BL: káprázatos Dunaferr-diadal

2005. február 19. 19:48 © handball.hu

A Dunaferr NK csapata fantasztikus győzelmet aratott a Podgorica együttese ellen a Bajnokok Ligája utolsó csoportmérkőzésén. Ez a diadal már nem változtatta meg az A-csoport továbbjutóinak sorrendjét, így a Dunaferr a második helyet szerezte meg, és a B-csoportból várja a negyeddöntőre az ellenfelet.

Vincze pompás szélsőjátékot nyújtott
Bajnokok Ligája, 6. forduló, A-csoport
Dunaferr NK - ZRK Buducnost MONET 27-18 (13-9)
Dunaújváros, 1200 néző
Vez.: Fleisch, Rieber (GER)

Dunaferr: Pálinger - Pálffy 5, Kindl 5, Pigniczki 2, Balogh 1, Ferling 5, Vincze 5. Csere: Cracana (kapus), Bulath 2, Gáspár, Trufán 1, Fauszt 1. Edző: Kiss Szilárd.
Podgorica: Knezovic - Damjanac 3, Hobjila 3, Dragutinovic 1, Marzec 3, Puchacz 7/4, Chaplina. Csere: Haidova (kapus), Jeraminok 1, Obucina, Radicevic, Jovovic. Edző: Dusko Micic.
Hétméteresek: 5/4 illetve 7/4
Kiállítások: 10 illetve 10 perc

Nagyon tartalékos csapattal készült a Dunaferr a BL csoportkörének utolsó mérkőzésére a Buducnost Podgorica ellen: a páratlan sérüléshullám miatt szinte egy teljes csapatra való válogatott játékos (Lovász, Radulovics, Németh, Nagy Ivett, Bohus Bea) hiányzott. Így bizonyítási lehetőséghez jutottak olyan fiatal kézilabdázók, mint Balogh Barbara, Fauszt Éva és Trufán Noémi, akikhez képest még a Nagy Ivett sérülése óta balszélsőt játszó Vincze Melinda is rutinosnak mondható. Az egymás elleni bemelegítésből látszott, hogy Pigniczki tölti majd be a jobbátlövő szerepét, hiszen a hazaiak balkezesei, Radulovics és Németh egyaránt a nézőtéren foglaltak helyet.

Vincze Melinda nyitotta meg a gólok sorát, majd Kindl volt eredményes átlövésből, de Hobjila mindkétszer válaszolni tudott. (4. perc: 2-2). Kindl nagy kedvvel játszott, egyik bombát küldte a másik után a vendégek kapujára, s Vincze sem akart lemaradni tőle. 4-3-nál sokáig szinte "megfagyott" az eredményjelző tábla, mert mindkét oldalon több helyzet kimaradt, vagy a kapusok hárítottak bravúrosan. A 13. percben viszont Puchacz két góljával átvette a vezetést a Podgorica, ráadásul a Knezovic-csal való ütközés után Ferlinget is ápolni kellett, egy pillanatra felrémlett, hogy a hazaiak kezdőcsapatából esetleg csak Pálinger marad a pályán...

A vendégek kihasználták a helyzeteiket, míg a hazaiak rendre a kapufát forgácsolták, vagy Knezovic hárította a lövéseket, így a szerb-montenegrói csapat két góllal is elhúzott (16. perc: 4-6). Bulath találatával azonban hamar sikerült egyenlíteni.

Ferling és Balogh szép megmozdulásai, valamint Pálinger bravúros védései után elhúzott a Dunaferr (26. perc: 12-7). Úgy tűnt, sikerül biztos vezetésre szert tennie a hazaiaknak. A félidő vége előtt Kiss Szilárd még időt kért egy figura megbeszélésére. Végül időntúli szabaddobás lett belőle, amit nem sikerült értékesíteni, így a félidő 13-9-es eredménnyel zárult.

A második játékrész Ferling és Puchacz gyors gólváltásával kezdődött, majd Ferling büntetőből is eredményes volt (34. perc: 15-10) Vincze Melinda gyönyörű szélsőgólja után Marzec volt eredményes, de Pálffy sem maradt adós egy szép góllal. A Podgorica jobbkezes jobbszélsője többször is bevette Pálinger kapuját, így a vendégek feljöttek 3 gólra, de Pálffy ejtése stabilizálta a különbséget (39. perc: 18-14).

Kindlt hiába kísérte Hobjila szoros emberfogással, így is betalált. A mérkőzés első kihagyott hétméteresét a 43. percben láthatta a közönség, természetesen Pálinger hárított. Pálffy Zsuzsa két gyors indulásgólja után jelentős különbség alakult ki (21-15). A fiatal balkezes Trufán Noémi is megszerezte első gólját, egy lepattanót szedett szépen össze (21-16).

Az utolsó tíz percre nem sok nyitott kérdés maradt, Pálinger sorra bemutatta a tőle már megszokott bravúrokat. Vincze Melinda pompás szélsőjátéka jól érvényesült, ugyanis a vendégcsapat rendszeresen emberfogót állított Ferlingre vagy Kindlre, és az így teret kapó szélső egyre-másra lőtte a gólokat. Az utolsó perceket vastaps mellett játszotta a hazai gárda, és ilyen kellemes "zenei aláfestéssel" szerezte Fauszt Éva első nemzetközi gólját. A végeredmény 27-18 lett.

Kiss Szilárd: Elégedett vagyok a fiatal csapat teljesítményével. Egy kissé még engem is meglepett ez a jó játék. Abban persze biztos voltam, hogy végig fogják küzdeni, hajtani ezt a meccset, efelől semmi kétségem sem volt. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy ilyen jól fognak játszani. A legszebb várakozásomat is felülmúlták. Hozzá kell tenni, hogy nem akármilyen csapatot vertek meg ekkora gólkülönbséggel.