáns kézilabdázónak tartanak. Mi a véleményed erről?
Tomori: Nagyon örülök neki. Fiatalságom révén szeretnék új színt vinni a játékba.

handball.hu: Mire lehet képes idén a Vasas Mocsai Lajos vezérletével?
Tomori: Ha tudunk meglepetéseket okozni, mint például ma is, akkor előrébb is végezhetünk, azonban reálisnak az 5-8 helyet, tehát a középmezőnyt tartom. Mocsai Lajos mellett én is rengeteget fejlődtem, sokat javított a játékomon.