Szárnyal, mint a sas
2005. március 31. 19:24
Kétségtelen: Tóth Tímea számára elérkezett a pillanat. A pillanat, amelyre a Ferencváros és a magyar válogatott kézilabdázója saját bevallása szerint mindig is várt. A klasszis balátlövő képességeihez méltón, kiemelkedő játékkal juttatta klubcsapatát az EHF-kupa elődöntőjébe, az újjáalakuló nemzeti együttesben pedig izgatottan várja, hogy maximalizmusának megfelelő eredmények elérésében lehessen főszereplő.
Tóth Tímea: Valóban, én szerettem volna az elődöntőben inkább külföldi csapat, jelen esetben a Lipcse ellen játszani. Egyrészt kellemes emlékeink vannak a németek ellen korábban vívott meccsekről, másrészt egy utazással járó, külföldi mérkőzésnek a hangulata nagyon tudja motiválni a játékosokat. De a sorsolás nem kívánságműsor, ha már így alakult, belekezdünk a nagy, Cornexi elleni sorozatba. Mindenesetre érdekes helyzet, hogy a bajnoki találkozókkal együtt másfél hónap alatt ötször mérkőzünk a fehérváriakkal.
SZTÁR Sport: A Gudme elleni első találkozó után talán csak a legelvakultabb Fradi-drukkerek bíztak a továbbjutásban. Hogyan élted meg belülről a negyeddöntő párharcát?
SZTÁR Sport: Az elmúlt hetek válogatott és kupamérkőzései kapcsán újra beszédtéma lett a magyar csapatok úgynevezett dán-fóbiája. Véleményed szerint létezik ilyen?
Timi: Tény, hogy a mi szempontunkból nagyon negatív a magyar-dán mérleg, de én nem fóbiáról beszélnék, inkább azt mondom, az elmúlt évek tétmeccsein nem volt szerencsénk ellenük. Hiszem, hogy a válogatott és a klubcsapatok dánok elleni, mostanában aratott győzelmei véget vetnek ennek a sorozatnak, és a jövőben ez nem lesz téma többé.
SZTÁR Sport: Nem nyomaszthatja a válogatottat, hogy az első győzelmek és a klubcsapatok remeklése megnövelheti az oroszországi világbajnoksággal kapcsolatos elvárásokat?
SZTÁR Sport: A válogatott átalakulásával párhuzamosan a csapaton belüli szerepek is megváltoztak. Könnyen feldolgoztad, hogy - gólerős átlövőként - vezérszerep hárul rád?
Timi: Azt hiszem, számomra most jött el az idő, amire mindig is vártam, történetesen, hogy a válogatottban is felnőjek a rám szabott feladatokhoz. Bevallom, büszke is vagyok arra, hogy egy fiatal, rendkívül motivált csapatban vár rám vezérszerep. A helyzet egyébként nem új számomra. A Ferencvárosnál voltam már hasonló szituációban, amikor a korábbi sztárok elmentek a klubtól, ránk, fiatalokra nagy teher hárult, és nagyon jól jöttünk ki belőle, bőven túlteljesítettük a várakozásokat. Valami hasonlót remélek idén a válogatottól.
SZTÁR Sport: Nem titok, hogy kitűnő ajánlatot kaptál a Dunaferrtől. Mi tart mégis a Ferencvárosnál?
SZTÁR Sport: Mégis miért?
Timi: Egyszerűen azért, mert nem éreztem úgy, hogy mennem kell. Addig pedig, amíg a szívem nem késztet változtatásra, maradok. Lehet, hogy a Ferencvárosnál nem olyan profik a körülmények, mint Dunaújvárosban, de az érzelmeimmel nem tudok harcolni. Mondok egy példát! A válogatott összetartásán a csapattársaim sorra jöttek oda hozzám, hogy milyen jó nekem, mert Németh András személyében ilyen jó fej edzőm van. Én pedig kihúztam magam, és büszkeséggel töltött el, hogy hát igen, ő az én edzőm! Egyébként mindketten úgy gondoljuk, hogy a fejlődésem szempontjából egy évre még mindenképp szükségem van a Fradinál végzett munkára, aztán majd meglátjuk. Biztató a jövőre nézve, hogy a jelenlegi csapat magja jövőre is együtt marad, a közös távlatokhoz pedig már csak az kell, hogy az idei eredményes szereplésre mások is felfigyeljenek. Olyanok, akiknek a segítsége könnyebbé teheti a klubnál a jövőt.
SZTÁR Sport: Érthető, hogy klub- és válogatottbeli mestered ragaszkodik hozzád, hiszen annak idején ő fedezett fel...
SZTÁR Sport: Nem ért csalódásként, amikor két Népligetben töltött év után Vácra kerültél kölcsönjátékosként?
Timi: Egyáltalán nem. Akkoriban a Vác a Fradi fiókcsapata volt, ahová nem azért kerültek játékosok, mert lemondtak róluk, hanem azért, hogy fejlődjenek és szokják az NB I-es mérkőzéseket. Egyébként - ahogy utólag megtudtam - csak nagy nehézségek árán sikerült a kölcsönadásom. Vácott nem tartottak olyan játékosnak, aki segíthet a csapatnak, így a Fradi-vezetőknek hosszasan kellett könyörögniük, hogy ott játszhassak. A kölcsönévem azonban nagyon jól sikerült, a csapat hatodik helyen végzett a bajnokságban, én pedig sokat profitáltam abból, hogy végigjátszottam a meccseket. Majd visszatértem a Népligetbe és elkezdtem megvalósítani az álmaimat.
SZTÁR Sport: Apropó, álmok! A legutóbbi közös interjúnkban azt mondtad, leginkább az olimpiai részvételről álmodsz. Milyen érzés volt végül Athénban "felébredni"?
SZTÁR Sport: El tudod képzelni, hogy amennyiben másként alakul az életed, súlylökőként szerepelj az olimpián?
Timi: Dehogyis! Ma már semmiképp. Az igaz, hogy középiskolás koromig párhuzamosan kézilabdáztam és atletizáltam. Nyolcadikos koromban a Népstadionban az országos bajnokságon egyéni összetettben 6., súlylökésben pedig 5. voltam. Egy ideig nagyon komolyan gondolkodtam az atlétikában. Magas, vidéki kislányként az adottságaim is megvoltak a sportághoz, és az edzőm, miután látta, hogy a gerelyt és a diszkoszt is egész ügyesen el tudom dobni, biztatott a dobóatléta-karrierre. Azonban hiszem, hogy nincsenek véletlenek, így én sem véletlenül kerültem az atlétika helyett a kézilabdavilágba.
Forrás: SZTÁR Sport (Pircs Anikó)
Fotó: Pálfai Károly