Hatgólos sikerrel élre ugrott a Dunaferr

2005. május 6. 19:26 © handball.hu

Szoros első félidő után magabiztos, 26-20-as győzelmet aratott a Dunaferr nőikézilabda-csapata a Győri Graboplast ETO ellen, így átvette a vezetést a bajnokságban. A hazaiaknál a hatgólos Radulovics Bojana mellett Pálinger Katalin teljesítménye érdemel külön említést.

nőikézilabda-bajnokság, rájátszás, 1-4. helyért
Dunaferr - Győri Graboplast ETO 26-20 (13-11)
Dunaújváros, 1200 néző
v.: Grkovic, Imbronjev (szerb-montenegrói)
gól: Radulovics 6, Ferling 5, Kindl 3, Pálffy 3, Németh H. 2, Pigniczki 2, Vincze M. 2, Bohus 2, Gáspár 1, illetve Vérten 5, Görbicz 5/2, Gogirla 4/1, Kovacicova 2, Borbás 2, Bradeanu 1, Bódi 1
hetes: 1/0, illetve 4/3
kiállítás: 16, illetve 14 perc
az eredmény alakulása: 2-3 (5. perc), 8-4 (13.), 9-6 (16.), 12-8 (21.), 12-11 (25.), 13-11 (félidő); 15-12 (34.), 18-13 (39.), 21-13 (42.), 24-17 (54.), 26-20 (végeredmény)

Komoly feladat várt a Dunaferr nőikézilabda-csapatára a bajnoki rájátszás harmadik fordulójában, a címvédő ugyanis győzelmi kényszerben lépett pályára. Egy esetleges győri siker szinte el is döntötte volna a bajnokság sorsát, ennek megfelelően a Dunaferr idegeskedését Gogirla, majd Vérten is pillanatok alatt kihasználta.

0-2, és 1-3 után Pálinger megrázta magát, amíg a másik oldalon Sirina és Herr az egész első félidőben mindössze egy labdát fogott, addig a válogatott hálóőr brillírozott, neki is köszönhetően 9-4-re meglépett a Dunaferr.

Róth Kálmán azonnal időt kért, rendezte a sorokat, s 3-2-1-es védekezésre áttérve ellensúlyozni tudta a hálóőrök gyengélkedését. Ha kicsit jobban koncentrálnak Görbiczék, az első félidő végén akár a vezetést is átvehették volna, Pigniczki találatával azonban 13-11-gyel zárul az első 30 perc.

A második játékrész első 12 perce az őrületbe kergette a győri mestert, aki nem bírta tétlenül nézni csapata szenvedését, s egy 8-2-es Dunaferr-széria után ismét időt kért (21-13). Innen azonban már nem volt visszaút, Sirina és Herr továbbra is csak váltogatta egymást különösebb eredmény nélkül, az átlövő-teljesítmény elmaradt a szokásostól, míg a másik oldalon a minden összejött.

A végeredmény 26-20 lett, ezzel a Dunaferr átvette a vezetést, s helyzeti előnyből várja az utolsó három fordulót. Viszont nem szabad feledni: a bajnoknak is lesz még egy győri fellépése...