Hat góllal kapott ki a Győr Lipcsében

2005. április 10. 18:53 © handball.hu

Martin Fruelund Albertsen, a Lipcse vezetőedzője szépen ünnepelte születésnapját, amikor csapata 33-27-re győzte le a Győrt, és ezzel hatgólos előnnyel utazik az április 17-i visszavágóra Magyarországra.

A szurkolók alaposan felkészültek
EHF-kupa, elődöntő, 1. mérkőzés
HC Leipzig - Győri Graboplast ETO KC 33-27 (16-11)
Lipcse, 3995 néző
Vez.: Repensek, Pozeznik (SLO)

HC Leipzig: Munteanu - Albert 1, Reiche 7, Wörz 2, Radzeviciute 6(1), Sörlie-Lybekk 7(1), Langkeit 4. Csere: Wölner (kapus), Danilovic 5(2), Vlcková, Pietzsch 1. Edző: Martin Fruelund Albertsen.
Győr: Herr - Kovacicová 2, Dokic, Bradeanu, Gogirla 11(2), Vérten 5, Görbicz 4. Csere: Sirina (kapus), Mehlmann 2, Borbás, Mörtel 3. Edző: Róth Kálmán.
kiállítások: 12 perc (Dokic, Gogirla, Dokic, Kovacicová, Borbás, Kovacicová); 10 perc (Wörz, Fruelund Albertsen, Pietzsch, Pietzsch, Reiche)
piros lap: Wörz (17. p.)
hétméteresek: 4/6 (Danilovic - Herr védte, Danilovic - Sirina védte); 2/3 (Görbicz - Munteanu védte)

Kovacicová góljával indult az első játékrész, majd Langkeit válaszolt a másik oldalon. Felváltva estek a gólok, a 4000-es hazai közönség ütemes dobolással és tapssal buzdította kedvenceit, de a lelkes győri szurkolók hangját így is végig hallani lehetett.

Milica Danilovic góljára Gogirla válaszolt, így a 10. percben egyenlő volt az állás (4-4). Munteanu bravúrjaival megkeserítette a győri szélsők életét, így a hazaiak 3-mal is el tudtak húzni Wörz gólerős játékával (15. perc: 8-5). A Lipcse kapusát naggyá tették a magyar lányok, a román hálóőr Görbicz hetesét is hárította.

A meccs addigi legjobb német játékosát, Nina Wörzöt végleg kiállították, mert a tisztán kilépő Vértent a lövő kezénél fogva csúnyán visszarántotta. Ennek ellenére a hazaiak növelni tudták a különbséget Langkeit góljával (21. perc: 11-7).

Az ETO védelme nem állt a helyzet magaslatán, nem tudták megakadályozni a lerohanásokat és a beálló megjátszását. A támadójáték is igencsak csikorgott, nem sikerültek a megoldások, sok volt a technikai hiba is ebben a szakaszban. A hevesen reklamáló hazai edző, Albertsen is kétperces büntetést kapott. Ez kicsit meg is zavarta a Lipcsét, így a győri lányok két gólra feljöttek (27. perc: 13-11). A védelem viszont továbbra is borzasztó gyengén muzsikált, a szélsők és a beálló könnyedén kerültek helyzetbe, és ritkán hibáztak. A félideji eredmény 16-11 lett.

A második játékrészben Gogirla először a kapus fejét, majd a hálót találta el. A győriek továbbra sem találták meg a formájukat. A védelem továbbra is átjáróháznak bizonyult, a szélső Langkeit éles szögből sem hibázott, míg a magyar lányok rendre kihagyták a helyzeteket. A 39. percben Sirina állt a kapuba és rögtön hárította Danilovic hetesét. Egyelőre azonban így is nagy maradt a különbség (40. perc: 21-15). Ekkor Vérten száguldott el a balszélen, és higgadtan értékesítette a helyzetet, majd Görbicz szerzett balkézzel(!), és alsó lövéssel gólt (23-19). A hazaiakban Danilovic igyekezett tartani a lelket, de Gogirla góljával 3-ra csökkent a különbség (23-20).

Langkeit Sirinának is jól lőtt a szélről, így újra elhúzott a német csapat, de Gogirla és Görbicz mindig válaszolni tudott. Hatalmas, fordulatos csata dúlt a pályán, Radzeviciute góljával 28-24 lett az 50. percben, majd Mörtel bombázott kapuba.

Reiche kiállítása miatt emberelőnybe kerültek a győri lányok, amelyet Mehlmann használt ki (56. perc: 29-26). Radzeviciute újabb góljaival megint elhúzott a hazai csapat (31-26), de Gogirlát ma nem lehetett megállítani. A Győr azonban nem tudott igazán jót nyújtani, így a vége hatgólos vereség lett (32-26).

Martin Fruelund Albertsen, a Lipcse edzője: "Az elején igyekeztünk nyugodtan, lazán játszani, és kivárni, hogy mivel próbálkozik ma az ellenfél. Fokozatosan növeltük a tempót, amikor kellett, így tudtuk elérni ezt a szép eredményt. A beállót és a széleket jól játszottuk meg, és az éles pillanatokban nagyon jól koncentráltunk."

A handball.hu a Győri ETO Szurkolói Egyesületének segítségével tudósított élőben Lipcséből.

Reiche 9-5
17. p.: Vérten 9-6, Wörz Vérten leterítéséért - piros lap, Fruelund Albertsen - sárga lap
18. p.: Sörlie-Lybekk 10-6
19. p.: Gogirla 10-7
20. p.: Mehlmann lépéshiba
21. p.: Langkeit ejti át Herrt 11-7
20' 16": Róth Kálmán időt kér
Vérten 13-11
24' 51": Freulund Albertsen időt kér

47. p.: Gogirla lövése nem talál a kapuba
46' 46": Freulund Albertsen időt kér
Langkeit 28-24
51' 51": Róth Kálmán időt kér
53. p.: Mehlmann lövését védi Wölner
54. p.: Mörtel 28-25
55. p.: német hétméteres
Radzeviciute 7m 29-25