Könnyedén győzött a Győr

2005. március 16. 21:50 © handball.hu

A Győri Graboplast ETO csapata 10-17-es félidő után 21-38-ra győzött a kissé motiválatlanul játszó Vasas ellen magyar bajnoki mérkőzésen. Az EHF-kupa visszavágóra készülő vendégek már az első félidőben sem hagytak sok kétséget a meccs kimenetele felől.

Borbás Rita egyre jobb formában
Uniqua Vasas SC - Győri Graboplast ETO 21-38 (10-17)
Fáy utca, 400 néző
Vez.: Horváth, Németh

Vasas: Szemencsenko - Böde 2, Blaskovits 4, Koroknai 2, Simon 2, Őri A. 2/1, Horova 8/2. Csere: Triffa (kapus), Tomori 1, Ábrahám, Stiener.
Edző: Köstner Vilmos
Győr: Petróczi 1 - Kovacicova 2, Borbás 8, Bradeanu 1, Gogirla 3/2, Vérten 1, Görbicz 6. Csere: Herr (kapus), Mehlmann 3, Mörtel 3, Bódi 6, Juhász 2, Belső 2, Szamoránsky.
Edző: Róth Kálmán

Hétméteresek: 3/4 illetve 2/4
Kiállítások: 6 illetve 2 perc

A mérkőzés elején két góllal elhúztak a hazaiak, akik ügyesen játszották meg a beálló Simon Orsolyát, de Görbicz és Borbás góljaival hamar kiegyenlítettek a győriek. Köstner Vilmos edző joggal zsörtölődött tanítványaival, mert nagyon szellősen védekeztek, Borbás és Gogirla könnyen be tudtak törni a hatosra. A Vasasban Blaskovits Adrienn jeleskedett az átlövésekben (16. perc: 4-7).

A vendégek szinte minden hazai gólra kettővel válaszoltak, Görbicz cundereire Horova reagált egy szép ejtéssel. Folyamatosan növelték az előnyüket a győriek, mert a szoros védekezés miatt rendre megszerezték a labdát, így a félidő végére jelentős különbség alakult ki (10-17).

A második játékrészre beálló Bódi két gyors indulásgóllal tette le a névjegyét. Nyugodt mederben csordogált a játék, a győriek egyre-másra lőtték a gólokat, a Vasas-lányok néha-néha válaszoltak. Utóbbiaknál főleg a balszélső Horova volt dicsérhető, aki alacsony termete ellenére átlövésből is eredményes tudott lenni.

A vendégek 30. és 31. gólját az ellenállhatatlanul száguldozó Bódi lőtte, de szinte minden győri kivette a részét a gólgyártásból. A végére csak a különbség maradt kérdéses, az eredmény 21-38 lett.

Köstner Vilmos: Blaskovits és Horova játékát tudnám kiemelni. Bár a mérkőzés előtt nem voltak illúzióim, úgy gondolom, a többiek feladták a meccset. A taktikánkat csak nyomokban valósítottuk meg, pattintott bejátszások helyett a Győr magas védői fölött ívelgettük a labdát, illetve a középső védőket akartuk átlőni. Alaptaktikánkat, a szélsőink helyzetbehozását is csak részben oldottuk meg.

Róth Kálmán: Örülök, hogy a csapatom olyan komolyan vette a találkozót, mintha rangadót vagy nemzetközi kupameccset játszott volna. A védekezésünk megfelelő volt, és ebből le tudtuk indítani ellenfelünket, bár a felállt fal elleni játékunkkal nem voltam teljesen elégedett. Petróczi kapusteljesítményével nagyon elégedett vagyok, de nehéz kiemelnem bárkit is, mert csapatom egyik fele jól védekezett, másik fele pedig az ebből való indításokban jeleskedett. Örülök, hogy jobbszélsőink kezdenek életre térni és Vérten is jó formában van. Görbiczre se lehet panaszom, őt már a hétvégi nemzetközi kupameccsre is pihentettem kicsit. A magyar kézilabda szempontjából külön öröm, hogy Borbás Rita egyre jobban játszik, nagyon fontos lenne, hogy válogatott szintre tudja hozni meglévő tudását.