BL: a C-csoportban még kiadók a helyek

2005. február 14. 1:50 © handball.hu

A BL 5. fordulója után csak a B-csoportban nem dőlt el, melyik az a csapat, amelyik nem jut a sorozat negyeddöntőjébe a jövő heti, záró forduló után. Az A-csoportban az Ikast végzett az élen, a D-csoportban pedig a Krim. Előbbiből a Dunaferr, utóbbiból az Elda lett a második. A C-csoportban csoportdöntő lesz vasárnap fél öt előtt Brondbyben. A B-csoportban pedig még minden lehetséges, bár előrejelezhető a Viborg győzelme, és a Hypo veresége.

Valószínűleg Jurackék jönnek Újvárosba
Az A-csoportban az Ikast szerezte meg az első helyet, mivel jövő heti Dunaferr-győzelem, és Ikast-vereség esetén a két csapat egymás elleni mérlege alapján az Ikast marad az első. A harmadik helyért véres küzdelem folyik majd: a Saguntonak kell legyőznie az Ikastot, vagy a Buducnostnak a Dunaferrt. Ha mindkettő megtörténik, vagy mindkét meccs döntetlennel végződik, akkor a spanyolok indulnak a KEK-ben.

A B-csoportból az Ikast és a Dunaferr ellenfelei még nem ismertek, mivel a Hypo ugyan 8 ponttal áll az első helyen, a Viborg és a Volgográd a nyomában van. Amennyiben a Hypo nyer, vagy döntetlent játszik jövő héten Volgográdban, Bécsbe utazik a Dunaferr a negyeddöntőre. Ha nyer a Viborg, és veszít a Hypo, akkor a Viborg következik. Ha pedig veszít, vagy döntetlent játszik a Viborg a Nordstrand ellen - bár ennek kevés az esélye -, de a Volgográd hat gólnál többel veri a Hypot, akkor Volgográd az úticél. Ez az a csoport tehát, amelyben minden megtörténhet.

A C-csoportban jövő hétvégén csoportdöntőt játszik a Slagelse és a Kometal Brondbyben. A dánok csakis győzelemmel juthatnak tovább az első helyen. Ha döntetlen lesz az eredmény, az a Szkopjénak kedvez, így a macedón csapat lesz az első. A KEK-et érő harmadik helyet a Toljatti szerezte meg.

A D-csoportban az első helyen a Krim, a másodikon pedig az Elda jutott tovább. A KEK-ben csak akkor indulhat a Nis, ha idegenben legalább két góllal legyőzi a Tertnes csapatát.

Bajnokok Ligája, A-csoport, 5. forduló
ZRK Buducnost MONET - CBM Astroc Sagunto 32-28 (17-12)
Podgorica, 3000 néző
Vez.: Hakansson, Nilsson (SWE)

Podgorica: Knezovic - Marzec 5, Csaplina 5, Kolakovic 3/3, Damjanac 3, Puchacz 9/1, Dragutinovic 2. cserék: Saidova, Jeraminok, Hobjila 5
Sagunto: Eli López - Oncina 2, Guerola 5, Aguilar 3, Puche 8/4, Mangué 2, Cuadrado. cserék: Navarro (kapus), Gómez 1, Rubio, Medved 5/4, Benzal 2
kiállítások: 8 perc - Csaplina, Dragutinovic, Puchacz, Puchacz; 4 perc - Oncina, Mangué
az eredmény alakulása: 5. p.: 3-3, 10. p.: 6-5, 15. p.: 9-9, 20. p.: 12-10, 25. p.: 14-11, 35. p.: 17-14, 40. p.: 19-18, 45. p.: 22-22, 50. p.: 26-24, 55. p.: 28-26

Bajnokok Ligája, C-csoport, 5. forduló
Slagelse DT - "Lada" Toljatti 33-27 (15-16)
Brondby, 2000 néző
Vez.: Migay, Bavas (GRE)

a Slagelse góllövői: Maja Savic 10, Ausra Fridrikas 9, Bojana Popovic 9, Mette Melgaard 2, Rugile Kluikate 1, Rikke Hørlykke 1, Andrijana Budimir 1
a Toljatti góllövői: Ljudmila Posztnova 8, Irina Bliznova 4, Okszana Koroljeva 3, Natalia Sipilova 3, Jekatyerina Marennyikova 3, Nagyezda Muravjeva 3, Jelena Bakalova 2, Alina Dolgih 1
kiállítások: 8 perc; 12 perc